Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zestawia połączeń na niektóre numery
Autor Wiadomość
dekiel 
classic master

Wysłany: 14-10-2019, 10:53   Nie zestawia połączeń na niektóre numery

UPCowski telefon "stacjonarny" VoIP ma problem zestawić połączenia z niektórymi numerami.
Dla niektórych numerów (konfliktowych jak widać dla serwera SIP UPC) jest info, że nie ma takiego numeru, albo numer cały czas zajęty.
Są to przykładowe numery:
1. tel. 95 721 66 60 - telefon UPC twierdzi: NIE MA TAKIEGO NUMERU
jest to numer do Urzędu Gminy Kłodawa woj. lubuskie

2. tel. 74 647 41 00 - telefon UPC twierdzi cały czas, że ZAJĘTY (tak jakby ktoś gadał cały przez na tym numerze).
Jednak w tym samym czasie próba wykręcenia go z komórki za każdym razem pięknie zestawia połączenie bez żadnych sygnałów zajętości numeru.
Jest to numer Urzędu Gminy Kłodzko.
W rozważaniu nie zachodzi możliwość, że numer jest rzeczywiście zajęty (bo np. w tym samym czasie ktoś inny wskoczył na linię i nam ją zajął), bo nawet wykręcony do urzędu w środku nocy testowo ten numer jest ZAWSZE zajęty z sieci UPC.
W tym czasie (po próbie wykręcenia z UPC, następnie kręcę z komórki ten sam konfliktowy numer) takie śliskie numery łączą się od kopa gdy kręcę je z komórki z obojętnie czy to play, czy orange, czy T-M.
Widzę, że UPC ma niestety słaby pion techniczny (zmora współczesnych, wykolejonych czasów, cała armia "ekspertów" białych kołnierzyków, a brak ludzi z umysłem technicznym czujących temat i czarujemy zawodnika co zgłosił problem), bo to już któryś numer, który zgłaszam w tej sprawie, poprzednie w miarę szybko odetkali (góra 2 dni i przepchali). Nikt nie traktuje jak widzę tych zgłoszeń szerzej, by na ich podstawie przyjrzeć się problemowi globalnie i raz na zawsze problem wyeliminować, a nie że co kilka tygodni wynajduję kolejne numery "rodzynki", który się gniewają na sieć UPC. Tak możemy się bawić w zgłoszenie przez lata, bo kolejne tygodnie będą przynosić nowe "śliskie" numery, których UPC telefonia nie rozumie.
Ostatnie zgłoszenie na początku października na infolinię i widzę, że temat umarł i nic nie zrobili, czyli z mojego punkt widzenia zgłoszenia w dalszym ogniwie trafiły na ścianę lub cienkich Bolków, którzy nie czują tematu i pewnie dochodzi do sytuacji "u mnie działa, czyli wymyśla typ bajki, że mu nie działa".
Szukam sensownego punktu zaczepienia w tej przypadłości, bo może ktoś rzuci nowe światło na sprawę.
Może się okazać, że w zależności z której strefy numeracyjnej się łączymy (bo może poszczególne strefy obsługują inne maszyny w UPC i konsultanta próbne połączenie przechodzi inną trasę, przez inne pośredniczące segmenty sieci telefonii UPC, które wtedy jak złość w testach trzeciej strony są "przeźroczyste" i nie tworzą konfliktów, a mój obszar tworzy) z sieci VoIP UPC, to w wyniku dziwnej, bliżej nieokreślonej kombinacji cyferek (oprogramowanie głupieje) numeru z którego dzwonimy kontra numer docelowy cały ten ich serwer SIP łapie jakąś bliżej nieokreśloną "głupawkę" (jakiś konflikt zachodzi czy inne kosmiczne zjawisko) i zwraca nieprawidłowe komunikaty przy próbie łączenia.
A w tym samym czasie widocznie kręcone te konfliktowe dla mnie numery z innych grup numeracyjnych (jak konsultant kręci próbnie, by potwierdzić problem) numerów UPC (z których to numerów UPC próbujemy się połączyć do innych operatorów) mogą ten test przechodzić bez zająknięcia - co wskazał prosty test tego numeru przy rozmowie z konsultantem, który testowo sobie wykręcił go i u niego zestawiało. Od razu więc zasugerowałem mu aby temat potraktować szerzej, czyli to o czym wyżej wspomniałem, że pewne kombinacje numerów nadawca_1_UPC-----odbiorca mogą stwarzać takie konflikty, a w innym zestawieniu nadawca_2_UPC----odbiorca, może wszystko gładko przechodzić.

Odpowiedz do tematu