Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 04-10-2016, 15:39   

GDA, nie obraź się proszę. Cenię Ciebie za Twój udział w forum. Chyba z mojej strony nigdy żaden wpis nie mógł Cię urazić.
Ale chyba trochę przesadzasz.
Regulamin "jedynki" Najlepsze kino z HBO I (2016-1) podał Andre_NH, a po nim ja podałem "dwójkę" Najlepsze kino z HBO II (2016-1).
Użyłem sformułowania: "Trochę ciekawsze od I". Nikogo nie wprowadzam w błąd, linki do regulaminów były podane. Moim zdaniem zainteresowani na pewno przeczytali ich treść.
Biorąc promocję na 12 m-cy, zyskuje się 2 m-ce za 0 zł. Po roku nie wiadomo co będzie, może już promocje będą mniej korzystne. Biorąc na 24 m-ce, zyskuje się 4 m-ce za 0 zł, a nie 2 m-ce.
Oczywiście widziałem wpis:
2. Po upływie Okresu Zobowiązania ulgi wskazane w pkt. II TWOJE OPŁATY będą nadal stosowane. Dostawca Usług uprawniony jest jednakże do zmiany ich wysokości zgodnie z zasadami przewidzianymi w Umowie Abonenckiej dla zmian Cennika.
_________________
 
 
ATS 
light master


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-10-2016, 10:09   

W dniu wczorajszym stałem się szczęśliwym posiadaczem zgrabnego telewizora UHD z opcją modułu CI. Odbiornik jest na liście telewizorów obsługujących mediamoduł CI+ więc od strony technicznej nie powinno być problemów. Korzystam obecnie z multiroomu - dwa dekodery mediabox. Jeden z nich chciałbym wymienić na mediamoduł CI+ do nowego telewizora. Jak wygląda sytuacja z zamówieniem modułu? Czy w grę wchodzi zwykła wymiana dekodera na moduł, czy nowa umowa wg promocji (jakiej?). Wykluczam sytuację dodatkowych opłat za mediamoduł, bo jestem zdecydowany na wymianę jednego z mediaboxów.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2016, 10:18   

jeżeli masz mediaboxy PVR to niestety nie zmienisz ich na CI+
trzeba zmieniać umowe
 
 
ATS 
light master


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-10-2016, 10:35   

Oba mediaboxy to PVRy. Są obecnie jakieś promocje na wymianę na mediamoduł?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 08-10-2016, 12:30   

Jako takiej promocji na wymianę dekodera na mediamoduł CI+ nigdy nie było. Są tylko promocje na :arrow: multiroom.

Moim skromnym zdaniem może się udać. Na chwilę obecną masz abonament z PVR: Select Extra HD z nagrywarką lub Max Extra HD z nagrywarką + do tego wszystkiego Multiroom PVR.
Abonament na usługi główne Ci się nie zmieni, nadal będziesz płacił za Select/Max Extra HD z nagrywarką + multiroom teraz oparty na urządzeniu bez PVR. Pytanie ile płacisz za multiroom i z jakiej promocji go masz.

W większości :arrow: obecnych promocji jak i tych wygasłych multiroom bez PVRa jak i z PVRem kosztował 10 zł. Niestety w :arrow: niektórych promocjach multiroom PVR kosztował 15 zł, a multoroom bez PVRa 10 zł.
Jeżeli Twój multiroom PVR kosztuje 10 zł to bez problemu powinieneś dać radę wymienić "multiroomowy" dekoder PVR na MediaModuł CI+. Jeżeli jednak teraz płacisz 15 zł, to UPC będzie stratne i nie będzie chciało Ci wymienić na moduł. Rozwiązaniem może być zaproponowanie im za multiroom oparty na module CI+ takiej samej opłaty jak masz obecnie, wtedy nie będą stratni i mogą się zgodzić.

Kiedyś już :arrow: opisywałem różnicę w traktowaniu dekodera i modułu CI+. Spróbować zawsze warto.
_________________
 
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2016, 13:01   

A mi UPC poszło na rękę.
Miałem MR na moduł w ramach promocji Multiroom CI+ (2013-1) za 15 zł.
Zadzwoniłem i zapytałem, czy mogę taniej :) Dostałem Rozrywkowy pakiet II (2016-1) za 10 zł i to bez zobowiązania!
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 08-10-2016, 13:04   

Jak widać różne rzeczy się da, więc ATS musi także spróbować.
_________________
 
 
ATS 
light master


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-10-2016, 14:46   

Dzięki Pitrek za informacje.
Mam w tej chwili do pakietu Max multiroom PVR bezterminowo w cenie 10 PLN. Nie wiem czy dzwonić w sprawie tej zmiany na infolinię czy do DUKu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 08-10-2016, 15:17   

Czyli od strony finansowej dla UPC się nic nie zmienia. Płacisz abonament za Max Extra HD z nagrywarką + 10 zł za multiroom, nieistotne z jaki sprzętem. Możesz zadzwonić do BOKu, najpierw narzekając na problemy z jednym z Twoich dekoderów, podaj im wszystko co ci przyjdzie do głowy. Od słowa do słowa zaproponuj im wymianę na MediaModuł CI+. Może się uda. Jak nie to męcz ich zgłaszaniem usterki na jeden z dekoderów. Po jakimś czasie będą bardziej skłonni do zamiany. Nikt nie przewidzi reakcji UPC, jak wiesz zachowanie ich jest iracjonalne. Oczywiście będziesz musiał zapłacić 50 zł. za wizytę technika, ale z tym się trzeba liczyć. Z BUKiem to mógłbyś rozmawiać, jeśli mógłbyś złożyć wypowiedzenie.
_________________
 
 
ATS 
light master


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 117
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-10-2016, 18:28   

Spróbuję, chociaż z kontaktów z BOK-iem mam raczej negatywne wrażenia. :)

Miłe zaskoczenie. Zlecenie na wymianę mediaboxa na mediamoduł CI+ już po pierwszej rozmowie w BOK. W czwartek przychodzi technik.
 
 
Poltek 
light master


Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 55
Wysłany: 11-10-2016, 12:06   

Witam, chciałem wymienić dekoder Media BoX na Kartę CI+ oraz wziąć do tego dekoder z PWR. Jaką mogę ugrać najmniejszą opłatę za ten zestaw? 10zł czy 15zł miesięcznie?? Czy możecie mi podać jeszcze numer telefonu do DUK?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-10-2016, 13:10   

Rozumiem, że na chwilę obecną masz dekoder bez PVRa.

Najpierw spróbuj zamienić go na dekoder z PVRem, czyli abonament bez nagrywarki na abonament z nagrywarką, czyli abonament Ci wzrośnie o 10 zł.
Następnie z promocji ,,Rozrywkowy pakiet II" (2016-1) weź Multiroom w postaci MediaModułu CI+ za 10 zł.

Numery do BUK zmienne są: 32 494 99 30-39, spróbuj na 33 lub 38.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-10-2016, 13:20   

To będzie zmiana umowy - więc jeżeli jesteś w okresie zobowiązania to niestety dostaniesz to tylko "drożej" - zapewne już wg nowych promo z Horizonem
 
 
Poltek 
light master


Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 55
Wysłany: 11-10-2016, 20:41   

GDA napisał/a:
To będzie zmiana umowy - więc jeżeli jesteś w okresie zobowiązania to niestety dostaniesz to tylko "drożej" - zapewne już wg nowych promo z Horizonem

Zmiana umowy??? Jak dzwoniłem na infolinie bez problemu wymienią mi dekoder bez pvr na moduł CI+, a do tego dołożą dekoder z pvr bez zmiany umowy. To będzie praktycznie to samo jak bym zrobił to przez ich upgrade na kanale 14 dobiorę multirum z dekoderem pvr tylko, że tutaj dekoder bez pvr zamienię na moduł Ci, a dobiorę dekoder z pvr.
A znowu dzisiaj po rozmowie z innym konsultantem powiedziano mi, że jeżeli mój pierwszy dekoder jest bez nagrywarki to żeby wziąć drugi bez zmiany umowy to muszę wziąć bez pvr i wtedy mogę go wymienić na moduł CI co za burdel w tym UPC nie wiem komu już teraz tutaj wierzyć.
A na kanale 14 mam możliwość wzięcia multirum z pvr za 15 zł.miesięcznie i z umową na 6 miesięcy, ale ten konsultant z upc mówi, że to nie będzie tak tylko będę musiał wziąć umowę na 24 miesiące. Dziwne to wszystko, to po co jest opcja na kanale 14 która mi się wyświetla, że mam do wyboru z pvr lub bez pvr na 6 miesięcy nie kumam co tu jest grane !!!
 
 
pawelcd 
light master


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-10-2016, 21:06   

Witam.

Próbowałem przeszukać ten wątek ale z marnym skutkiem. Dlatego zadam pytanie: Czy ktoś ma podobny problem, że od jakiegoś czasu program tv jest w wersji skróconej tzn. mam opisany program który leci i program po nim. Wcześniej mogłem programować sobie z tygodniowym wyprzedzeniem a teraz tylko jeden program do przodu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: