Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-05-2019, 11:38   

fanoflakers, zawsze jest też samodzielna instalacja. Wtedy w ogóle masz fajnie, bo możesz kilka dni potestować Compala, a jak Ci nie pasuje to podłączyć sobie spowrotem ubee.
_________________
 
 
fanoflakers 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 145
Wysłany: 30-05-2019, 11:55   

Przy samodzielnej instalacji to Compala wysyłają kurierem? Ciężki ten proces samodzielnej instalacji dla przeciętnego użytkownika? W ustawienia modemu raczej nie ingerowałem nigdy.
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-05-2019, 12:17   

Instalacja compala jest banalna, podkręcasz kabel, wchodzisz na strone instalacja.upc.pl pdajesz emaail i hasło do poczty upc i tyle.
Modem albo wysyłają kurierem albo do paczkomatu
Ale nie ma samodzielnej isntalacji przy horizonie
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2019, 12:55   

Weź 300Mb/s, z konsultantem ustal, że jesteś świadomym użytkownikiem i wiesz o problemach ConnectBoxa i jego chipsecie, dodatkowo możesz za argument dać teraz problemy z wifi 5GHz, by na siłę Ci tego nie wciskali, bo doskonale wiesz, że ubee udźwignie prędkość 300Mb/s. Powinno przejść. Na nich też dobrze działają formułki, że jesteś zadowolonym użytkownikiem od lat i nie chciałbyś by coś się w tej kwestii zmieniło i by w ramach tego zadowolenia zostawili Ubee, bo działa wszystko dobrze, a z ConnectBoxem tylko problemy.

A jeżeli osoba z którą będziesz rozmawiać nie będzie mogła tego Ci zagwarantować, to poproś o przełączenie do kompetentnej osoby w tych sprawach.
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-05-2019, 13:22   

Ja tam bym wziął 500 mbps na connectbox i horizona, bo sam u siebie posiadam dokładnie taką konfiguracje, dodatkowo jak modem i dekoder są w innych pokojach to można je połączyć skrętką i wifi będzie i z horizona i connectboxa - dokładnie tak mam zrobione u siebie i w ogóle nie muszę kupować żadnego innego sprzętem poza tym od operatora bo wszystko działa elegancko.

I nawet naprawiło mi się zanikanie wifi, co dziwne nie zmieniłem nic, soft też się nie zmienił a np wczoraj przez jakieś 12h miałem włączone wifi w fonie i przez większość czasu był nie używany i w ogóle mi już nie zanikało wifi jak parę dni wcześniej :D
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2019, 15:02   

No faktycznie nic nadzwyczajnego w tej losowości. Dla niego najlepszym rozwiązaniem będzie zatrzymanie Ubee, bo to tej chwili bardziej stabilny sprzęt od Compala.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2019, 15:07   

Nie interesuję się torrentami i ściągam coś sporadycznie, zrobiłam niewielki test na Compalu oraz Ubee, obydwa IPv4, bridge, mają najnowszy soft. Program Transmission, włączone DHT/PEX. Plik testowy 2GB: http://releases.ubuntu.co...2314.1559203880
To tylko jeden plik, niezbyt wiele połączeń, przy łączu niewysyconym na 100%. Ubee wygrywa zdecydowanie.
 
 
fanoflakers 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 145
Wysłany: 30-05-2019, 16:18   

brtk napisał/a:
Weź 300Mb/s, z konsultantem ustal, że jesteś świadomym użytkownikiem i wiesz o problemach ConnectBoxa i jego chipsecie, dodatkowo możesz za argument dać teraz problemy z wifi 5GHz, by na siłę Ci tego nie wciskali, bo doskonale wiesz, że ubee udźwignie prędkość 300Mb/s. Powinno przejść. Na nich też dobrze działają formułki, że jesteś zadowolonym użytkownikiem od lat i nie chciałbyś by coś się w tej kwestii zmieniło i by w ramach tego zadowolenia zostawili Ubee, bo działa wszystko dobrze, a z ConnectBoxem tylko problemy.

A jeżeli osoba z którą będziesz rozmawiać nie będzie mogła tego Ci zagwarantować, to poproś o przełączenie do kompetentnej osoby w tych sprawach.


Osoba z którą rozmawiałem akurat potwierdziła to, że Ubee da sobie radę z 300Mb, ale jeśli chcę mieć Horizona to automatycznie muszą mi wymienić cały sprzęt łącznie z modemem właśnie. To mnie właśnie irytuje w tym.

Udało się komuś zostać czy to na Ubee czy na Cisco dostając Horizona? Czy to już wciskają na chama?

Dziękuje za wszystkie wskazówki i testy.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2019, 18:04   

Bo przy 300Mb/s wymyślili sobie, że internet tylko z Horizona. Ale znam przypadki, że dało się załatwić dodatkowy router, tym bardziej, że posiadasz już go w domu. Zawsze możesz dać argument, że potrzebujesz tryb bridge i Horizon go nie ma, a Ubee ma. A że jak masz go już w domu, by takie podłączenie zrobili, przecież nic ich to nie kosztuje, wystarczy wgrać config z 300Mb/s, który posiadają.. Przy 500Mb/s niestety tylko Compal.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-05-2019, 19:49   

fanoflakers napisał/a:
Udało się komuś zostać czy to na Ubee czy na Cisco dostając Horizona? Czy to już wciskają na chama?

Udało. Mam takie zestawienie w swojej szafce RTV.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-05-2019, 20:39   

Wracając do Compala, zauważyliście, że w sofcie CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH sieć 2.4 GHz ma tylko 11 kanałów zamiast 13?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-05-2019, 21:04   

Zuzia, A dałabyśmoże radę zrzucić mi Wiresharkiem beacon frame jaki wysyła Compal na tym sofcie?
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-05-2019, 22:43   

ale compal od ładnych paru lat nie ma kanału 12 i 13 :X

A co do zachowania ubee mają horizona to to żaden problem :O
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 05-06-2019, 05:50   

Nieznajomy napisał/a:
compal od ładnych paru lat nie ma kanału 12 i 13
Jednak wyjaśniło się, że to błąd i ma zostać naprawiony.
 
 
tmp 
light master


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 55
Wysłany: 09-06-2019, 14:25   

Ostatnia wizyta technika zakończyła się pełnym sukcesem, US wreszcie w porządku, nie ma już skoków sygnału. Transfer leci na maksa, ale pozostało jeszcze "szarpanie" połączeń VPN, co z tym ustrojswem zrobić sam już nie wiem.

po wizycie serwisu.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 66,75 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: