Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
Nikelajer 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 39
Wysłany: 06-12-2020, 11:25   

sammy napisał/a:
Od kilku lat korzystam z Compala, wszystko było ok. Jednak od jakiegoś miesiąca co jakiś czas na kilkanaście sekund rozłącza mnie WIFI z jednym urządzeniem (smartfon Samsung) i to tylko przy WIFI 5.0 GHz, przy WIFI 2.4 wszystko jest ok. Pozostałe urządzenia działają bez zarzutu na obu zakresach WIFI. Na infolinii robili mi reset, ale nie pomogło. Macie jakiś sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu?


a nie masz przypadkiem na telefonie włączonej opcji przełączenia na dane komórkowe gdy wifi jest wolne lub niestabilne? Ja to miałem włączone i co chwila zrywał połączenie. Odkąd to wyłączyłem ani razu już się problem nie powtórzył.
 
 
sammy 
Klikacz

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 14
Wysłany: 06-12-2020, 14:02   

Nikelajer napisał/a:
sammy napisał/a:
Od kilku lat korzystam z Compala, wszystko było ok. Jednak od jakiegoś miesiąca co jakiś czas na kilkanaście sekund rozłącza mnie WIFI z jednym urządzeniem (smartfon Samsung) i to tylko przy WIFI 5.0 GHz, przy WIFI 2.4 wszystko jest ok. Pozostałe urządzenia działają bez zarzutu na obu zakresach WIFI. Na infolinii robili mi reset, ale nie pomogło. Macie jakiś sprawdzony sposób na rozwiązanie tego problemu?


a nie masz przypadkiem na telefonie włączonej opcji przełączenia na dane komórkowe gdy wifi jest wolne lub niestabilne? Ja to miałem włączone i co chwila zrywał połączenie. Odkąd to wyłączyłem ani razu już się problem nie powtórzył.


Nie korzystam z tej opcji.
 
 
rafal180 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2014
Posty: 10
Wysłany: 09-12-2020, 20:32   

Mam pytanie odnośnie zasilacza w Compal’u znalazłem informację, że ma nietypową końcówkę 6,3x2,5. Compala mam ustawionego w trybie bridge z wyłącznym wifi, wi-free, który znajduje się w skrzynce teletechnicznej w mieszkaniu. Zasilacz mocno odstaje od gniazdka bo jest dość „gruby” i nie mogę zamknąć przez to skrzynki. Chciałbym go wymienić na coś mniejszych rozmiarów, czy możecie coś polecić na rynku do zakupu na wymianę ? Jak jest w trybie bridge z wyłączonym wifi to może nie ma konieczności szukania 12v 2,5a tak jak oryginalny tylko wystarczy coś mniej prądożernego, a zarazem pasującego ? Może buc tez problem z nietypową końcówką 6,3x2,5 ale może będzie pasować coś bardziej popularnego ?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 10-12-2020, 18:31   

Przecież zasilacz możesz umieścić na kablu albo uciąć końcówkę i wlutować w inny zasilacz...
 
 
rafal180 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2014
Posty: 10
Wysłany: 10-12-2020, 19:32   

No dzięki ale na kablu odpada, a lutować końcówki nie chcę bo nie mam lutownicy, nigdy w życiu niczego nie lutowałem i nie chcę się teraz tego uczyć. Dla mnie najprościej byłoby kupić jakiś inny zasilacz może o mniejszej mocy o mniejszych wymiarach pasujący do Compala, dla tego zadałem pytanie bo może ktoś już wymieniał oraz kupował zasilacz do Compala i mógłby wskazać jaki będzie dobry/pasujący zasilacz do zakupu.
 
 
misiek43210 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 2
Wysłany: 16-12-2020, 23:55   

Witam,
posiadam owy sprzęt od UPC i od jakiegoś czasu okropnie się z nim niedobzre dzieje.

Pare razy dziennie internet potrafi się totalnie zamulić - na pare/parenascie sekund. Wręcz stracic połączenie z internetem - wifi działa dobrze. Rozmawiałem z UPC - u nich w dostawie internetu wsyzstko ok, nie ma zadnych problemów.

Stwierdziłem, że połącze LAN -> WAN innego routera i zobacze czy drugi router tez bedzie tracil neta. Dzieje sie tak samo.

Czy ktoś miał taki sam problem?

Czy wyłączenie kompletnie routera w Compalu i zostawienia z niego tylko modemu który bedize puszczał neta tylko na mój router będzie dobrym rozwiązaniem? Bo prawda jest taka, że jak tego compala zrestetuje (hard reset) to jest spokój na dwa-tzry tygodnie.

Co o tym sądzicie? To dla mnie bardzo ważne bo teraz wiadomo - home office i inne sprawy ;)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-12-2020, 00:26   

misiek43210, kiedyś na społeczności UPC , była złota rada od moderatorów by "możliwie często robić hard reset modemu" swój ruter niewiele zmieni bo modem zostanie ten sam
_________________
  ogromny
 
misiek43210 
Klikacz

Dołączył: 16 Gru 2020
Posty: 2
Wysłany: 17-12-2020, 10:30   

No właśnie tak myślałem. Czytałem również tę poradę. Niestety albo wywalczę użycie wlasnego modemu, albo czeka mnie hard reset co pare dni :D

Chyba że... jakiś inny dostawca internetu, bo UPC sprzętem nie grzeszy...
Dzięki za pomoc :)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-12-2020, 11:25   

Masz 3 rozwiązania wziąć 1Gb i po 14 dniach odstąpić, spróbować kupić cisco lub Ubee i spróbować aktywować usługę, no i jak masz możliwość to zmienić dostawcę
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 02-03-2021, 05:38   

Dlaczego w głównym menu nie mam pozycji: tryb bridge? UPC musi to aktywować?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 02-03-2021, 08:24   

Ma, chyba masz IP v6, musisz zmienić na ipv4 wtedy będzie tryb bridge
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 02-03-2021, 13:20   

Dziwne, bo w ustawieniach chyba mam IPv4, tak czy siak zmiana tylko przez serwis UPC tak.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 02-03-2021, 13:47   

Zmiana z tego co pamiętam bylamozlia przez asystenta w moim upc
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 02-03-2021, 15:07   

Ogarnąłem - dzięki.
 
 
efazeti 
Klikacz

Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 10
Wysłany: 05-03-2021, 22:47   

warto wymienić starego TC7200 V2 na Compala przy odnowieniu umowy (300Mbit)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: