Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1 Gb/s w UPC w 2018 r.?
Autor Wiadomość
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-01-2020, 19:57   

F1le napisał/a:
Zrebootuj prądowo GCB, zaloguj się do GUI i zobacz czy jest w DOCSIS 3.0 czy 3.1


Ja na tym modemie przez pewien czas miałem FP120 ale niezależnie od prędkości, modem ma zestawione 24 kanały DOCIS 3.0 i 1 kanał DOCIS 3.1.
Być może kanał 3.1 w moim przypadku nie jest wykorzystywany z uwagi na ograniczenie prędkość max do 500 Mbit/s.

Screenshot 2020-01-09 at 19.56.12.png
Plik ściągnięto 13 raz(y) 73,61 KB

  mmarti
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 09-01-2020, 20:26   

F1le napisał/a:
Powiedz co mam przetestować, jak mam przetestować jakie wyniki wrzucić to Ci zrobie.
Dziekuję za chęć pomocy. Będę miał wkrótce GCB u siebie, o ile technik przyniesie v8. Korzystam z trybu bridge i router w zależności od potrzeb więc sam sprawdzę bardziej kompleksowo.

Zuzia napisał/a:
Jeśli masz możliwość użycia narzędzia w rodzaju traceroute, ustaw pomiar na TCP, port 80 na interfejs 192.168.100.1, monitoruj na stałe, wtedy nic nie umknie. Serwis www powinien odpowiadać zawsze, bez strat i szalonych opóźnień..
Jak zrobić równoległy test na 8.8.8.8 i potem skorelować dane z obydwu plików wynikowych? Układ GCB w bridge do niego podpięty serwer z Red Hat oraz laptop z Windows i Pingplotter, 2x publiczne IP.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2020, 20:36   

romek.romek napisał/a:
Jak zrobić równoległy test na 8.8.8.8 i potem skorelować dane z obydwu plików wynikowych? Układ GCB w bridge do niego podpięty serwer z Red Hat oraz laptop z Windows i Pingplotter, 2x publiczne IP.
Nie trzeba dwóch urządzeń, na serwerze SmokePing lub MRTG. Napiszę bardziej szczegółowo jak już dostaniesz ver 8 :)
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-01-2020, 21:54   

Cieplo. Jednak nie sprawdzicie zbyt wiele poruszajac sie tylko w warstwie ethernetowej. No, ale nic innego wam nie zostalo. Przy interpretacji wynikow jeszcze trzeba wziac na poprawke, ze uslugi moga byc celowo restartowane wiec chwilowe zaniki nie oznaczaja nic zlego. Gorzej jak gui nie odpowiada przez dlugi czas, a przywieszki sa losowe. Niewazne, czy ktos korzysta z gui, po prostu bug o nieswoistych objawach i nie nalezy go lekcewazyc. Pojawia sie cos podobnego, robimy zwrot modemu do isp. Nie bawic sie w rozkminy, zgloszenia, strata czasu, zreszta i tak nic nie wymyslicie bez dostepu do snmp. O bugach isp raczej wiedza, niektore usuwaja, innych nie sa w stanie albo im sie nie oplaca. Czasami znane od dawna luki bezpieczenstwa maja, wiecie gdzie i nie lataja. Dodatkowo w jupisi sa modemy na pumie, podatne na light ddos, ale nikt nie informuje klientow, zeby chronili swoje ip jak pesel, bo nawet umyslowa gimbaza moze robic im psikusy za pomoca free demo z chinskich stronek.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-01-2020, 22:08   

GUI odpowiada powiedzmy do 8h od restartu ON/OFF a potem to już kaplica do następnego ON/OFF jak Ci jest potrzebny GUI.

Screenshot+2020-01-09+at+22.08.58.png
Plik ściągnięto 2 raz(y) 87,8 KB

  F1le
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 09-01-2020, 22:50   

F1le napisał/a:
GUI odpowiada powiedzmy do 8h od restartu ON/OFF a potem to już kaplica do następnego ON/OFF jak Ci jest potrzebny GUI.
Nie zaglądam szczególnie często, ale miałem problemy z sygnałem więc sprawdzam parametry co pewien czas. Nie pasuje mi dostęp do GUI przez restart modemu, bo mam serwer i nie chcę niepotrzebnych przestojów.

antyjupisi napisał/a:
Niewazne, czy ktos korzysta z gui, po prostu bug o nieswoistych objawach i nie nalezy go lekcewazyc. Pojawia sie cos podobnego, robimy zwrot modemu do isp. Nie bawic sie w rozkminy, zgloszenia, strata czasu, zreszta i tak nic nie wymyslicie bez dostepu do snmp.
Tak zrobię, podziekuję i po raz kolejny zwrócę.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10-01-2020, 15:16   

Jasne, gui w modemie to nie por*hub wiec da sie bez niego zyc, hehe. Ale jak komus zacznie siadac sygnal nagle dowie sie, ze tylko w trybie router (ktory ma inne bledy) mozna sensownie go sprawdzac. Wtedy pozaluje, ze nie zwrocil szmelca do jupisi na czas.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2020, 01:31   

mnie dziś do V8 wrzucili

Wersja oprogramowania : 01.02.048.08.EURO.SIP

Na razie V8 wyeliminował chyba 99% wszystkich przerw w necie i dziwnych jazd w postaci przywieszek gdzie jedynymi stronami działającymi to facebook, google, youtube i speedtest... Oby ten firmware nie zepsuł tego... :/

Jeszcze jak wyeliminują wywalający się ping do 192.168.100.1 to będę w niebo wzięty... No cóż zobaczymy.
  F1le
 
KrzysiekF 
light master

Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 51
Wysłany: 11-01-2020, 11:11   

Antyjupisi ma rację:
Jednak nie sprawdzicie zbyt wiele poruszajac sie tylko w warstwie ethernetowej. No, ale nic innego wam nie zostalo. Przy interpretacji wynikow jeszcze trzeba wziac na poprawke, ze uslugi moga byc celowo restartowane wiec chwilowe zaniki nie oznaczaja nic zlego.

Ja ma Horizona. Telewizja działa bez przerwy, a pojawiają się braki łączności Internetu. Oczywiscie w tym modemie informacje o błędach są praktycznie żadne - ale mozna skorzystać z informacji w menu o stanie systemu
System Uptime 0 day(s) 0:01:16
Taki odczyt był wykonany krotko po zawieszeniu się komunikacji internetowej i jej powrocie. To oznacza że, warstwa nośna DOCSSis działała bez zakłóceń. Obraz z modemu do telewizora nie byłe zakłócony. (praca z laptopem i oglądanie telewizji w tle) Natomiast nastąpił restart w module obsługującym transmisję Ethernetową a w tym miejscu podawany jest czas od ostatniego restartu. Dla porządku - ja nie restartowałem.
Zgłaszałem zbyt częste restarty. Wymieniono trzy razy modem (zawsze ze stratą nagranych programów). I oczywiście dalej to samo. Należy kopiować zapisy z ekranu i kontrolować jak często takie "samoczynne" restarty pojawiają się.
Mimo, że w GUI użytkownika brak jest dostępu do logów błędów, to i tak pośrednio można wyciągać wnioski - tyle że potrzebna jest wiedza o działaniu urządzeń i dobre kojarzenie faktów

[ Dodano: 11-01-2020, 11:25 ]
Antyjupisi ma rację:
Jednak nie sprawdzicie zbyt wiele poruszajac sie tylko w warstwie ethernetowej. No, ale nic innego wam nie zostalo. Przy interpretacji wynikow jeszcze trzeba wziac na poprawke, ze uslugi moga byc celowo restartowane wiec chwilowe zaniki nie oznaczaja nic zlego.

Ja ma Horizona. Telewizja działa bez przerwy, a pojawiają się braki łączności Internetu. Oczywiscie w tym modemie informacje o błędach są praktycznie żadne - ale mozna skorzystać z informacji w menu o stanie systemu
System Uptime 0 day(s) 0:01:16
Taki odczyt był wykonany krotko po zawieszeniu się komunikacji internetowej i jej powrocie. To oznacza że, warstwa nośna DOCSSis działała bez zakłóceń. Obraz z modemu do telewizora nie byłe zakłócony. (praca z laptopem i oglądanie telewizji w tle) Natomiast nastąpił restart w module obsługującym transmisję Ethernetową a w tym miejscu podawany jest czas od ostatniego restartu. Dla porządku - ja nie restartowałem.
Zgłaszałem zbyt częste restarty. Wymieniono trzy razy modem (zawsze ze stratą nagranych programów). I oczywiście dalej to samo. Należy kopiować zapisy z ekranu i kontrolować jak często takie "samoczynne" restarty pojawiają się.
Mimo, że w GUI użytkownika brak jest dostępu do logów błędów, to i tak pośrednio można wyciągać wnioski - tyle że potrzebna jest wiedza o działaniu urządzeń i dobre kojarzenie faktów
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2020, 14:46   

1 Gb/s zawitało do mojego miasta, czy jeden z bugów na stronie?

 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-01-2020, 15:08   

U mnie jest to samo po wpisaniu adresu więc najwidoczniej masz dostęp do 1Gb/s
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-01-2020, 15:14   

Zuzia, jest w Kielcach, ale nie na wszystkich adtesach( ulica, numer nieruchomości)
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-01-2020, 15:19   

Zuzia, wychodzi na to, że dostałem prawdziwe informacje :)
zylx napisał/a:
Zuzia, Pierwszy kwartał 2020 ponoć.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2020, 15:35   

Azar, Kasia, zylx - chyba reklama "1 Gb/s Śmiga wszystkim i wszędzie!" wyprzedziła rzeczywistość, bo Compal u mnie loguje się tylko na 16 kanałów...
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-01-2020, 15:37   

Zuzia, była u Ciebie redukcja analogu do 15 kanałów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: