Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 24-04-2021, 09:20   

kiram napisał/a:
est PPPOE jak w Orange/T-Mobile czy autoryzacja w inny sposob?

Olśnij mnie, w jaki sposób jest autoryzacja w sieci inea >Upc ?
_________________
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 24-04-2021, 09:37   

wujaszekcarlos napisał/a:
kiram napisał/a:
est PPPOE jak w Orange/T-Mobile czy autoryzacja w inny sposob?

Olśnij mnie, w jaki sposób jest autoryzacja w sieci inea >Upc ?


Ale dlaczego ty pytasz, to ty masz przeciez odpowiedziec skoro uwazasz, ze wystarczy tak zrobic? Tylko mam wrazenie, ze nie wiesz o czym mowisz, co ma autoryzacja inea>upc do autoryzacji upc>klient?

Chyba, ze jestes pewien na sto procent, ze wystarczy wpiac swoj router zamiast ustawiac bridge, mi sie udalo znalezc tylko opisy konfiguracji zeby podmienic router Orange czy T-Mobile.
 
 
themountain 
Klikacz

Dołączył: 04 Maj 2021
Posty: 1
Wysłany: 04-05-2021, 15:42   

czesc, jestem nowy na forum, a mam problem ze zmiana na ipv4 z ipv6 na compalu CH7465LG
czy ktos moze juz to ogarnial? dzwonilem na UPC ze zmiana i nadal czekam a zastanawiam sie czy mozna samodzielnie dokonac tej zmiany..
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 04-05-2021, 16:36   

themountain napisał/a:
czesc, jestem nowy na forum, a mam problem ze zmiana na ipv4 z ipv6 na compalu CH7465LG
czy ktos moze juz to ogarnial? dzwonilem na UPC ze zmiana i nadal czekam a zastanawiam sie czy mozna samodzielnie dokonac tej zmiany..


Musisz czekać mają na to do 24 godzin...
Samodzielnie nie da rady...
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-05-2021, 18:39   

Kronin napisał/a:
U mnie na Compalu mam CH7465LG-NCIP-6.15.28-4p9-NOSH
To jest najnowsze firmware, które pojawiło się w lutym tego roku. Chyba nikt oprócz Ciebie nie dostał, bo cisza w temacie.
_________________
  -Zuzia
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11-05-2021, 21:36   

-Zuzia napisał/a:
Chyba nikt oprócz Ciebie nie dostał, bo cisza w temacie.

Od jakiegoś czasu mam i ja :)
_________________
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 13-05-2021, 12:21   

Cześć, mam ConnectBox z ofertą 750 mb/s (przedłużyli sami z 250 mb/s). Wcześniej korzystałem z modemoroutera Ubee do którego nie miałem absolutnie żadnych zastrzeżeń. Po wymianie na CB:
- Wifi jest słyszalne - modem jakby piszczy/trzeszczy przy ładowaniu stron kiedy przeglądam coś w nocy po wifi
- z pracowym VPN bywają problemy które nie występowały na Ubee
- torrenty bardzo utrudniają korzystanie z internetu - nawet jeśli lecą z 1/10 przepustowości to strony ładują się ciężko, na Ubee analogiczna sytuacja nie występowała
- mam wrażenie że internet działa inaczej, "dziwnie", nie tak płynnie jak kiedyś - ale to jest dość subiektywne odczucie, ciężko mi to poprzeć testami bo speedtest pokazuje wyniki w okolicach deklarowanych parametrów łącza, pingi są akceptowalne (chyba). Sprzęt to CH7465LG-NCIP-6.15.28-4p9-NOSH

Zależy mi na rozwiązaniu powyższych niedogodności, również możliwie niskich pingach w grach.
- Czy przestawienie go w tryb IPv4 coś tutaj pomoże? Jakie są wady/zalety względem IPv6?
- Karta sieciowa obsługuje 2.5Gb/s, w tej chwili ustawiona na sztywno na full duplex 1 GB/s. Czy jest sens zmieniać na sztywno na 2.5 Gb/s?
- Czy wymiana na GCB coś by tu zmieniła? Jak w ogóle by się za to zabrać w rozmowie z UPC?

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Załączam screeny z konfiguracji CB, jak również test puma6: imgur[DOT]com/a/38nQpej
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 138
Wysłany: 13-05-2021, 17:54   

Na początek przeczytać wątek.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2021, 19:48   

warepool napisał/a:
Cześć, mam ConnectBox z ofertą 750 mb/s (przedłużyli sami z 250 mb/s). Wcześniej korzystałem z modemoroutera Ubee do którego nie miałem absolutnie żadnych zastrzeżeń. Po wymianie na CB:
- Wifi jest słyszalne - modem jakby piszczy/trzeszczy przy ładowaniu stron kiedy przeglądam coś w nocy po wifi
- z pracowym VPN bywają problemy które nie występowały na Ubee
- torrenty bardzo utrudniają korzystanie z internetu - nawet jeśli lecą z 1/10 przepustowości to strony ładują się ciężko, na Ubee analogiczna sytuacja nie występowała
- mam wrażenie że internet działa inaczej, "dziwnie", nie tak płynnie jak kiedyś - ale to jest dość subiektywne odczucie, ciężko mi to poprzeć testami bo speedtest pokazuje wyniki w okolicach deklarowanych parametrów łącza, pingi są akceptowalne (chyba). Sprzęt to CH7465LG-NCIP-6.15.28-4p9-NOSH

Zależy mi na rozwiązaniu powyższych niedogodności, również możliwie niskich pingach w grach.
- Czy przestawienie go w tryb IPv4 coś tutaj pomoże? Jakie są wady/zalety względem IPv6?
- Karta sieciowa obsługuje 2.5Gb/s, w tej chwili ustawiona na sztywno na full duplex 1 GB/s. Czy jest sens zmieniać na sztywno na 2.5 Gb/s?
- Czy wymiana na GCB coś by tu zmieniła? Jak w ogóle by się za to zabrać w rozmowie z UPC?

Co mogę w tej sytuacji zrobić? Załączam screeny z konfiguracji CB, jak również test puma6: imgur[DOT]com/a/38nQpej


modem CB i GCB obsługuje 1Gbps więc nie ustawiaj 2.5Gbps!
nawet się nie zastanawiaj i zgłoś do UPC przestawienie na IPv4, może być tylko lepiej
jeśli masz możliwość zmiany na GCB to się nawet nie zastanawiaj ;)
 
 
knoxville 
classic master


Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 150
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-06-2021, 17:32   

Witam.
Teście wrócili do upc i dostali "nowy" compal, który wydaje dziwne dźwięki, jakby syczy.
Czy to normalne ?
_________________
 
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 139
Wysłany: 06-06-2021, 17:43   

w moim brak takich oznak. Odłącz na 2/3 minuty zasilanie i podłącz ponownie.
  Daniel84
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 12-06-2021, 19:09   

Cześć. Używam Compala w trybie modemu i nie mogę znaleść opcji "uruchom ponownie" Chyba jej nie ma, pozostaje tylko reset prądowy? W trybie routera taka opcja była.
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 08-07-2021, 14:55   

Pojawiła się apka na Androida UPC Connect do zarządzania "siecią domową". Ciekawą rzeczą może być możliwość sprawdzenia na mapie punktów Wi-Free (tak wynika z opisu). Kto odważny, może testować ;)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-07-2021, 15:12   

To jest oficjalna aplikacja od Liberty Global, właściciela UPC więc nie ma się czego bać.
_________________
  -Zuzia
 
Kronin 
classic master

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2021, 18:57   

Wczoraj wskoczył mi nowy soft na Compala - CH7465LG-NCIP-6.15.30-1p4-NOSH. Koś coś może wie co się zmieniło i dlaczego na gorsze ? :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: