Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy UPC wprowadzi kanały 4K?
Autor Wiadomość
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 22-05-2019, 19:09   

Taaak, ale trzeba wcześniej pilot sparować, a zdarzają się tv w których to nie działa więc fajnie gdyby była alternatywa w postaci sterowania po hdmi. A już zwłaszcza dla mniej standardowych rozwiązań jak projektory czy inne sprzęty z którymi w ogóle nie da się sparować pilota.

Do klasycznych rozwiązań jak najbardziej rozwiązanie z parowaniem pilota z horizona jest ok, przewaga nad sterowaniem po hdmi jest taka, że nie trzeba ustawiać źródła sygnału, bo po włączeniu dekodera samo się ustawia poprawnie i o ile dla Ciebie czy dla mnie źródło sygnału to normalna sprawa która trzeba ustawić i raczej nie ma szans przypadkowo ustawić błędne, tak maaaaaaasa ludzi niestety ma z tym OGROMNY problem i potrzebuje z tym pomocy, nie raz nawet serwisu.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-05-2019, 09:31   

brtk napisał/a:


Ja włączam pilotem od Horizona telewizor i dekoder. Więc nie wiem o co chodzi?:)


HDMI-CEC to trochę inny poziom. Działa trochę więcej funkcji niż Włącz/Wylącz i głośność, do tego działa w obie strony: nie ważne czy złapiesz pilot do dekodera czy do telewizora, możesz sterować oboma.
_________________
 
 
ExpectSoon 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 23
Wysłany: 26-05-2019, 17:35   

U mnie w aplikacji mobilnej, w "Moje kanały TV" na samym dole widzę kanał "Test 4K". Ktoś jeszcze tak ma, czy tylko u mnie taki bug?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-05-2019, 18:39   

ExpectSoon, U mnie nie ma. Zrób zrzut ekranu!
_________________
 
 
ExpectSoon 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 23
Wysłany: 26-05-2019, 18:50   

Załączam zrzut.

kanaly_tv.png
Plik ściągnięto 205 raz(y) 71,19 KB

 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-05-2019, 19:11   

Logo eleven. Czyli juz wiemy czego się spodziewać .
_________________
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 26-05-2019, 20:37   

Skoro planują Eleven 4K to może jakiś inny kanały 4K FTA ? Wiem że nie ma ich za wiele ale skoro już idzie "nowe" to nawet NASA 4K mogła by być.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2019, 14:05   

To kiedy ten nowy kanał 4K?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-05-2019, 16:42   

GDA,
Jak się tego nie da podzielić jak abo z NF to mnie to nie interesuje.
_________________
 
 
Szeptacz
[Usunięty]

Wysłany: 31-05-2019, 08:14   

Nieznajomy napisał/a:
Może i jesień, ale raczej na pewno nie tego roku :P

Poza tym 4k w Vectra będzie pewnie gorszej / porównywalnej jakości niż hd w upc. No chyba, że tylko ja coś mam nie tak, bo na 1 z adresów niestety mam vectre i tam ten obraz jest na prawdę słaby, niewyraźny jakiś taki. Jakoś przez horizon pomimo, że rewelacji nie ma to jakoś ciężko się doczepić żeby coś było niewyraźne, a u vectry na niektórych kanałach to nawet ciężko coś odczytać bo jakieś to takie dziwne.
Za to u nich fajnie jest hdmi arc, nie trzeba nic parować tak jak w horizonie, 1 przyciskiem odpala się i tv i dekoder i wszystko fajnie śmiga.
UPC mogło by to w końcu wprowadzić


Chyba wydaje ci się...
Czyli , co najpierw było porównywanie jakości u operatorów jakości HaDe w "HD" to za jakiś czas okaże się, że może być gorsze lub lepsze 4K ;)
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 31-05-2019, 11:55   

Nie w tym roku. Dla nich nowość to w ostatniej kolejce jest.
_________________
 
 
Pink Floyd
[Usunięty]

Wysłany: 15-10-2019, 13:25   

https://satkurier.pl/news/184981/toya-zaoferuje-dekoder-i-kanaly-4k.html?fbclid=IwAR3FgoLi4dy5eGrib-UVXIzhuv3a3HAZzFsPu7MnUTTQuHrzUM3a5hZaISI
I proszę, kolejny operator z nowym dekoderem i 4K w tym roku.
Zwróćcie uwagę na specyfikację tego urządzenia.
A w UPC czyżby skończyło się tylko na obiecankach platformy , po to żeby klienci nie zrezygnowali?
Horizon 4K w tym roku czy skansen techniczny z klocem zwanym Horajzonem czy coś się ruszy w temacie?
W Krakowie z liczących się kablówek ,jeszcze Netia bez 4K ale pewnie w swoim czasie tu też nastąpi skok w nowoczesność.
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 20-10-2019, 18:10   

Myślę, że krótkie umowy z Canal+ są oznaką, że w lutym 2020 wejdzie 4K do UPC z nową ofertą.
_________________
 
 
Pink Floyd
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2019, 20:04   

Osoby, które wydają trochę więcej na pakiety Premium a C+ do tanich nie należy będą skłonne zapłacić więcej za " nowosć".
Może tu jest jakaś logika by nie zniechęcić a zatrzymać w gorącym okresie przedświątecznym. :? :P
Nowy dekoder w porządku...te i inne bajery,jak cos nie zostanie usuniete i nowoczesny, ale oferta , coż poza Eleven4K i tu tego UHD cos mało,bo w ten weekend tylko byl 1 mecz w 4K raczej nie napawa optymizmem.
Miało być " Super HD" a tymczasem:
https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/zamiana-muxow-kanalow-polsat-sport-premium/m-p/34743#M3154
Z tym 4K może być podobnie.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 20-10-2019, 21:08   

gst, marzenie ściętej głowy. Na chwilę obecną męczą się z 1Gb a Ty z 4k?
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: