Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2019, 14:35   

Nie nie zrobisz - winny jest chipset Puma
 
 
tmp 
light master


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 55
Wysłany: 09-06-2019, 14:44   

Obawiam się, że niestety masz rację, hsurim. Wszystko wskazuje na Compala, bo gdy wpinam się w inne łącza ten sam VPN działa bez zarzutu, tylko w domu coś nie bangla z połączeniem.

[ Dodano: 09-06-2019, 14:45 ]
Na Cisco nie było najmniejszego problemu, konfiguracja i sposób użycia takie same.
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 11-06-2019, 07:16   

Od wczoraj Compal loguje mi się tylko na jednym kanale upstream i nadaje z mocą 57 dBmV. To chyba nie jest normalne zachowanie?
O ile dobrze pamiętam upstream leci na 4 kanałach?

Internet działa aczkolwiek te parametry są chybe trochę niepokojące?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-06-2019, 10:02   

biorek, Sygnał do regulacji prawdopodobnie, Zrób zgłoszenie na infolinię techniczną.
_________________
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 12-06-2019, 07:11   

zylx, Kontaktowałem się i co następuje. Dzisiaj upstream to 48 dBmV ale działam tylko na jednym kanale! Były u mnie prace konserwacyjne w okolicy, konsultant twierdzi, że z tego powodu może się tak dziać i jest to w porządku.
Zawsze wydawało mi się, że upstrem powinien być na 4 kanałach, mam rację?
Dodatkowo wydaje mi się, że zwiększyła się ilość kanałów downstream 16 -> 24. Przed robotami miałem idealny sygnał czyli 0 dBmV, teraz oscyluje w granicach 3-6 w zależności od kanału.
Zauważyłem, że prędkość internetu po WiFi zaczęła skakać po ich zabiegach (po kablu jest w porządku). Wydaje mi się jednak, że to nie powinno mieć związku na działanie WiFi. Co sądzisz?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-06-2019, 07:59   

biorek, Powinieneś mieć 4 nośne upstream. Jeśli nie masz, to (o ile nie pomaga restart czy przywrócenie ustawień fabrycznych), sprawą musi zająć się technik UPC.
Nowe nośne w DS są związane z wprowadzeniem prędkości 1gbs. Przy okazji, skąd jesteś?

Nie powino to mieć wplywu na WiFi, ale łatwo możesz sprawdzić. Odepnij kabel koncentryczny i sprawdź prędkość po WiFi offline.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-06-2019, 08:06   

Zalecane jest, by US byl na czeterech kanalach, ale na jednym teoretycznie moze udzwignac taki skromny upload. DS poskoczyl do 24 kanałow, bo modernizuja siec pod DOCSIS 3.1. Rozne dziwne problemy z wifi pojawily sie z nowym, niedorobionym softem, bo zachcialo im sie testowac na klientach wynalazek pt. smart wifi wiec wlaczyli to wszystkim domyslnie nie dajac mozliwosci dezaktywacji. Na forum jupisi mozna wyczytac z tylka wziete teorie, ze to ficzer, a nie bug i w ogole trzeba isc do przodu aplikujac wszelkie nowinki na niewydarzonym, budzetowym Compalu :D
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 12-06-2019, 08:07   

zylx, No właśnie też tak myślałem że powinny być 4. Konsultant stwierdził, iż po tych pracach modernizacyjnych takie zjawisko (1 kanał) jest w porządku. Dziwne to trochę.
Odpowiadając na pytanie - Katowice.

antyjupisi Ten nowy soft jaki ma numer? Sprawdzę u siebie jak to wygląda. Problem o którym mówisz dotyczy też 2,4 GHz? Na forum czytałem że dotyczy to głównie 5 GHz, ja nie korzystam z tej częstotliwości.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12-06-2019, 08:24   

biorek napisał/a:
Ten nowy soft jaki ma numer? Sprawdzę u siebie jak to wygląda. Problem o którym mówisz dotyczy też 2,4 GHz? Na forum czytałem że dotyczy to głównie 5 GHz, ja nie korzystam z tej częstotliwości.
Jak nie koszystasz z obydwu pasm to polowa problemu z glowy. Na poprzedniej stronie masz podana wersje nowego softu: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH

[ Dodano: 12-06-2019, 08:39 ]
Nieznajomy napisał/a:
ale compal od ładnych paru lat nie ma kanału 12 i 13
Nie ma od poczatku co daje znakomita okazje, zeby reklamowac niezgodnosc ze standardem obowiazujacym w PL i zadac udostepnienia brakujacych kanalow. Jak beda sie rzucac napisac skarge do UKE, ze jupisi wprowadzilo do obrotu sprzet nie zachowujacy zgodnosci z wytycznymi dla IEEE 802.11n. To jest bardzo dobry przepis na wyrwanie Ubee (ma 13 kanalow) i narobienie smrodu jupisi, nalezy im sie za brak profesjonalizmu i ogolne niechlujstwo.
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 12-06-2019, 08:54   

antyjupisi, Ok, mam dokładnie ten soft. Przedwczoraj odnotowałem samoczynny restart modemu więc pewnie wtedy poszła aktualizacja i zestawił się na jednym kanale upstream.
Jeśli po kablu prędkość jest ok to czy walczyć z UPC o doprowadzenie do logowania na 4 kanałach?
Czy znane Ci są przypadki, że na tym nowym sofcie są problemy na WiFi 2,4 GHz?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-06-2019, 09:29   

biorek, Kanały powinny być 4. Nawet jeśli Speedtest pokazuje prawidłową prędkość teraz, to w momencie większego obciążenia sieci możesz mieć problemy.

Od dwóch dni mam dostęp do CB z nowym softem, testuję go side by side z drugim egzemplarzem, który nie został zaimplementowany. Jak na razie, nie zauważyłem nic, co by wskazywało, że Smart WiFi w ogóle działało.
Co do prędkości na 5 ghz, tam mam za mało danych by się jeszcze wypowiedzieć, aczkolwiek wczoraj w nocy bez większych problemów uzyskiwałem 450-500mbs korzystając z karty sieciowej Intel 8260. Muszę przetestować inne modele kart by wiedzieć więcej.
_________________
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 16-06-2019, 12:24   

Cześć smartfon mi pokazuje że mam 150mb/s a laptop dell pokazuje mi 70mb/s góra 90mb/s. Co z tym fantem zrobić?
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 16-06-2019, 13:09   

Za dużo szczegółów to nie podałeś, jeśli to na connectbox, to proponuje ustawić różne nazwy sieci (SSID) dla 2.4 i 5 Ghz i połączyć się z siecią 5 Ghz, być może smartfon łączy się po 5 Ghz, a laptop tylko po 2.,4 Ghz.
Laptop może mieć tez po prostu gorszą kartę sieciową / mniejszy zasięg.
Możesz też spróbować przełączyć kanały wifi na inne, niektóre sprzęty mają problemy z działaniem na pewnym częstotliwościach.

I przede wszystkim jak oczekujesz pomocy to podaj więcej danych ;)
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 17-06-2019, 15:41   

Cześć Nieznajomy mam dużo rzeczy podłączonych do routera, konsola, telewizor, amplituner, komputer dell ze zmiennym 2 ghz na 5ghz. I coś się rypnęło komp pokazuje tylko 70mb/s na wifi na kablu 90mb/s. Laptop jest z 2019 i kartę ma dobrą chodziło normalnie do czasu.

Jak byś mi coś doradził.

Dodam na smartfonie do 150mb/s osiąga net.

Dziękuję za pomoc.
_________________
 
 
ddos 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 7
Wysłany: 19-06-2019, 23:35   

Czy UPC aby ostatnio nie blokuje możliwości logowania się przez dostęp zdalny do Compala? Włączyłem stosowną opcje w menu, port zmieniłem na 8080 dla wygody, na wszelki wypadek firewall wyłączyłem, próbuję się łączyć z komórki (przez T-Mobile), i... err_connection_refused Ki czort?

Acha, próbuje wbijać się na adres IPv4 pod którym widać mnie w Internecie. Tylko czy to aby na pewno jest mój adres? W compalu w Zakładce Informacje->Ustawienia WAN IP widzę tylko IPv6. Czy muszę kontaktować się z UPC żeby zamienić to na IPv4 jeśli chcę zdalnie zarządzać modemem lub wystawiać na zewnątrz urządzania z mojej sieci lokalnej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: