Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediabox z PVR - problem z nagrywaniem
Autor Wiadomość
Wiolus 
Klikacz

Dołączyła: 26 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: 26-08-2019, 22:18   

oltomek napisał/a:
Czy mógłby ktoś kto ma to przetestowane, jako instrukcję dla wszystkich posiadaczy Mediaboxów PVR, podać instrukcję nagrywania w różnych wariantach, żeby nagrały się jedno, dwa nagrania, bez przerwy na sprawdzanie firmware.
Dziś chciałem nagrać 2 programy, jeden o 15:10 3 godzinny i drugi o 15:30 też kilkugodzinny.
Ustawiłem nagrywanie, pokazały się żółte wykrzykniki ale to chyba normalne, wyłączyłem dekoder, ok 30 minut przed nagraniem i wyszedłem z domu. Nagrał się tylko jeden ten o 15:10, w całości. Drugiego nie ma.
Czy dałoby się to zrobić, żeby były 2 zakładając że muszę wyjść z domu wcześniej ?
Jeśli nie wyłączę dekodera to 2 i tak się nie nagra.
Wyłączyłem 30 minut wcześniej więc restart nastąpił po 10 minutach i potem dopiero po 15 rozpoczęło sie nagrywanie pierwszego. Dlaczego drugi sie nie nagrał ?
Gdybym dał nagrywanie pierwszego od momentu gdy wychodze czyli ustawił ok. 30 minut wcześniej i wyłączył dekoder to by nagrało się wszystko ?

Przy nagrywaniu 1 programu albo włączamy nagrywanie od już i można wyłączyć - nagra się cały.
Jeśli nagranie startuje za 15 minut lub później można wyłączyć od razu, po 10 minutach będzie restart i potem nagra sie całe.
Przy 2 które się nie nakładają też jest chyba podobnie, choć nie wiem jeśli odstęp między nimi jest np 5-10 minut, czy po zakończeniu pierwszego nagrania następuje restart i drugie nagranie będzie ucięte / podzielone ?
No i jeszcze 2 nagranie które się nakładają.

Jeśli ktoś może to ładnie wypunktować to dzięki.


Pewnie dużo za późno, ale poniżej jest rozwiązanie, które ja stosuję, jeśli chcę nagrać 2 nakładające sie programy.
1) Nastawiam 2 pary nakładających się programów,
- pierwsza para, na której mi nie zależy ("dummy")
- ORAZ druga para, na której mi zależy
Ważne - ta para nakładających się nagrań na której mi zależy musi mieć start później niż ta pierwsza para.
2) Wyłączam dekoder.
3) Po 10 minutach dekoder resetuje się automatycznie, po czym z pierwszej pary nagrywa się tylko jeden.
Za to z drugiej nakładającej się pary nagrywają się już obydwa. Tak samo z każdą kolejną parą.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Pewnie dlatego, że ten reset przeszkadza w nagrywaniu nakładających się nagrań, ale tylko raz, a po pierwszym nagraniu reset się już nie robi (o ile w międzyczasie nie włączysz znów dekodera).

Kłopotliwe rozwiązanie, bo trzeba ustawiać dodatkowe nagranie, ale działa. Oczywiście w UPC w pomocy technicznej nic nie potrafią na to poradzić...
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-10-2019, 14:19   

Siema.

Od wczoraj mam krzaki z guide, godziny pomieszane, teraz niby leci program z 1:40, a jest co innego. Nie da się nic nagrać ze względu na rozpiskę.
Robiłem reboot i nic, bez zmian.
Ktoś coś?
_________________
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 05-10-2019, 14:50   

Mam to samo. Wydaje mi się że problem leży po stronie UPC nie mediaboxa.
_________________
  jedrek
 
zbyszek_2013 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-10-2019, 15:14   

Fornacis napisał/a:
Siema.

Od wczoraj mam krzaki z guide, godziny pomieszane, teraz niby leci program z 1:40, a jest co innego.


Mediabox bez nagrywarki, tak samo.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 05-10-2019, 16:14   

Fornacis napisał/a:
Siema.

Od wczoraj mam krzaki z guide, godziny pomieszane, teraz niby leci program z 1:40, a jest co innego. Nie da się nic nagrać ze względu na rozpiskę.
Robiłem reboot i nic, bez zmian.
Ktoś coś?


Problem dotyczy tylko miniprzewodnika kiedy jako bieżąca (trwająca obecnie) audycja wskazywana jest z godziny około 02:00 lub 03:00 rano - niestety aby zobaczyć co jest w tej chwili na danym programie w miniprzewodniku należy użyć przycisku strzałki w dół na "róży wiatrów".

Główne EPG prawidłowo wskazuje przebieg audycji w czasie rzeczywistym.

Sprawa jest znana w dziale technicznym od wczesnych godzin porannych, podobno jeszcze dziś do godziny 19:00 (sobota) wszystko ma wrócić do normy.

Ważne: nagrywanie przy użyciu pełnego EPG działa prawidłowo pomimo błędów w miniprzewodniku.
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-10-2019, 19:53   

Tak jest, zauważyłem że w pełnym EPG jest ok i ustawiając nagrywanie wszystko śmiga. Tylko podręczne, przy zmianie programu czy podglądzie, jest zapętlone miedzy 1 a 3 w nocy.
Kiepsko, z przyzwyczajenia czytasz a tu ni huhu i trauma jest, na szczęście tak jak piszesz góra dół strzałkami i pokazuje co i jak.
_________________
 
 
MichalJ 
Klikacz

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Wysłany: 05-10-2019, 21:27   

matek3265 napisał/a:

Sprawa jest znana w dziale technicznym od wczesnych godzin porannych, podobno jeszcze dziś do godziny 19:00 (sobota) wszystko ma wrócić do normy.

Tia, 21:25 i zepsute jak było. :sad:
 
 
Mat 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 34
Wysłany: 05-10-2019, 21:47   

Mam Mediabox bez nagrywarki i taki sam problem.
 
 
MichalJ 
Klikacz

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Wysłany: 05-10-2019, 23:25   

A i jeszcze jedno - co prawda nagrało się to, co miało się nagrać, ale nagrany program ma tytuł "Brak informacji".
 
 
telsat 
classic master

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 213
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 07-10-2019, 00:04   

Jestem po lekturze kilku ostatnich stron tego tematu, jako że mnie samego zaczęły mocno irytować problemy z nagrywaniem. Niby dwa programy o tej samej godzinie powinny się nagrywać przy wyłączonym dekoderze, a nagrywa się jeden, czasem żaden itd. Miałem zamiar zmienić dekoder na horizona, by mieć już spokój, zwłaszcza że wtedy można nagrywać więcej niż dwa programy + opcja replay tv i horizon go w gratisie też by mi się przydały. Znalazłem jednak tutaj opinie, że to horizon to taki sam śmieć jak mediabox. Serio lepiej zostać już przy tym mediaboxie i nie zamieniać go na horizona?
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-01-2020, 19:35   

Znów od kilku dni są krzaki z guide, przesunięcie czasu programów o 30minut.
W TVP 1 wiadomości, a w guide jest Jeden z Dziesięciu 18:55.
Jak żyć? :)
_________________
 
 
tomasz40 
light master

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 50
Wysłany: 24-01-2020, 06:10   

U mnie to samo - mediabox bez nagrywarki, od kiku dni przesunięcie w info kilku godzinne, ale to ewidentna wina UPC, na innej lokalizacji gdzie jest tylko TV Start - pokazuje obecnie (6:00) programy z wczoraj, np

TVP 1 - Jeden z dziesięciu 18:55-19:55
TVP 2 - Rodzinka.pl 18:55-19:35
TV4 - Policjantki i policjancji 19:00 - 20:00
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-01-2020, 10:11   

Zauważyłem, że w tym podręcznym info przy zmianie kanałów jest krzak, jednak przez guide wszystko wygląda ok. Oglądając coś i klikając nagranie pokazuje te błędne programy, w guide można włączyć czy zaplanować nagranie i to się nagra jak trzeba.

EDYTA:
Już naprawili, jeszcze przed 10 pokazywało błędne dane, teraz od 10 info pokrywa się z tym co leci w tv. :shock:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: