Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 20-11-2021, 16:49   

verso generalnie modem już zarejestrowany powinien zadziałać od razu, a jeśli nie będzie rejestruj na dane rodziców. W systemie UPC odnotuje się, że modem zmienił lokalizację, ale mają to z reguły gdzieś.

Z Compalem jest taka sytuacja, że bez względu, czy jest w bridge, czy w trybie routera, nadal jest problem z niezałataną do końca podatnością Puma 6. Niektórym to nie przeszkadza, a ja osobiście rozstałam się z tym modemem z ulgą i nie chciałabym już nic na Pumie. Jak będziesz testował, zwróć uwagę na ile kanałów loguje się Compal i jaki masz sygnał.
_________________
  -Zuzia
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 21-11-2021, 14:04   

Tak się zastanawiam czy poprawiła się sytuacja z tym compalem? Pod kątem stabilności i dziwnych restartów. Chciałbym przejść na Mikołaja ale tu jest problem z modemem bo mam cisco
_________________
  ogromny
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 21-11-2021, 19:03   

Niestety podmiana mojego cisco na compala nie wyszła :cry:

Za bardzo czasu nie miałem na dłuższą zabawę, ale wyglądało to tak, że compal pożyczony od rodziców i wpięty w miejsce mojego cisco nie mógł zalogować się do sieci UPC.
Próbowałem na ustawieniach tych co przyniosłem od rodziców oraz na "czystych" ustawieniach rutera (wykonałem reset compala).
Wyglądało to tak, że pomimo świecącej diody power (ciągłym światłem), co sugeruje, że modem został zalogowany, nie mogłem zalogować się do sieci UPC: http://84.116.0.71/reg/login.jsp

Obstawiam, że albo UPC "coś" tam blokuje, albo parametry mojej sieci/instalacji UPC uniemożliwiają compalowi na prawidłową synchronizację i zalogowanie :cry:

Co ciekawe, ponowne wpięcie cisco do mojej sieci UPC, minuta góra dwie i wszystko hula :P (modem się loguje, internet działa). Ta sama sytuacja u rodziców, wpięcie compala - tu może trochę dłużej cztery/pięć minut i wszystko działa.
Nie miałem więcej czasu, bo wiarygodnym testem byłoby wpięcie mojego cisco w lokalizacji moich rodziców z skąd przyniosłem compala, wówczas byłaby chwila prawdy ;) Muszę kiedyś to zrobić.

Tak wizualnie Compal CH7465LG nawet ładne "pudełko" ciężko się do czegoś doczepić.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2021, 19:15   

Jeśli preferujesz "ładne pudełka" (zamiast stabilnego internetu), to bierz CB
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 22-11-2021, 16:32   

verso napisał/a:
Niestety podmiana mojego cisco na compala nie wyszła :cry:

Za bardzo czasu nie miałem na dłuższą zabawę, ale wyglądało to tak, że compal pożyczony od rodziców i wpięty w miejsce mojego cisco nie mógł zalogować się do sieci UPC.
Próbowałem na ustawieniach tych co przyniosłem od rodziców oraz na "czystych" ustawieniach rutera (wykonałem reset compala).
Wyglądało to tak, że pomimo świecącej diody power (ciągłym światłem), co sugeruje, że modem został zalogowany, nie mogłem zalogować się do sieci UPC: http://84.116.0.71/reg/login.jsp
W sumie dziwne. Ale można podejrzeć, czy modem zalogował się, czy jest online, jaki dostał adres itd. w Narzędzia administratora -> Informacje. Przez diagnostykę da się też sprawdzić, czy jest dostęp do netu, ping na 1.1.1.1 lub jakiś dowolny adres np. dns.pl.

hsurim napisał/a:
Jeśli preferujesz "ładne pudełka" (zamiast stabilnego internetu), to bierz CB
Może to kwestia gustu, ale dla mnie Compal jest wyjątkowo brzydki, nawet nowy, wyjęty z pudełka :)
_________________
  -Zuzia
 
Rostoff 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 342
Skąd: Mielec
Wysłany: 24-11-2021, 19:16   

Pany Hit Mikołaja 750Mbps modem COMPAL CH7465CE max prędkości 500-550Mbps
W teście takie cos wychodzi o co kaman


Komputer Mini Lenovo M92 Tiny USFF i5 cos takiego https://allegro.pl/oferta/mini-komputer-lenovo-pc-m92-tiny-i3-4gb-hdd-win10-11286817279
_________________
  rostoff
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 24-11-2021, 23:28   

Rostoff, jest napisane sprawdź przewód modem - komputer, sprawdź to raczej podmień
_________________
  ogromny
 
Rostoff 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 342
Skąd: Mielec
Wysłany: 25-11-2021, 10:46   

ogromny napisał/a:
Rostoff, jest napisane sprawdź przewód modem - komputer, sprawdź to raczej podmień


Kabel nówka sztuka
_________________
  rostoff
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 25-11-2021, 14:20   

Rostoff, nówka nie nówka ten komunikat to jest przewód, lub gniazda no chyba że karta sieciowa
_________________
  ogromny
 
tomekkc 
Klikacz

Dołączył: 25 Lis 2021
Posty: 3
Wysłany: 26-11-2021, 00:13   Connect Box Internet 750mb/s

Hej, testowo wziąłem przedłużenie umowy z UPC z ofertą Mikołaja.
Trochę się tu naczytałem i przyznaje że obawiam się czy to dobry wybór.
Do UPC przeszedłem z Vectry bo poprzednie modemy były dramatyczne, rwało internet, kiepski zasięg, trzeba było często resetować (teraz dają mi technicolor CGA4236). Poza tym wtedy w UPC dali mi 500mb/s za 74,99 z TV ;-)
Jak to jest z tymi błędami Puma? One mają znaczenie w konkretnych okolicznościach czy w codziennej pracy?
U mnie na kablu i na wifi na laptopie wychodzi jak w załączeniu czy to jest ok?
Ja netu używam do pracy zdalnej (sporo video teamsa) dodatkowo 2 komputery (jeden 24/7), 3 telefony, 2 tablety, amplituner, smart TV i modem 4k box.
Na kablu mam 650mb/s i 38 mb/s. Na Ipadzie w salonie 6-7m od roytera 369 mb/s i 37,8 mb/s.
Dostępne w lokalizacji mam jeszcze supermedia 400/40 (mozliwe przyspieszenie do 60), Vectra 600/60, Orange FTTH wszystko do 1000/300 wlacznie.
Teraz pytanie czy jeśli dotychczas działało w miarę dobrze. Modemorouter został zestrojony we współpracy z technikiem to czy przy moich potrzebach powinienem myśleć o zmianie czy zostawić jak jest?

WiFi.PNG
Plik ściągnięto 79 raz(y) 37,34 KB

kabel.PNG
Plik ściągnięto 41 raz(y) 74,16 KB

 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-11-2021, 07:02   

CGA4236 jest na chipsecie Broadcom
O przypadłościach Pumy, masz cały ten watek, jak i sporo informacji w innych źródłach.
Ostatnio zmieniony przez hsurim 26-11-2021, 07:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tomekkc 
Klikacz

Dołączył: 25 Lis 2021
Posty: 3
Wysłany: 26-11-2021, 09:49   

Dzięki za info. Źle mnie zrozumiałeś. Mam już UPC rok. Teraz przedłużyłem wcześniej wcześniej miałem Vectre. Wiem że nowy modem jest na broadcom.
Moje pytanie dotyczyło konkretnych przypadków podczas użytkowania internetu z procesorem Puma.
Czytałem wątki ale błędna suma kontrolna i konieczność ponownego przesłania pakietu niewiele mi mówi szczerze mówiąc. Odpalam ten test i jest na zielono.
Chodzi mi o przykłady codziennych niedogodności tym spowodowanych, możesz jakieś opisać?
 
 
michal2237 
light master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 56
Wysłany: 26-11-2021, 10:19   

Cześć,
czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem:

Mam Compala, uruchomione dwie sieci bezprzewodowe (2,4 oraz 5GHz)
Mam telefon Huawei P30 Pro i cały czas mam problem z utrzymaniem sygnału, transfer spada do 0 i przełącza mnie na dane komórkowe. Modem był już wymieniany i nic to nie dało.
Telefon używam też na innych ruterach i na żadnym nie ma takiego problemu, wszystko działa stabilnie.

Zmieniałem kanały, pasma itp - bez rezultatu.

Spotkał się ktoś z takim problemem ? Poradzicie coś ?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 26-11-2021, 14:20   

tomekkc napisał/a:
Moje pytanie dotyczyło konkretnych przypadków podczas użytkowania internetu z procesorem Puma.
Czytałem wątki ale błędna suma kontrolna i konieczność ponownego przesłania pakietu niewiele mi mówi szczerze mówiąc. Odpalam ten test i jest na zielono.
Chodzi mi o przykłady codziennych niedogodności tym spowodowanych, możesz jakieś opisać?
Na tym forum jest setki postów o niedogodnościach związanych z niezałataną podatnością chipsetu Puma 6 w Compalu, ja też dołożyłam cegiełkę :)
To jest nadal świetny modem do dokuczania sąsiadom, wystarczy połączyć się przez Wi-Free, uruchomić dużą ilość połączeń (może być legalny popularny torrent) i czekać, aż nam net zawiesi się. Zawiesza się też Wi-Fi sąsiadom i jak ktoś jest złośliwy to ma narzędzie od UPC do nękania.

Czy Tobie podatność Pumy będzie przeszkadzać sam możesz sprawdzić podczas codziennego użytkowania, rób to co zazwyczaj po prostu.
_________________
  -Zuzia
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 26-11-2021, 14:53   

-Zuzia, nie którzy są zadowoleni z tego cudu
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: