Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa usługa - Replay TV
Autor Wiadomość
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 22-02-2017, 10:34   

Czy komuś działa usługa na mediabox czy to jest tylko na Horizon ?
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 22-02-2017, 11:09   

trew napisał/a:
Czy komuś działa usługa na mediabox czy to jest tylko na Horizon ?


Usługa "Replay TV" jest przeznaczona zarówno dla dekoderów Mediabox jak i Horizon.
Tu masz przykład jej działania i aktywacji na mediabox - działa już jakiś czas dla wybranych kanałów w Szwajcarskim UPC.

https://www.upc.ch/en/sup...eplay-mediabox/
 
 
marcipio 
light master

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 92
Wysłany: 22-02-2017, 14:59   

[quote="edek"]
Yapio napisał/a:

Tak sobie myślę, że ta usługa to cios w nadawców - z ich punktu widzenia. Jeśli korzystanie z usługi będzie tak łatwe i, przede wszystkim, powszechne jak oglądanie normalnych kanałów, to normalną praktyką stanie się przewijanie reklam. Dlatego nadawcy mogą bronić się na wszelkie sposoby, aby ich kanał nie trafił do tej usługi. Ewentualnie będą żądać wysokich wynagrodzeń w trakcie renegocjacji umów. Chyba że zostaną wprowadzone jakieś zabezpieczenia, niepozwalające przeskakiwać reklam...


A czy nadawcy dostają kasę że mamy nagrywarki i nagrywane pozycje oglądamy bez reklam? Albo pauza na początku programu by potem przewijać reklamy? Od tego juz się nie ucieknie i nadawcy muszą sobie zdawać z tego sprawę.

[ Dodano: 22-02-2017, 15:00 ]
Andrew150 napisał/a:
Też tak raz miałem, ale nie wiedziałem, że pomaga restart i trwało to parę dni - myślałem, że coś się u nich popsuło... ;)
Pewnie przy okazji restartu z innego powodu usługa wróciła - generalnie działa wszystko ok - jest to naprawdę rewelacyjna sprawa - aż się nie mogę nadziwić, że UPC się na to zdecydowało.


A co się UPC miało nie zdecydować? Przecież wiecznie darmowe to nie będzie. Jak będzie działać bez problemu to pewnie będzie kosztować miesięcznie odpowiednią kasę.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 22-02-2017, 17:37   

Frans-Willem de Kloet prognozuje, że rynek płatnej telewizji niedługo bardzo się zmieni: Zwyczaje widowni rzeczywiście się zmieniają. Przewiduję, że wkrótce pojawią się oferty z dużo mniejszą liczbą kanałów telewizyjnych – 50 zamiast 150, ale bardziej sprofilowanych i uzupełnionych o serwisy VoD. Ale wychodzimy naprzeciw tym zmieniającym się nawykom. Testujemy nową usługę ReplayTV, którą chcemy zaoferować w kwietniu. Ona pozwoli na oglądanie oferty telewizyjnej wszystkich naszych kanałów siedem dni wstecz.

ciekawe, ciekawe, sporo kanałów jest.
Jedna dziwna rzecz na kanałach eleven od 238 do 240 jest REPLAY TV a na kanałach eleveon od 510 do 512 REPLAY TV nie ma :)

[ Dodano: 22-02-2017, 17:57 ]
Na Mediaboxach nie liczcie. Była testowana tylko grupa gdzieś w kieleckim i na tym zaprzestano.
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2017, 21:12   

Takie pitu pitu. Minie sporo czasu zanim liczba kanałów zacznie maleć. Jak na razie z roku na rok jest ich coraz więcej.
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 23-02-2017, 18:35   

marcipio napisał/a:
A czy nadawcy dostają kasę że mamy nagrywarki i nagrywane pozycje oglądamy bez reklam? Albo pauza na początku programu by potem przewijać reklamy?


Z dyskiem jest tak, że jest z nim więcej zachodu. Trzeba pomyśleć, nastawić, kasować i przede wszystkim trzeba wiedzieć na przód co chce się oglądać. Dlatego nie stanowi to dużego zagrożenia dla nadawców, bo i liczba nagrywających nie jest zapewne duża. Gdy usługa replay tv będzie "powszechna", to praktycznie każdy będzie z tego korzystał.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-02-2017, 18:45   

Wątpię żeby TVN i Polsat na to poszedł .Oni wola dać to w swoich serwisach VOD czyli Ipla i Player .Tam póki co reklam nie przewiniesz i choćbyś nie chciał to musisz je zobaczyć .Myślę że gdyby ta usługa miała objąć TVN i Polsat to już by było to dostępne..Czas pokaże co z tego wyjdzie ale usługa jest rewelacyjna używam niemal codziennie ....
  stivi
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 23-02-2017, 19:12   

stivi napisał/a:
Wątpię żeby TVN i Polsat na to poszedł .Myślę że gdyby ta usługa miała objąć TVN i Polsat to już by było to dostępne..


Też tak sądzę .... ale nie wiem czy to tego jest potrzebna ich zgoda. Wszystkie dane przetrzymywane są na serwerach UPC i bardziej tu chyba chodzi o to żeby to wszystko pomieścić na serwerach szczególnie HD które zajmuje więcej. Może się mylę.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-02-2017, 06:40   

Nie wiem czy to jakiś błąd ale dziś z rana tvp1 z replay tv komunikat " przewijanie zablokowane " i trzeba oglądać łącznie z reklamami. Eurosport 2 działa z przewijaniem. Czyżby coś kombinowali bo jak mam teraz oglądać 15 min przed tym co mnie interesuje to trzeba będzie się z nagrywarka przeprosić. ...
  stivi
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-02-2017, 08:45   

erwinsans napisał/a:
stivi napisał/a:
Wątpię żeby TVN i Polsat na to poszedł .Myślę że gdyby ta usługa miała objąć TVN i Polsat to już by było to dostępne..


Też tak sądzę .... ale nie wiem czy to tego jest potrzebna ich zgoda. Wszystkie dane przetrzymywane są na serwerach UPC i bardziej tu chyba chodzi o to żeby to wszystko pomieścić na serwerach szczególnie HD które zajmuje więcej. Może się mylę.


Na nic Polsat i TVN nie musi się zgadzać. Idąc tym tokiem myślenia musieliby się również zgodzić na używanie nagrywarek do nagrywania ich ramówki. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od UPC.
_________________
  ralf
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 25-02-2017, 09:42   

stivi napisał/a:
Nie wiem czy to jakiś błąd ale dziś z rana tvp1 z replay tv komunikat " przewijanie zablokowane " i trzeba oglądać łącznie z reklamami. Eurosport 2 działa z przewijaniem. Czyżby coś kombinowali bo jak mam teraz oglądać 15 min przed tym co mnie interesuje to trzeba będzie się z nagrywarka przeprosić. ...


Dokładnie to samo.
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2017, 13:08   

ralf napisał/a:
Na nic Polsat i TVN nie musi się zgadzać. Idąc tym tokiem myślenia musieliby się również zgodzić na używanie nagrywarek do nagrywania ich ramówki. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od UPC.

Replay TV, to nic innego jak usługa Catch Up i nadawca może się na nią nie zgodzić.
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 25-02-2017, 15:15   

stivi napisał/a:
Nie wiem czy to jakiś błąd ale dziś z rana tvp1 z replay tv komunikat " przewijanie zablokowane " i trzeba oglądać łącznie z reklamami.

JA napisał/a:
(...)Dlatego nadawcy mogą bronić się na wszelkie sposoby, aby ich kanał nie trafił do tej usługi. Ewentualnie będą żądać wysokich wynagrodzeń w trakcie renegocjacji umów. Chyba że zostaną wprowadzone jakieś zabezpieczenia, niepozwalające przeskakiwać reklam...

:mrgreen:
 
 
piotyc 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 44
Wysłany: 06-03-2017, 23:12   

edek napisał/a:
stivi napisał/a:
Nie wiem czy to jakiś błąd ale dziś z rana tvp1 z replay tv komunikat " przewijanie zablokowane " i trzeba oglądać łącznie z reklamami.

JA napisał/a:
(...)Dlatego nadawcy mogą bronić się na wszelkie sposoby, aby ich kanał nie trafił do tej usługi. Ewentualnie będą żądać wysokich wynagrodzeń w trakcie renegocjacji umów. Chyba że zostaną wprowadzone jakieś zabezpieczenia, niepozwalające przeskakiwać reklam...

:mrgreen:


Reklamy trzeba oglądać... przecież by stratni byli! A TVN i Polsat nie dadzą, bo by po przewinięciu reklam program zrobił się z 2 h na 40 minutowy. :mrgreen:
 
 
woli 
light master

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2017, 23:29   

Dostałem email o aktualizacji dekodera dzisiaj w nocy , a działać Replay na 80 kanałach , link https://www.upc.pl/lp/horizonlp
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: