Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy UPC wprowadzi kanały 4K?
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-08-2020, 12:47   

W UPC właśnie startują szkolenia z nowego dekodera IPTV 4k, żadnej oficjalnej daty nie mam, ale pewne źródło mówi, że nie wcześniej jak w wrześniu. Z tego samego źródła wiem, że w 4k ma podobno być Canal+ i .... HBO. nie wiem na ile te informacje się potwierdzą.
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 04-08-2020, 00:44   

zylx napisał/a:
W UPC właśnie startują szkolenia z nowego dekodera IPTV 4k, żadnej oficjalnej daty nie mam, ale pewne źródło mówi, że nie wcześniej jak w wrześniu. Z tego samego źródła wiem, że w 4k ma podobno być Canal+ i .... HBO. nie wiem na ile te informacje się potwierdzą.


Z tego co wiem testowane są prócz dekoderów IPTV (usługa tv także poza siecią infrastrukturalna upc) także dekodery DVBC 4K.

A co do dostępności kanałów prawdopodobnie oferta 4K ma obejmować:

CANAL+ 4K UHD- kanal linearny
(Odrębny kanał dodatkowo płatny i dostęp i jedynie jako opcja dodatkowa dla abonentów pakietu CANAL+ Prestige dotychczas jedynie na platformie Canal+ dawne nc+)

ELEVEN SPORTS 1 4K - kanal linearny
(Dla abonentów posiadających dostęp do Eleven Sports)

Co do HBO nie ma mowy o kanale linearnym a jedynie o dostępie do treści w jakości 4K dla usługi HBO On Demand dla abonentów pakietu HBO z HBO GO. Warto dodać że HBO rezygnuje z dotychczasowych kanałów telewizyjnych na wielu rynkach zastępując je usługami na żądanie. Doskonałym przykładem jest wprowadzenie niedawno marki HBO MAX oraz rezygnacja kilka lat temu z trzech kanałów w Niderlandach (dawna Holandia) gdzie zastąpiono je usługa HBO On Demand w sieciach kablowych.

Być może zawita także linearny przekaz FunBox UHD dla pakietu Max.

Filmy UHD mają być również w ofercie On Demand oczywiście płatne odrębnie.
Ostatnio zmieniony przez matek3265 04-08-2020, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rasoir 
light master

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 79
Wysłany: 04-08-2020, 00:54   

Jak na rynku nie ma kanałów 4K to trudno mówić o jakimś milowym kroku.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 05-08-2020, 18:51   

Wszedł artykuł na telko.in, wychodzi z niego, że upc będzie tylko FTTH więc i potrzebuje dekodera IPTV.

https://www.telko.in/upc-...a-sieciach-popc
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 05-08-2020, 22:38   

Na oficjalnej stronie UPC jest już info: "A już wkrótce prawie 200 kanałów TV i rewolucyjny dekoder 4K".
_________________
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 06-08-2020, 03:04   

MAVERIC napisał/a:
Na oficjalnej stronie UPC jest już info: "A już wkrótce prawie 200 kanałów TV i rewolucyjny dekoder 4K".


Najwyraźniej informacja o której piszesz już została zdjęta chyba że jakiś link masz. Jak na chwilę obecną nigdzie nie znalazłem
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-08-2020, 07:35   

Wzmianka o dekoderze 4K jest pod tym adresem.
_________________
 
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 06-08-2020, 08:06   

Chyba już obecnie jest prawie 200 kanałów w tym 153 HD :D
_________________
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2020, 08:29   

piter7790 napisał/a:
Chyba już obecnie jest prawie 200 kanałów w tym 153 HD :D

Cieszę się Twoim szczęściem.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 06-08-2020, 09:35   

grzech1991 napisał/a:
Wszedł artykuł na telko.in, wychodzi z niego, że upc będzie tylko FTTH więc i potrzebuje dekodera IPTV.

https://www.telko.in/upc-...a-sieciach-popc


"z wykorzystaniem światłowodowych sieci dostępowych wybudowanych z unijnym wsparciem finansowym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa"

"z usługami na sieciach POPC wystartował w województwach wielkopolskim, lubelskim i dolnośląskim"

Gdzie Ty masz tam napisane tylko FTTH, chyba że masz na myśli całe trzy województwa :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez gabrychu 06-08-2020, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 06-08-2020, 16:10   

piter7790 napisał/a:
Chyba już obecnie jest prawie 200 kanałów w tym 153 HD :D


Obecnie jest ich 199 :) Licząc pakiet MAX oraz pakiety premium włącznie z PPV z czego 153 w jakości HD.

Poniżej kanały 4K jakie znajdują się w Polskiej dystrybucji (w ofercie dla operatorów kablowych) to są następujące:

01. Fashion TV
02. Fashion One
03. FunBox Ultra HD
04. MyZen TV
05. Slow Channel
06. Play Ibiza
07. Luxe TV
08. Stingray Festival
09. Museum
10. Travel XP
11. Insight UHD
12. NASA TV
13. Eleven Sports 1
14. Extasy 4K
15. CANAL+ 4K Ultra HD
16. All Flamenco
17. wPolsce.pl


Jak myślicie, które zawitają do UPC ?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-08-2020, 16:24   

wPolsce.pl :mrgreen:
_________________
 
 
Rasoir 
light master

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 79
Wysłany: 06-08-2020, 17:07   

Nic nie wiem o tych kanałach ;) . Eleven i C+ to jedyne sensowne propozycje, ale pytanie też ile contentu w Europie transmituje się w 4K(chyba tylko wybrane mecze w danych ligach).
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 07-08-2020, 15:30   

Rasoir napisał/a:
Nic nie wiem o tych kanałach ;) . Eleven i C+ to jedyne sensowne propozycje, ale pytanie też ile contentu w Europie transmituje się w 4K(chyba tylko wybrane mecze w danych ligach).


Fashion TV
Nadawany z Francji kanał Fashion TV należący do Polskiego biznesmena Michela Adama Lisowskiego - znany z oferty upc - tyle, że tutaj w jakości 4K.

Fashion One
Amerykański kanał o modzie. Przez niespełna tydzień gościł już czasowo w ofercie upc, po zmianie transpondera przez Fashion TV :) wówczas w jakości HD.

FunBox Ultra HD
Filmy, seriale, podróże, sztuka, kultura, styl życia. Kanał należy do SPI International. W ofercie UPC znajdują się już kanały tego nadawcy (grupa FilmBox, Kino TV, Kino Polska Muzyka, DocuBox)

MyZen TV
Kanał relaksacyjny. Przez całą dobę kanał emituje widoki i krajobrazy w tle towarzyszą odgłosy natury lub muzyka relaksacyjna. Swego czasu kanał był dostępny w jakości HD w ofercie upc. We Francji i krajach Beneluxu MyZen TV cieszy się sporą popularnością.

Slow Channel
Naturalne pejzaże. Typowy kanał relaksacyjny - zbliżony do My zen TV znanego już kiedyś z oferty UPC.

Play Ibiza
Kanał przedstawiający styl życia na Ibizie. Świat wspaniałych hoteli, plaż i potraw. Tancerze i tancerki GoGo. Według dystrybutora grupą docelową sa osoby w wieku od 18 do 45 lat.

Luxe TV
Kanał prezentujący luksusowy styl życia. Stylistyka domów, nieruchomości, hotele i gastronomia, samochody i jachty, zegarki i biżuteria. Relacje, dokumenty.

Stingray Festival
Kanał muzyczny.

Museum
Kanał o sztuce. Fotografia, architektura, malarstwo. Relacje z galerii sztuki.

Travel XP
Kanał podróżniczy.

Insight UHD
Podróże, nauka, technologia oraz sporty ekstremalne. Każda produkcja w natywnym 4K 50fps

NASA TV
Kanał Amerykańskiej agencji kosmicznej NASA znany z oferty NC+ dostępny na całym świecie. Przekaz kanału UHD oraz HD dostępny jest bezpłatnie także w internecie.

Eleven Sports 1
Pierwszy z kanałów Eleven w jakości 4K.

Extasy 4K
Całodobowy kanał erotyczny hard hetero.

CANAL+ 4K Ultra HD
Wyselekcjonowane produkcje filmowe oraz transmisje sportowe grupy CANAL+.

All Flamenco
Hiszpańska kultura i styl życia z naciskiem na prezentacje tańca flamenco. Programy składające się na ramówkę kanału skupiają się na rozrywce z udziałem muzyki i tańca flamenco.

wPolsce.pl
Prawicowy kanał publicystyczny.
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 07-08-2020, 18:37   

Ile z tych kanałów jest w języku polskim? Dla mnie oglądanie tych samych projekcji w odstępach kilu/nastu godzin to strata czasu ( powtórki) , jedynie kanały sportowe wydają się być opcjami większego zainteresowania ( też nie dla wszystkich i w sezonie letnim w większości powtórkowe) .
  Daniel84
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: