Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście z umowy indywidualnej na firmową
Autor Wiadomość
Forest 
Klikacz

Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 15-04-2016, 10:33   Przejście z umowy indywidualnej na firmową

Witam ostatnio dostałem propozycję przejscią z umowy indywidualnej na biznesową i w związku tym mam pytanie czy oferowane warunki są w miarę ok czy może można ugryźć coś więcej.

1. 180mb TV Max HD + nagrywarka modem Mediabox Cisco umowa na 12msc za 110zł netto

2. 300mb TV Max HD + nagrywarka modem Mediabox Cisco + multiroom na 12 msc za 135zł

Dotychczas mam umowe na 99.96zł brutto msc czego nie mogę odliczać za 120mb TV Max HD + nagrywarka modem Kaon

Chciałem również zapytać o zmiane dekodera na Cisco bo nie ukrywam że jestem bardzo zadowolony z jakości którą daję poczciwy już Kaon a nie mogę znaleźć jednoznacznych opinii na temat sprzętu i jakości programów HD na Cisco

Bardzo proszę o jakieś sugestie
Pozrawiam
 
 
marcin30 
Klikacz

Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: 16-04-2016, 19:46   

Witaj

Jeśli chodzi o 180 Mb to Cisco 3925

mam 300Mb ale tylko na papierze modem Hitron

mój router TP-Link Archer C7

osiągi sieci w Szczecinie przy 300 Mb to od 180 do 240 w porywach 260 Mb
 
 
Forest 
Klikacz

Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 17-04-2016, 19:59   

Dzięki chyba jednak zdecyduje się na wymianę na to Cisco mam nadzieję że nie będę pluł sobie w brodę jeśli chodzi o jakość HD :)
 
 
Hered 
Klikacz

Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 19
Wysłany: 28-04-2016, 15:12   

Czy ktoś się orientuje czy można przepisać umowę indywidualną na osobę prywatną na jednoosobową działalność gospodarczą? Próbowałem załatwić to przez formularz ale otrzymałem telefon gdzie Pani oferowała mi jedynie przejście na ofertę biznesową - oczywiście droższą. Jedyny plus to inny modem/router.
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 83
Skąd: KR
Wysłany: 28-04-2016, 22:04   

Nie można, już próbowałem taki manewr przeprowadzić...
  n3lly
 
Hered 
Klikacz

Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 19
Wysłany: 29-04-2016, 00:45   

A jakie obecnie warunki można wytargować w umowie biznesowej? internet+telewizja?
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-04-2016, 00:53   

Hered napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy można przepisać umowę indywidualną na osobę prywatną na jednoosobową działalność gospodarczą? Próbowałem załatwić to przez formularz ale otrzymałem telefon gdzie Pani oferowała mi jedynie przejście na ofertę biznesową - oczywiście droższą. Jedyny plus to inny modem/router.

A coż to za dziwny twór organizacyjny. W tym przypadku występujesz jak osoba fizyczna, lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (przedsiębiorca). Zły dział tematu.
_________________
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 83
Skąd: KR
Wysłany: 29-04-2016, 18:00   

Ciężko powiedzieć co można wytargować bo ostatecznie nie zdecydowałem się na zmianę. Kwota netto (akurat sam internet potrzebowałem) jest i tak wyższa niż przy promocji indywidualnej.
  n3lly
 
biz_tom 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 30-04-2016, 09:18   

Hered napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy można przepisać umowę indywidualną na osobę prywatną na jednoosobową działalność gospodarczą? Próbowałem załatwić to przez formularz ale otrzymałem telefon gdzie Pani oferowała mi jedynie przejście na ofertę biznesową - oczywiście droższą. Jedyny plus to inny modem/router.


Witam,

jest możliwość migracji usług indywidualnych do UPC Biznes bez najmniejszych problemów. Usługi biznes różnią się faktycznie zastosowaniem zupełnie innych urządzeń oraz przede wszystkim konstrukcją oferty. W przeciwieństwie do indywidualnych, mamy możliwość zrobić umowę 6 MIESIĘCZNĄ, przez pierwsze 60 dni jest możliwość zrezygnować całkowicie bez konsekwencji i naliczania kar umownych, a także jest dodawana przy wyższych prędkościach już w cenie opcja SLA. Dzięki temu w przypadku, awarii sieci UPC gwarantuje jej usunięcie w zaledwie 6 godzin lub 12 godzin od zgłoszenia (w zależności od dostępnej opcji z daną prędkością).

Są duże róznice :)

P.S.
W ofertach Biznes jest dwukrotnie wyższy upload niż w indywidualu

Pzdr
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-04-2016, 14:31   

Oferta biznesowa i brak gwarancji, że IP nie zmieni sie. Oto cale UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 30-04-2016, 18:22   

antyjupisi,
Dla mnie w ogóle to niepojęte - jak we współczesnym świecie internetu - nie mogę mieć stałego publicznego IP (nie ważne czy prywatnie czy biznesowo) - mam w domu serwery i muszę się pitolić z jakimiś no ip itd. - wystarczy, że usługa na chwilę "glebnie" i mogę się w ... pocałować - a i nie zawsze sprzęt UPC reaguje samoczynnie na powrót tej usługi - czasami jest konieczność zresetować prądowo i modem i router.

Swego czasu (jeśli dobrze pamiętam) Vectra za 10 zł miesięcznie dawała stały publiczny adres IP - tamci mogli, UPC nie da się.

antyjupisi napisał/a:
Oferta biznesowa i brak gwarancji, że IP nie zmieni sie. Oto cale UPC.

No a to to już KURIOZUM - w BIZNESIE nie do pomyślenia.
_________________
 
 
biz_tom 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 30-04-2016, 19:01   

KOCUREK1970 napisał/a:
antyjupisi,
Dla mnie w ogóle to niepojęte - jak we współczesnym świecie internetu - nie mogę mieć stałego publicznego IP (nie ważne czy prywatnie czy biznesowo) - mam w domu serwery i muszę się pitolić z jakimiś no ip itd. - wystarczy, że usługa na chwilę "glebnie" i mogę się w ... pocałować - a i nie zawsze sprzęt UPC reaguje samoczynnie na powrót tej usługi - czasami jest konieczność zresetować prądowo i modem i router.

Swego czasu (jeśli dobrze pamiętam) Vectra za 10 zł miesięcznie dawała stały publiczny adres IP - tamci mogli, UPC nie da się.

antyjupisi napisał/a:
Oferta biznesowa i brak gwarancji, że IP nie zmieni sie. Oto cale UPC.

No a to to już KURIOZUM - w BIZNESIE nie do pomyślenia.


Dlaczego się nie da? Można dokupić za 10 zł stały adres IP. Maksymalnie można mieć do 5 stałych adresów IP za 40 zł :)
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-04-2016, 19:39   

Tyle marketingowo. A teraz wskaz zapisy w umowie definiujace stały adres IP, gdzie niby jest on gwarantowany. Dla ulatwienia, w tym sensie, ze jest naprawde staly, czyli nigdy nie zmienia sie.
 
 
biz_tom 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 30-04-2016, 20:00   

antyjupisi napisał/a:
Tyle marketingowo. A teraz wskaz zapisy w umowie definiujace stały adres IP, gdzie niby jest on gwarantoweany. Dla ulatwienia, w tym sensie, ze jest naprawde staly, czyli nigdy nie zmienia sie.


To nie marketing, a konkretna usługa gwarantująca niezmienność adresu IP przez cały okres trwania umowy. Co więcej, dodatkowo posiada opcję RevDNS. Stały adres IP jest bardzo często wybierany przy konieczności podłączenia monitoringu, czy serwerów. Jest i działa :) Taki adres jest każdorazowo wyszczególniony na umowie o świadczenie usług w sekcji ZAMAWIANE USŁUGI w polu INNE.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-04-2016, 20:18   

Gosciu, wazne jest co jest w umowie, a tam nie ma gwarancji niezmiennosci stalego IP (dawniej pisali, ze moze sie zmienic). Dlatego nie znalazles. Czego nie ma w umowie precyzyjnie okreslonego tego nie ma w ogole i marketingowy belkot nic nie pomoze. Pikanterii dodaje fakt, ze UPC nawet w usludze biznesowej nie oferuje ipv6.
Ostatnio zmieniony przez projupisi 30-04-2016, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: