Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
tommiyacht 
light master

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 59
Wysłany: 17-01-2020, 14:34   

witam, pytanko.
Ni z dupy ni z pietruchy, kurier przywiozl rodzicom ten modem, zupelnie bez wczesniejszych rozmów z UPC ze jakas wymiana pzymusowa czy cos. Przywiozl, parafka, zostawił, do widzenia. Ktos wiec co to za akcja ?
 
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-01-2020, 14:48   

tommiyacht, A jaki modem rodzice mają do tej pory? Sprawdź czy to czasem nie jest jakiś aneks do umowy, nie takie akcje już robili nieuczciwi konsultanci w UPC.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-01-2020, 21:03   

Akcja poprawy zadowolenia klientow z uslugi, tesciowej tez zafundowali wymiane tyle, ze dekodera, akurat jak ogladala ulubiony serial, hehe.
 
 
marcinek243 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 7
Wysłany: 06-05-2020, 13:58   

Darowanemu koniowi trafiła się... tenda AC8 i teraz się zastanawiam co zrobić z tym compalem. Na pewno wyłączę mu wifi bo już mnie do pasji doprowadza lecz czy tryb bride daje jakiekolwiek korzyści w responsywności i stabilności łącza jeżeli i tak nie potrzebuje żadnego przekierowywania portów? Najbardziej interesowałoby mnie jednak korzystanie więcej niż z jednego portu compala + owy router w trybe AP czy może jednak wykastrowanie compala i przejęcie wszystkiego przez router jest grą wartą świeczki?
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 07-05-2020, 07:24   

Compal (tryb modemu) + swój własny ruter to najlepsze rozwiązanie :)
_________________
 
 
Fisheer 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 6
Wysłany: 07-05-2020, 23:53   

Po ostatniej większej awarii UPC, mój Connect Box zassał chyba nowy firmware, ponieważ przestał działać w w częstotliwości 5Ghz. Ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2020, 07:24   

Najpewniejszym rozwiązaniem _ co było wielokrotnie o tym pisane _ jest własny router
 
 
Fisheer 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 6
Wysłany: 08-05-2020, 11:04   

Czyli jak nie mam zamiaru robić śmietnika z szafki RTV, to nie ma rozwiązania? Rozumiem, że tylko tryb Bridge i mam dwa urządzenia.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2020, 11:54   

W ConnectBoxie wifi działało dobrze przez pierwsze 2 lata jak wyszedł, potem zaczęli kombinować z oprogramowaniem, zaczęli aplikować jakieś nowości i przestał współpracować z 5GHz na niektórych kartach wifi. Potem naprawiali jednym, a psuli drugim i tak się kręci od każdego nowego softu.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 08-05-2020, 12:22   

Co do CB to "dobrze" to już było, teraz to już nikt nie ma pewności co tym razem zepsują.
_________________
  ogromny
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 08-05-2020, 12:35   

Ponoć nie można mieć własnego routera w tej firmie, trzeba być uwiązany do starego. Co mi to da że kupię nowy a dodam do starego jak ten padnie to padnie i nowy.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2020, 12:36   

Fisheer napisał/a:
Po ostatniej większej awarii UPC, mój Connect Box zassał chyba nowy firmware, ponieważ przestał działać w w częstotliwości 5Ghz. Ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
Z jaką kartą WiFi nie chce działać? Wcześniej znane były problemy z tymi opartymi o układ Mediateka, mieli to naprawić.
brtk napisał/a:
W ConnectBoxie wifi działało dobrze przez pierwsze 2 lata jak wyszedł, potem zaczęli kombinować z oprogramowaniem, zaczęli aplikować jakieś nowości i przestał współpracować z 5GHz na niektórych kartach wifi. Potem naprawiali jednym, a psuli drugim i tak się kręci od każdego nowego softu.
Zaczęło psuć się po wprowadzeniu do softu funkcji Smart WiFi.
Ostatnio zmieniony przez Zuzia 08-05-2020, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 08-05-2020, 12:39   

To przecież u nas nie nowość że naprawiają jedno a drugie psują :) .
_________________
 
 
Fisheer 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 6
Wysłany: 08-05-2020, 13:03   

Zuzia napisał/a:
Fisheer napisał/a:
Po ostatniej większej awarii UPC, mój Connect Box zassał chyba nowy firmware, ponieważ przestał działać w w częstotliwości 5Ghz. Ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?
Z jaką kartą WiFi nie chce działać? Wcześniej znane były problemy z tymi opartymi o układ Mediateka, mieli to naprawić.
brtk napisał/a:
W ConnectBoxie wifi działało dobrze przez pierwsze 2 lata jak wyszedł, potem zaczęli kombinować z oprogramowaniem, zaczęli aplikować jakieś nowości i przestał współpracować z 5GHz na niektórych kartach wifi. Potem naprawiali jednym, a psuli drugim i tak się kręci od każdego nowego softu.
Zaczęło psuć się po wprowadzeniu do softu funkcji Smart WiFi.


Na laptopie z wykorzystaniem Intel® Dual Band Wireless-AC 8265
oraz stacjonarny z kartą TP-Link Archer T6E.

Tak czy siak zadzwoniłem na infolinię, początkowo zostałem lekko zbagatelizowany, coś tam pogmerali zrestartowali modem i póki co działa jak kiedyś.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2020, 13:14   

Mi nawet na Wazonie zaczęło zrywać.. Ale połączenie 2.4GHz na najnowszym sofcie.. Jest brak dostępu do internetu, mimo że połączone, a jak się rozłączy i połączy ponownie to zaczyna działać. A jak się włączy diagnostykę, to wyświetla się problem z bramą i go naprawia i połączenie wraca.
Wprowadzają nowe softy, które psują coś innego. Norma w UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: