Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie usług pod inny adres. Prośba o poradę
Autor Wiadomość
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-07-2017, 18:23   Przeniesienie usług pod inny adres. Prośba o poradę

Witajcie. Za kilkanaście dni zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym przenieść usługi UPC pod nowy adres. Informacje na stronie UPC są lakoniczne, dowiedziałem się tylko że jest to bezpłatne i że trzeba zabrać ze sobą cały sprzęt. Ale jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim na jak długo przed przeprowadzką to zgłosić i w jaki sposób, przez infolinię, mailowo, czy wybrać się do BOK-u osobiście? Czy ktoś, kto przeprowadzał tego typu "operację" mógłby poradzić w jaki sposób to bezproblemowo załatwić?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-07-2017, 18:57   

Skontaktuj się z UPC, wszystko Ci wyjaśnią.

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś... umawiano technika, który wszystko załatwiał. W jeden dzień odpinał usługi pod adresem X, by na drugi dzień przypiąć pod adresem Y.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2017, 12:15   

san_chez napisał/a:
Za kilkanaście dni zmieniam miejsce zamieszkania i chciałbym przenieść usługi UPC pod nowy adres.

A czy UPC jest dostępne pod nowym adresem?
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-07-2017, 12:57   

Oczywiście, że jest dostępne :) Tzn. tak przynajmniej wynika z informacji na ich stronie. Przeprowadzka w Warszawie z jednego końca miasta na drugi. Dzisiaj wstąpię po drodze do BOK-u i zapytam o szczegóły, mam nadzieję, że nie będzie problemów.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2017, 13:59   

san_chez napisał/a:
Oczywiście, że jest dostępne :) Tzn. tak przynajmniej wynika z informacji na ich stronie. Przeprowadzka w Warszawie z jednego końca miasta na drugi. Dzisiaj wstąpię po drodze do BOK-u i zapytam o szczegóły, mam nadzieję, że nie będzie problemów.

Powodzenia i trzymam kciuki. ;) Choć powinno się raczej udać bo w tym przypadku zostajesz technicznie na tej samej infrastrukturze, i na tym samym węźle.
 
 
san_chez 
light master

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 126
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-07-2017, 17:39   

Sprawa już załatwiona, mam umówione przeniesienie usług na koniec lipca. Obecnie wygląda to tak, że technik przychodzi jedynie pod nowy adres i tam instaluje co trzeba. Ze starego mieszkania trzeba zabrać ze sobą zabrać sprzęt (dekoder, modem itd.). Jest to wszystko robione bezpłatnie. Teoretycznie więc nie powinno być żadnych problemów.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-07-2017, 17:55   

san_chez,
..czyli jak na stronie. .
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006866 :arrow: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006867
 
 
blemot 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 11
Wysłany: 03-05-2022, 14:20   

Mam swoje watpliwosci:
1. czy nie zmusza mnie do oddania Ubee? Mam go juz od 8 lat i przy kazdym kontakcie telefonicznym chca mi wcisnac cos nowego... a mam zasade, ze jak dziala wysmienicie to nie zmieniam ;-) Ubee jest ok miliona razy od poprzedniego Thomsona ;) Chyba, ze sie zgodzic i na co zmienic - tak przy okazji zapytam - fajnie jakby sie dalo go uzywac jako modemu (tak jak Ubee teraz mam) i na swoim domowym routerze miec zewnetrzne IP
2. jak moge (czy moze musze?) "przygotowac" instalacje w nowym mieszkaniu?
Generalnie sprawa wyglada tak, ze w nowym miejscu bedzie remont ktory dopiero jak sie skonczy i bede sie przenosil wtedy dopiero bede chcial zabrac "swoje" UPC. Czyli teoretycznie juz bedzie wszystko zabudowane i zastawione meblami.
2a. czy wtedy technik mi "da" kabel i zrobi instalacje - pewnie to dodatkowo platne przy przeniesieniu?
2b. czy sam to sobie wykonac pamietajac tylko, ze 1 kabel wchodzi do mieszkania, gdzies rozdzielacz (?) w mieszkaniu (buntuja sie przed rodzielaczem na klatce schodowej) i od tego miejsca drugi kabel. Docelowo 2 koncowki w mieszkaniu: jeden na modem, drugi na Horizon.

Jak byscie radzili? Cos podpowiecie? Wtedy kupic kabel 50omowy do kablowki? To by bylo chyba najlepsze wyjscie, bo bym sobie zabudowal go i mial spokoj wlacznie z wierceniem dziur.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650

Wysłany: 03-05-2022, 20:17   

blemot, jak masz możliwość to kup porządny przewód i sam sobie rozprowadza, ewentualnie technikowi zostaw kabelki do zarobienia i zaciśnięcia końcówek
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-05-2022, 20:57   

blemot, Co do rozdzielacz, to najlepiej w TSM
_________________
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 03-05-2022, 21:27   

zylx, jak jest mowa o ciągnięciu kabla z klatki to w mieszkaniu nie będzie TSM
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-05-2022, 21:50   

TęczowyMiś, Jest też mowa o remoncie i ciągnięciu kabli w mieszkaniu, wiec co stoi na przeszkodzie by zrobić to jak należy i dać TSM?
_________________
 
 
blemot 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 11
Wysłany: 03-05-2022, 22:19   

TSM to jakas puszka duza?

moze sie ktos odniesc do moich pytan? wiem, ze kabel moge, ale czy musze rozlozyc sam czy jak i powyzsze?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650

Wysłany: 03-05-2022, 22:46   

blemot, technik podłączy Tobie to wszystko gratis i nie 50omowy tylko 75. Jak chcesz dobry przewód to kup sobie taki Przewód antenowy TRISET PROFI 120dB A++ i złączki samo kompresyjne do tego. W czasie remontu sobie zabudujesz dowolnie
_________________
  ogromny
 
blemot 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 11
Wysłany: 03-05-2022, 23:59   

Dzieki, rozumiem, ze najlepiej przy wejsciowych drzwiach gdzie wejdzie kabel do mieszkania - od tego miejsca puscic 2 kable do docelowych lokalizacji modemu i horizon? czy mozna inaczej: [wejscie]---kabel np. 30 m----------[rodzielacz]: jeden kabel np. 5m: do modemu, drugi kabel np. 5m do horizon?

a jak z ubee - warto to cos wymieniac na cos nowszego przy okazji czy zostawic? mam 150mbit i nie chce wiecej 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: