Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regularne przerwy w sygnale
Autor Wiadomość
ufo1987 
Klikacz

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: 11-02-2017, 10:27   Regularne przerwy w sygnale

Mam pytanie które nurtuje mnie od lat w UPC, a jest to bardzo dziwna i podejrzana sprawa. Od lat się powtarza. Otóż przez wiele tygodni nie ma żadnego problemu a raz na jakiś czas przyjdzie taka sytuacja że nagle znika tak jakby sygnał na wszystkich kanałach. Pojawia się taki sekundowy szum i czarno-białe "mroczki" na ekranie, no a potem już tylko czarne tło. No cóż... Zdarza się. Ale co jest zastanawiające zadziwia ta regularność gdyż najczęściej dzieje się to po godzinie 17:00. Sporadycznie w południe. Czasem kilka dni z rzędu a potem tygodnie lub miesiące bez problemu. Trwa to od 10 minut do godziny najczęściej. I to praktycznie zawsze w sobotę. Sporadycznie zdarzało się na środku tygodnia. Co może być przyczyną takiego dziwnego "zachowania"? Sądzę że musi ktoś coś kombinować może z sąsiadów ale nie znam się na tym i nie wiem czy jest to możliwe żeby miał dostęp do puszki w piwnicy czy coś takiego. Z tym że mogłoby się to zgadzać bo mam dwóch podejrzanych sąsiadów, którzy lubią właśnie kombinować. Jeden wiem że kombinował coś kiedyś z gazem czy prądem żeby płacić mniej. Robił jakieś obejścia czy coś takiego, taka podejrzana złota rączka. Teraz to już jest stary to wątpię żeby takie rzeczy wyprawiał. Ale jest drugi, na parterze. Ma jakieś dziwne instalacje w swojej piwnicy, drzwi na jakiś kod, alarm czy szlag wie co tam jeszcze. A obok jego piwnicy jest właśnie ta puszka. Czy może mieć to jakiś związek?
 
 
Zioma 
Klikacz

Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: 26-02-2017, 19:53   

Może mieć. Dzwonisz do operatora i zgłaszasz podejrzenie. Przybywa technik z miernikiem do kablówki i stwierdza powód.
 
 
Mat 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 34
Wysłany: 19-07-2018, 15:23   

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a mam pytanie. Bo w ostatnich tygodniach dość często nie mam Eurosportu czy polsatowskich kanałów sportowych. Nie wiem czym to spowodowane, komentatorzy Polsatu podczas Wimbledonu, gdy były zakłócenia powiedzieli, że nad Warszawą przechodzi burza i stąd ten problem. Mam Tv w UPC wiele lat i nie przypominam sobie, abym tak często nie odbierał niektórych kanałów.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-07-2018, 18:38   

Od kilku tygodni nad Warszawą niemal codziennie są burze :)
 
 
Mat 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 34
Wysłany: 19-07-2018, 19:39   

Tak, ale przez wiele, wiele lat takich problemów nie miałem.
 
 
Morthen 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 158
Skąd: Mielec
Wysłany: 19-07-2018, 20:49   

Możliwe, że przełączyli źródło kanałów z IP na backupowe satelitarne (może podczas jakichś prac planowych lub awarii) stąd problemy podczas burz. Druga opcja to problemy po stronie nadawcy.
_________________
 
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 19-07-2018, 20:54   

Nie wierzcie w te burze, ktoś sobie z Was jaja robi. Wczoraj była burza w Warszawie a wcześniej to nie pamiętam kiedy, tak dawno nie było.
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 19-07-2018, 22:17   

Heh, ja mam to samo.... kilka dni pożniej jest juz nowy kanał w ofercie.. :D
 
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 28-03-2019, 13:59   

Opiszę swój problem z UPC. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją bo nawet wezwany technik rozkłada ręce i czekam na następną wizytę serwisową. Otóż brakuje połowy kanałów. Nie ma po prostu sygnału. Są kanały np. TVN, TNT. Kino TV a brak TVN24, Stopklatki, Ale Kino, TV4. Piszę tylko o kilku bo powinienem mieć około 120 kanałów a mam około połowy.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-03-2019, 15:44   

MAVERIC, A gdzie mieszkasz? Wygląda tak jakby niektóre częstotliwości u Ciebie nie działały.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 16:17   

MAVERIC, mi dzisiaj znikła też spora część programów, poklikalem na chat i gość umówił mi serwis. Twierdzil że w mojej okolicy nie było zmiany częstotliwości. Po ponownym wyszukaniu kanałów znalazły się wszystkie. Tylko miałem trochę zabawy bo musiałem ustawiać swoją kolejność od nowa. Mam moduł ci
_________________
  ogromny
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 28-03-2019, 19:11   

xylx - mieszkam w Częstochowie. Właśnie tak to wygląda że na tych częstotliwościach jest brak sygnału.
ogromny - tego się obawiam choć na kilku częstotliwościach sprawdzałem i jest brak sygnału więc nie chcę ryzykować ( wiem że można zgrać liste na pendriva ale niech na razie serwisant sprawdzi powód zaistniałej sytuacji).
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 19:47   

Może stanąć na 50 zł do rachunku
_________________
  ogromny
 
MAVERIC 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 348
Wysłany: 28-03-2019, 20:08   

Na takie coś się nigdy nie zgodzę ponieważ to UPC musiało zmienić coś w nadawaniu dlatego nie mam części kanałów. Zobaczymy co zdziała serwisant.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 20:15   

ogromny napisał/a:
Może stanąć na 50 zł do rachunku

To ich częsta próba zniechęcenia (jakby szantażu) aby decydować się na serwis. :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: