Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HorizonGo jak obejść IP?
Autor Wiadomość
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 07-06-2016, 16:51   

Cytat:
Przeczytałem Twój poradnik dot. obejścia IP dla Horizon GO i mam pytanie czy dokładnie tak samo robię w przypadku modemu Cisco epc 3212 bo mam Windows 7 ale tu raczej nie ma problemu ze zmianą. Dodatkowo posiadam swój router TP Link wr841nd ale z kolei on nie posada opcji VPN.
Próbuję skonfigurować VPN ale coś mi nie wychodzi. Zacznijmy od TP Linka. Tam w przekierowaniu portów rozumiem że wpisuję 2 różne porty i adresy np. 192.168.0.5 i 0.6. Dopiero później przechodzę do Windowsa i tam konfiguruę?Jak doszedłem do zmień ustawienia karty sieciowej to nie mam opcji jako nowe połączenie przychodzące, ewentualnie mam symbol monitorów i nazwa połączenie lokalne. Cały czas jestem zakręcony kiedy zostawiamy standardowy ades np. 192.168.0.1 a kiedy tworzymy 2 nowe pod VPN.

W TP linku, w przekierowaniu podajesz 2 x ten sam port 1723, a adres podajesz nie wymyślony, tylko rzeczywisty Twojego komputera z W7. Najlepiej w DHCP->Address Reservation dodaj Twój Komp żeby miał stały adres IP: np. 192.168.0.5

Tp-Link:
Forwarding
- Virtual Servers
- Add new...
Service Port: 1723
Internal Port: 1723
IP Address: np. 192.168.0.X (Twojego Kompa)
Protocol: TCP
Status: Enabled

Nawet w "Common Service Port:" jest do wybrania PPTP, tylko Protocol: TCP

W Windows 7:
"Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania"
Z lewej strony, 2 opcja: Zmień ustawienia karty sieciowej.
naciskasz Alt, pojawia się menu
Plik->Nowe połączenie przychodzące...

W "opcjach folderów" -> widok, możesz na stałe zmienić pokaż zawsze Menu, ostania opcja.
_________________
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-02-2023, 23:38   

Mnie też bardzo wkurza to ograniczenie kanałów do sieci UPC. Zależałoby mi, aby mieć dostęp do Planete+ i Domo+...

W jednym mieszkaniu mam UPC, tam oczywiście wszystko działa. W drugim mieszkaniu światłowód Orange i FunBOX 6. W tym mieszkaniu włączam sobie HorizonGO na przystawce SAVIO SILVER ( https://www.savio.net.pl/...0-savio-tb-s01/ ) . Czy byłaby możliwość, aby w jakiś sposób ustawić, żeby ten SAVIO łączył się właśnie z siecią UPC w drugim mieszkaniu i w ten sposób obszedł tę idiotyczną blokadę sieciową na niektóre kanały...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: