Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
Marcin301221 
Klikacz

Dołączył: 01 Paź 2020
Posty: 19
Wysłany: 02-11-2020, 21:15   

W mojej lokalizacji jest dostępna opcja 1 Gbps, więc w teorii modem powinien logować się na 24 kanały.

Dzięki Tobie w końcu dowiedziałem się gdzie konkretnie leży przyczyna problemu :)


EDIT: Robię te certyfikowane testy, zgodnie z procedurą. Jak będzie można wygenerować raport to wyślę go do UPC.
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 28-11-2020, 11:40   

Witam,
czy przełaczenie Compala w tryb bridge i podłaczenie swojego routera pomoże osiągać niższe pingi jeśli router ma problemy z PUMA6? Jeszcze mam drugi problem, często wyrzuca w tym samym czasie wszystkie urządzenia podłaczone na wifi - tu pewnie podłaczenie swojego routera pomogłoby.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2020, 12:28   

Puma6 jest w części modemowej.
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 28-11-2020, 13:56   

Czy można reklamować problemy z PUMA6? Zrobiłem test, tylko czerwony kolor widzę. Jak przekonać UPC do wymiany compala?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-11-2020, 14:44   

sebczak napisał/a:
Czy można reklamować problemy z PUMA6? Zrobiłem test, tylko czerwony kolor widzę. Jak przekonać UPC do wymiany compala?


Daruj sobie testy Puma6, większość serwerów testujących Puma6 już nie działa a te co zostały pozostawiają wiele do życzenia
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 15-12-2020, 00:20   

Jest https://puma6.ayufan.dev/ i można sobie taki test podglądowy wykonać.
Chrome w trybie incognito, modem Technicolor CGA2121 w trybie bridge, który nie jest na Pumie, ale nic nie szkodzi, macie dodatkową próbkę do porównania ;)

test.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 118,75 KB

_________________
  -Zuzia
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2020, 12:11   

Grono użytkowników GCB trochę już urosło.

Jakieś info czy PUMA7 cokolwiek poiprawiła w tym zakresie?

Aż trudno uwierzyć, że hardware bug znaleziony w poprzedniej wersji sprzętu przedostaje się od tak do następnej. Chyba że znaleziony już po zamknięciu designu, tudzież ludzie w krawatach przejeli całkowicie dowodzenie networkingiem Intela.

Wczoraj wieczorem na moim CB w GDN powyższy test Zuzi z ogromnym roztrzałem 30-120ms. Choc powyżej 100ms tylko dwa strzały ale jednak.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 16-12-2020, 12:18   

Bento, Puma 7 nie ma tej przypadłości co Puma 6. Co nie znaczy, że jest idealna. Ciągle można ja ddosem położyć.
_________________
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2020, 12:55   

DDos z mojego laickiego punktu widzenia to mały problem. Zwłaszcza chowając się za wewnętrzną siecią UPC. Przy publicznym IP mogę sobie wyobrazić pewne potencjalne kłopoty.

Interesowały mnie raczej problemy z pingami itp. Skoro tam juz to nie występuje/ jest ograniczone to zacznę się zastanawiać nad negocjacją GCB.

Dzięki!
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2020, 14:07   

Puma 7 to nadal podobny chipset jak Puma 6, kupiony przez Intela od Texas Instruments, podobna architektura i niestety podobne ograniczenia ale mocniejszy chipset i lepiej sobie radzi, Broadcom po prostu ma większy bufor pamięci, nie ma co dyskutować, Broadcom ma lepszą architekturę ale nie należy demonizować problemu z chipsetem Puma :P
chyba że zaczną się jakieś masowe ataki na modemy z chipsetem Puma....ale jak widać wielu vendorów instaluje te chipsety w swoich urządzeniach i widać też choćby na przykładzie Hitrona że softem można wiele poprawić, da się? da :)
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2020, 14:19   

Paweł sporo masz racji ale ja do tego podchodze trochę inaczej.

Usługi UPC (w tym sławny compal) nie są mi przez nikogo ufundowane. Płacę za nie.
Jak idę do salonu po nowe auto to oczekuję nowego sprawnego auta, a nie losowych skoków obrotów silnika w danym zakresie z tłumaczeniem sprzedawcy , że przecież to w zasadzie bez znaczenia itp.

Kwestia trochę podejscia do problemu i pewnej kultury interakcji z klientem.
I tak za wszystkim stoi oczywiscie kasa. Ja po prostu mam problem z przywyknięciem do uczucia bycia w jakiś sposób oszukiwanym.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 16-12-2020, 19:17   

Jak źle Compal radzi sobie z opóźnieniami można zobaczyć w tych testach, skoki do 200-300 ms: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10479
Ten sam test Technicolor na Broadcomie znosi normalnie, maksymalnie 24 ms. Ba! Nawet stary Ubee radzi sobie o niebo lepiej, o Cisco nie wspominając.
Masowe ataki to wydumany problem, mogą być selektywne na np. graczy. Realny problem to skoki opóźnień po TCP/UDP. Mam bramkę VoIP na kilka numerów i wiem jak może to być dokuczliwe w praktyce.
Obecnie jest około 750 tys. Compali w sieci UPC, powinni je zutylizować jeśli nie potrafią załatać. Ale to tylko moje zdanie i doskonale wiem, że będą je nadal wpychać klientom, bo politykę sprzętową zabetonowali na lata.

Gdyby komuś z Pumą 6 podejrzanie dobrze wypadł test https://puma6.ayufan.dev/ wystarczy wydłużyć go z 60 na 120 sek. żeby zobaczyć jaka przepaść jest między Broadcomem, a Pumą.

test6.jpg
Technicolor CGA2121 w trybie bridge.
Plik ściągnięto 62 raz(y) 113,47 KB

_________________
  -Zuzia
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-12-2020, 15:22   

Mój Compal, którego mam już serdecznie dosyć i chyba zmienię na Vectrę, bo akurat dostałem ulotkę, że dostępna jest pod moim adresem. Tyle że będę miał mniejszy dl ale akurat na tym mi nie zależy.

Screenshot_2020-12-17_15-19-43.png
Plik ściągnięto 59 raz(y) 54,31 KB

  xPrzybyLx
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 17-12-2020, 17:26   

A masz szansę na GCB? Lepiej sobie radzi, bo to już Puma 7, test z sąsiedniego tematu: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=223189&highlight=#223189
Od Vectry dostaniesz Technicolor CGA2121 z zablokowanym dostępem do GUI.
_________________
  -Zuzia
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-12-2020, 22:17   

Ktoś na tym forum pisał że dostał GCB do mniejszego pakietu niż 1Gb/s, ogarniał ktoś jak ugryźć sprawę? Posiadam 750Mb/s. Zgaduję że zwykły konsultant nie będzie miał takiej możliwości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: