Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy UPC wprowadzi kanały 4K?
Autor Wiadomość
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto

Wysłany: 07-02-2020, 11:55   

W dupie z kanałami 4k, bo tego i tak tyle co kot napłakał. Najważniejsze że będzie porządny dekoder a nie gówniany Horizon.
_________________
  ralf
 
Rasoir 
light master

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 79
Wysłany: 07-02-2020, 14:47   

italo2006 napisał/a:
Na satelicie:

https://pl.kingofsat.net/ultrahd.php


To na satelicie... a dalej tyle ile kot napłakał, a dodatkowo nie są to kanały z językiem polskim... Pomijam też tematykę ;) .

33.jpg
Taką tabelkę znalazłem. Czyli mamy kilka kanałów z naszym językiem w 2020 roku :). UPC brakuje TVP 4K(o ile to też nie jest skalowane z niższej rozdzielczości), Eleven 4K i C+ 4K.
Plik ściągnięto 85 raz(y) 106,36 KB

 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 07-02-2020, 14:51   

ralf napisał/a:
W dupie z kanałami 4k, bo tego i tak tyle co kot napłakał. Najważniejsze że będzie porządny dekoder a nie gówniany Horizon.


Fakt. To najważniejsze że będzie coś nowego w miejsce złomu Horizon.
Przy okazji z czasem będzie coraz więcej kanałów 4K dla chętnych. Ale przecież nikt nie zmusza nikogo do ich oglądania.
Tylko nie ma gwarancji czy ten nowy dekoder 4K nie będzie taki sam jak aktualny Horizon. Chociaż trudno sobie wyobrazić że będzie to aż tak nieudany sprzęt...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 07-02-2020, 15:16   

Rasoir, TVP 4k nadawał podczas MŚ w piłce nożnej, prawdopodobnie wróci na Euro. 4K to nie tylko Tv linearna, ale też bardzo duża baza VOD.
Jak widzisz, 4k to głównie sport, bo de facto kontent na żywo to ostanie pole na jakim TV linearna ma przewagę nad sVOD. Większości kanałów już nie zobaczymy w 4k, po prostu znikną wraz z spadkiem zainteresowania pay TV. A tutaj prognozy są nieubłagane.

PS: Te 3 kanały to jakieś 70% tego co oglądam w TV. 25% to pewnie LM, która też jest realizowana w 4k i udostępniania w ten sposób za pomocą IPLI (teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by ten sygnał wrzucić też do kablówki).

Darth Vader, Problem z Horizonem 4 jest taki, że z powodu opóźnienia jego wejścia w Polsce, od pierwszego dnia będzie przestarzały. W szwajcari jest oferowany jako urządzenie podstawowe UPC TV BOX. Do tego UPC ma problem, bo nowy dekoder nie ma modemu Docsis, więc wszystkim przesiadającym się na "nowy" dekoder trzeba by też dać dodatkowy modem.
_________________
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-02-2020, 00:22   

Nie wiem po co chcecie kanały 4k, skoro nawet obecne FHD wygląda ŻAŁOŚNIE... Niektórzy chyba nie rozumieją, że nie tylko rozdzielczość się liczy, ale także, a nawet przede wszystkim, bitrate - czyli ilość danych na sekundę. Jakość obrazu w UPC jest naprawdę słaba i nad tym powinni popracować. Ale niestety, co widać po oczekiwaniach ludzi, klienci się złapią na takie bezsensowne hasła, jak 4k... Podczas gdy obecnie bez problemu znajdę lepszej jakości materiał HD niż FHD w UPC, tak samo bym znalazł lepsze FHD niż 4K, które wprowadzą.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 14-02-2020, 08:49   

Cytat:

Nie wiem po co chcecie kanały 4k, skoro nawet obecne FHD wygląda ŻAŁOŚNIE... Niektórzy chyba nie rozumieją, że nie tylko rozdzielczość się liczy, ale także, a nawet przede wszystkim, bitrate - czyli ilość danych na sekundę. Jakość obrazu w UPC jest naprawdę słaba i nad tym powinni popracować. Ale niestety, co widać po oczekiwaniach ludzi, klienci się złapią na takie bezsensowne hasła, jak 4k

Liczy się jakość treści a dopiero rozdzielczość i bitrate. 80% kanałów nadaje tak słabe jakościowo przekazy że nawet najwyższy bitrate tego nie poprawi.
Ja chcę żeby UPC umożliwiło mi dostęp do sportowych treści realizowanych w 4K - Olimpiada, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy F1. Do Mundialu w 4K mieli dostęp abonenci NC+ i Orange.
Musiałem wykupić dostęp na 1 miesiąc w NC+ ( moduł ) żeby oglądać w najwyższej jakości.
Te pieniądze wolał bym zapłacić mojemu operatorowi ( UPC )
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-02-2020, 10:32   

Vendeur napisał/a:
Nie wiem po co chcecie kanały 4k, skoro nawet obecne FHD wygląda ŻAŁOŚNIE...

Właśnie dlatego chcemy 4k, że FHD wygląda żałośnie. FHD już nikt nie poprawi, jedyna nadzieja w 4k na lepsza jakosciowo TV. 4k to też nie tylko bitrate i rozdzielczość.
_________________
 
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-02-2020, 10:59   

Sprzedaż usług w tym roku ma stymulować wprowadzenie nowego dekodera Horizon UX oraz nowa oferta urządzeń WiFi.

link:

https://www.telko.in/upc-...36-tys-klientow
_________________
  500
 
marekmilek 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 8
Wysłany: 15-02-2020, 14:22   

no właśnie też mnie to mocno interesuje bo planuje z Canal+ przejść na UPC końcem lutego/połowa marca i nie wiem teraz czy brać na 24 miesiące czy czekać czy jakoś inaczej kombinować. ale w sumie za dużo niewiadomych jest tak samo z cena o ile będzie drożej? (bo pewnie będzie)
 
 
piter777 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 970
Skąd: Gdańsk Zaspa
Wysłany: 15-02-2020, 19:57   

Horizon UX ?Jakoś w googlach nie wyszukuje takiego dekodera...Nawet nie podali choćby przybliżonego terminu wprowadzenia tego czegoś....Więc równie dobrze może się pojawić na święta w grudniu :twisted:
 
 
marekmilek 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 8
Wysłany: 15-02-2020, 20:27   

jeśli wierzyć ich słowom to raczej w grudniu nie nadrobią sprzedaży, więc jeśli dekoder ma stymulować sprzedaż to mam nadzieję że będzie to wiosna...
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 15-02-2020, 20:40   

Wiosna tylko którego roku ?
  Daniel84
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-02-2020, 20:42   

Ja na razie czekam mam umowę na czas nie określony.

Znalazłem o dekoderze 4k z upc ze szwajcari:


https://www.watson.ch/dig...n-zwei-probleme
_________________
  500
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2020, 22:16   

W Szwajcarii to już od ponad roku jest.

marekmilek napisał/a:
jeśli wierzyć ich słowom to raczej w grudniu nie nadrobią sprzedaży, więc jeśli dekoder ma stymulować sprzedaż to mam nadzieję że będzie to wiosna...


Jeżeli chcą jeszcze wyjść jakoś na tym 4K, to muszą to wprowadzić przed mistrzostwami w piłkę nożną.
 
 
piter777 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 970
Skąd: Gdańsk Zaspa
Wysłany: 16-02-2020, 08:18   

italo2006 napisał/a:
Sprzedaż usług w tym roku ma stymulować wprowadzenie nowego dekodera Horizon UX oraz nowa oferta urządzeń WiFi.

link:

https://www.telko.in/upc-...36-tys-klientow

@Daniel84,tu chyba pisze którego roku.. :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: