Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-05-2019, 12:15   

MrPepka napisał/a:
Czyli paserstwo jest legalne?

Oczywiście, ze paserstwo jest nielegalne, ale tutaj nie możemy mówić o paserstwie. "Paserstwo to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego". Gdzie tutaj masz czyn zabroniony? Możemy mówić co najwyżej o nabyciu rzeczy ruchomej od nieuprawnionego:

Art. 169. Skutek nabycia rzeczy ruchomej od nieuprawnionego

Cytat:
§ 1. Jeżeli osoba nie uprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa rzecz i wydaje ją nabywcy, nabywca uzyskuje własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie, chyba że działa w złej wierze.


Art. 170. Skutek nabycia rzeczy ruchomej obciążonej

Cytat:
§ 1. W razie przeniesienia własności rzeczy ruchomej, która jest obciążona prawem osoby trzeciej, prawo to wygasa z chwilą wydania rzeczy nabywcy, chyba że ten działa w złej wierze. Przepis paragrafu drugiego artykułu poprzedzającego stosuje się odpowiednio.
_________________
 
 
tmp 
light master


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 55
Wysłany: 27-05-2019, 14:37   

MrPepka, wybacz, ale niestety nie rozumiesz podstawowych pojęć prawnych i tworzysz własne prawo pod swoją koncepcję, która jest błędna. Pomiędzy UPC, a abonentem jest tylko umowa cywilno-prawna świadczenia usług telekomunikacyjnych i w jej zakresie nie ma nawet mowy o robieniu z abonenta chłopca na posyłki metodą weź nasz niby gratis i wrzuć do punktu na elektrośmieci, bo dzięki temu oszczędzimy na kosztach składowania i utylizacji. Za to co im imputujesz ponieśliby konsekwencje i to nie tylko ze strony instytucji konsumenckich, ale również US. Jak wypowiadałem umowę dostawałem za każdym razem maila, w którym pisali wyraźnie, że modemu nie muszę zwracać i takie oświadczenie woli jest skuteczne i prawnie wiążące, a prośba o utylizację to tylko sugestia po to, żeby ludzie nie wyrzucali tego, gdzie popadnie. W momencie otrzymania maila takiej treści prawo własności przechodzi na obdarowanego, a UPC nie stawia żadnych warunków na piśmie więc ich NIE MA.

Wracając do mojej sprawy, dzwoniłem i przekazałem sugestię, że chcę Ubee. Podobno nie mają, zobaczymy z czym przyjdzie technik. Zerknąłem na sygnał i US zaczyna rosnąć.

degradacja-US-part3.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 75,99 KB

 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 27-05-2019, 14:58   

tmp, Do budynku wchodzi u Ciebie pewnie koncentryk, poziom sygnału dBmV 51 prawie jak u mnie z tym i, że 52 się zdarzy. Wysłałem im przez chat zrzut z zapytaniem czy sygnał jest OK i gość mi odpisał że oni w systemie widzą identyczny sygnał i , że to igła :?:
_________________
  ogromny
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2019, 15:00   

Ja przykładowo mam 41-42 na US i 37-36 -2 na DS
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 27-05-2019, 15:02   

brtk, 41-42 to Ok ale ty masz nowe podłączenie budynku z tego co pamiętam
_________________
  ogromny
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-05-2019, 12:11   

tmp, byly robione pomiary sygnalu, zalozyli monitoring? Bo powinni, sama wymiana modemu i kabli to za malo. Dowiedz sie.
 
 
fanoflakers 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 145
Wysłany: 29-05-2019, 18:42   

Witam Państwa,

Dużo się naczytałem tutaj o tym Compalu i jestem w kropce, mam na jutro "przyklepaną" rozmowę telefoniczną z UPC i w zasadzie potwierdzenie zawarcia umowy na THH za 115zł (Horizon Max PVR i net 500) . Obecnie posiadam starą WRU XX i modem Ubee z którego jestem bardzo zadowolony.

Główny komputer w domu stacjonarny na kablu, dużo korzystamy z wifi i wszystko działa jak należy.

Smart TV z 2014 roku, korzystam z aplikacji typu netflix, player.pl
Konsola Xbox One X też często używana.
Od czasu do czasu korzystam z torrentów, częściej z serwisów typu Rapidu itd.

Wiec mam pytanie czy to nie będzie "zła zmiana" , bo przeczytaniu wielu stron tutaj obawy pojawiły się ogromne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 29-05-2019, 22:41   

fanoflakers, wszystko zależy od lokalizacji tzn jaki masz sygnał w sieci, nie którym to działa przyzwoicie inni mają problemy. U mnie compal restartował się z różną częstotliwością w każdym razie często, w gry sieciowe syn grał na hot spot ze smartfona. A jakieś 400 m ode mnie kolega ma compal ponad dwa lata i nie narzeka. Ja miałem kilka razy wymienionego compal i po mimo kilkukrotnego serwisu problemy zostawaly. Masz ubee to nic nie zmieniaj do póki działa to masz spokój.
Co do Wi-Fi to ostatnia aktualizacja pozamiatał łączność nie którym użytkownikom na częstotliwości 5GHz. Na społeczności UPC jest tam o tym wątek. Decyzja należy do Ciebie.
_________________
  ogromny
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 30-05-2019, 07:09   

fanoflakers napisał/a:
Witam Państwa,

Dużo się naczytałem tutaj o tym Compalu i jestem w kropce, mam na jutro "przyklepaną" rozmowę telefoniczną z UPC i w zasadzie potwierdzenie zawarcia umowy na THH za 115zł (Horizon Max PVR i net 500) . Obecnie posiadam starą WRU XX i modem Ubee z którego jestem bardzo zadowolony.

Główny komputer w domu stacjonarny na kablu, dużo korzystamy z wifi i wszystko działa jak należy.

Smart TV z 2014 roku, korzystam z aplikacji typu netflix, player.pl
Konsola Xbox One X też często używana.
Od czasu do czasu korzystam z torrentów, częściej z serwisów typu Rapidu itd.

Wiec mam pytanie czy to nie będzie "zła zmiana" , bo przeczytaniu wielu stron tutaj obawy pojawiły się ogromne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Torrenty zabijają Compala, w czasie ściągania inne sprzęty nie mają internetu.
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 30-05-2019, 09:23   

Przy necie 500 mbps i tak nie masz wyboru, tylko connectbox zostaje.
Powinien bez problemu dać radę przy Twoich zastosowaniach, chyba, że na prawdę masz jakąś kiepską okolice (chodzi o sygnał i obciążenie sieci)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-05-2019, 09:31   

fanoflakers, Ja przez długi czas korzystałem z ubee jak 5ghz wifi + tani tp-link do 2.4 i choć i działało to naprawdę świetnie. Potem zmieniłem na Compala by mieć wszystko e jednym i zaczęły się moje problemy. W normalnym codziennym użytkowaniu nie zobaczysz różnicy pomiędzy 300 a 500mbs, więc został bym tam gdzie wiem że jest dobrze.
_________________
 
 
fanoflakers 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 145
Wysłany: 30-05-2019, 10:47   

Dziękuje za opinie, rzecz w tym, że na starej WRU XX mam jeszcze stary mediabpx i neta 120, a nie 300. Dlatego chciałem zmienić. Sam nie wiem, chyba faktycznie zrezygnuję póki co.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-05-2019, 10:56   

fanoflakers, Możesz po prostu zmienić z 120 na 300. Nikt nie może Cię zmusić byś wziął 500mbs.
_________________
 
 
fanoflakers 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 145
Wysłany: 30-05-2019, 11:06   

No właśnie w tym problem, że żeby mieć horizona to muszę ponoć cały sprzęt wymienić łącznie z modemem ubee na compala. Przynajmniej tak twierdzi pracownik Upc.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 30-05-2019, 11:11   

fanoflakers, powiedz im, że w grę wchodzi to i to innej opcji nie przyjmujesz u mnie zadziałało. W ostateczności sobie odpuściłem zmianę.
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: