Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HorizonGo jak obejść IP?
Autor Wiadomość
Delta 
light master

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 111
Wysłany: 02-09-2015, 09:45   HorizonGo jak obejść IP?

Musiałem pożyczyć od znajomych laptopa z dostępem do sieci przez T-Mobile. No i się okazało ze Horizon GO twierdzi, ze jestem poza granicami kraju!! i nie mogę nic obejrzeć na żywca. Pewnie T-mobile nadaje jakieś idiotyczne adresy IP nieuznawane przez UPC. Pytanie co zrobić, żeby w prosty sposób obejść ten problem?? Jakieś proxy te sprawy??
 
 
sykora 
easy master


Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 34
Wysłany: 02-09-2015, 11:36   

Najlepiej w domu postawić server proxy. Wtedy zawsze będziesz widoczny jak w sieci UPC.
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 02-09-2015, 12:28   

Najlepiej odpalić sobie VPN. Jak masz jakiś sensowny router to uruchomienie usługi to parę kliknięć. Oczywiście ważne jaki masz upload ( VPN też trochę pasma na szyfrowanie potrzebuje). Potrzeba nie mniej niż 5 Mbit/sek.
 
 
dww3 
easy master

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 36
Wysłany: 02-09-2015, 13:39   

U mnie na tablecie z T-Mobile działa wszystko elegancko
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2015, 13:51   

Ja tak miałem parę razy w Orange że niby jestem za granicą, ale po kilku kolejnych próbach zawsze było ok.
_________________
 
 
maciekkk 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 8
Wysłany: 03-09-2015, 07:47   

VPN zalatwia sprawe. Konfiguracja np. w Windowsie banalna (szybkie google zalatwi sprawe). Ewentualnie trzeba umozliwic polaczenie w routerze.

Testowalem wielokrotnie i na komorce (Android) i na komputerze. Testowane zarowno w kraju jak i zagranica. Na laczach szybszych (szerokopasmowe 25Mbps+) jak i wolniejszych (komorkowe). Dalo sie ogladac, calkiem przystepnie. Czesto tak obchodze ten durny wymog bycia w sieci UPC, zeby moc obejrzec np. TVP.

Czemu w Polsce zawsze sa jakies glupie wytlumaczenia licencyjne, a np. w USA udostepniaja calutka oferte w sieci (np. Optimum Cable)? I to lacznie ze wszystkimi wersjami jezykowymi, napisami, itd. Niestety to Horizon GO to dalej lata swietlne za konkurencja swiatowa. Pozostaje tylko ubolewac ze bezkonkurencyjne dalej na polskim rynku kablowym...
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 03-09-2015, 13:05   

A ktoś by mógł dla mniej ogarniętych (jak ja) wyjaśnić co mam zrobić krok po kroku jeśli chce na swoim telefonie z androidem oglądać WSZYSTKIE kanały (nawet te dostępne tylko w sieci UPC) gdziekolwiek jestem w Polsce i z jakiejkolwiek korzystam sieci?
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 03-09-2015, 13:41   

Uruchamiasz serwer VPN na routerze lub komputerze w sieci UPC. Na androidzie masz wbudowanego klienta VPN (względnie możesz zainstalować zewnętrznego klienta z google play). Konfigurujesz po jednej i drugiej stronie (typ, szyfrowanie, hasła itp) i tyle. Jak zestawisz w miarę stabilne połączenie z odpowiednia prędkością to możesz sobie oglądać gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 
 
Delta 
light master

Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 111
Wysłany: 03-09-2015, 21:02   

na VPN nie mam czasu bo to do szpitala mi potrzebne było. znalazłem cos takiego jak SMart DNS t dniowy trial zobaczę czy zadziała. Zbadałem te IP z t-mobail pula 100.76.xx.xx prawie nigdzie nie jest rejestrowana poza Califormia USA :) to jakiś obłęd
 
 
Robak85 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 41
Wysłany: 10-12-2015, 14:50   

Czy mógłby ktoś jakimś prostym językiem wytłumaczyć jak obejść tą sieć UPC żeby oglądać wszystkie kanały Horizon Go na telefonie z androidem? Proszę o instrukcję w języku łopatologicznym, bo jestem ciemny :) Z góry dzięki :)
 
 
medi 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 89
Wysłany: 10-12-2015, 15:12   

http://www.computerworld....j.firmowej.html
 
 
Robak85 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 41
Wysłany: 10-12-2015, 20:51   

medi napisał/a:
http://www.computerworld.pl/news/158011/Jak.skonfigurowac.polaczenie.VPN.do.sieci.domowej.firmowej.html


To wg Ciebie jest napisane prostym językiem? :D Jak dla mnie to nie bardzo :D
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-12-2015, 08:19   

Jedna z opcji (ja z niej korzystam): trzeba posiadać własny router z możliwością instalacji alternatywnego firmware (np. OpenWRT) i postawić sobie na routerze serwer OpenVPN. Potem z laptopa/telefonu podłączać się do wspomnianego serwera i wszystko będzie działać. Jeżeli się nie do końca orientujesz w sieciach/linuksie (konsola) to możesz mieć problem z konfiguracją wszystkiego, nie jest to najprostsze.
Prawdopodobnie są routery z fabryczną obsługą OpenVPN, ale tego nie wiem i nie potwierdzam.
Prościej się chyba nie da :)
Pozdrawiam

PS: wyżej w tym wątku jest to też wyjaśnione w podobny sposób, tylko innymi słowami, przejrzyj go sobie.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 03-06-2016, 19:16   

boniunio napisał/a:
Pitrek napisał/a:
boniunio napisał/a:
A co to jest ten VPN?

Virtual Private Network, czyli Wirtualna Sieć Prywatna.
Ze świata (za pomocą dowolnego internetu) łączysz się do swojej sieci UPC w domu, tworząc szyfrowany tunel. Klient VPN jeżeli ma ustawiony domyślny gateway to korzysta "w tunelu" z Twojego internetu. W ten sposób jest widziany jako korzystający z UPC, z zewnątrz ma Twój publiczny adres IP, więc Horizon GO działa jak z domu.
Jeżeli nie masz routera, który miałby "Serwer VPN", to musiałbyś na swoim komputerze w domu to zrobić, np. "Połączenie przychodzące" w Windows, za pomocą PPTP. Niestety komputer musiałby być włączony i na routerze musiałbyś przekierować port 1723 na jego prywatny adres IP. Można też użyć wieloplatformowego OpenVPN.


...yhy :shock: jest może dostępny gdzieś jakiś tutorial jak to zrobić lub jak by ktoś mógł mi napisać krok po kroku jak to zrobić z siecią T-Mobile i mam modem upc ubee evw3226 to był bym wdzięczny.

Za pomocą Ubee nie da się zrobić sprzętowego serwera VPN, ani nie posiadasz takowego własnego. Możesz zrobić sobie serwer VPN na swoim komputerze (podczas łączenie musi być włączony). A klienta VPN na komórce. Spróbuję Ci jakoś to przybliżyć.

1. W Ubee musisz przekierować (Forwarding) zewnętrzny port 1723 na wewnętrzny port 1723 na adres IP wewnętrzny (to będzie jakiś tam 192.168.0.X) Twojego komputera, który będzie pełnił rolę serwera VPN.

Najpierw serwer VPN.
Masz Windowsa 10, więc napiszę jak to w nim się robi.

1. W Windows 10->Panel Sterowania->Centrum sieci i udostępniania->Zmień ustawienia karty sieciowej (można w Eksploratorze plików wkleić: "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania".
Można to samo uzyskać: prawy klaw. mysz na START->Połączenia sieciowe
2. Jeżeli masz włączony "Pasek menu" (jeżeli nie ma "Paska menu" to naciskasz lewy alt+K) wybierasz "Plik"->Nowe połączenie przychodzące....->Dodaj osobę (nie używaj istniejących kont, utworzysz nowe na potrzeby VPN)->podajesz nazwę np. Zdalny i silne hasło. Robisz "Dalej"->Przy użyciu internetu->Dalej->W oprogramowaniu sieciowym odznaczasz IPv6 i Udostępnianie.
We właściwościach "Protokołu intern. w wersji 4 (TCP/IPv4)" ustawiasz "Zezwalaj komputerom na dostęp do mojej sieci lokalnej". Zaznaczasz "Określ adresy IP" (tak będzie lepiej), podajesz tylko dwa adresy (1. dla serwera, 2 będzie klienta). Te adresy muszą być z Twojej sieci lokalnej, niekolidujące z innymi adresami przydzielanymi przez DHCP z Ubee. Odznaczasz "Zezwól na własne adresy" i robisz "Zezwól na dostęp"
3. Na komputerze (ten serwer VPN) albo wyłącz Zaporę, albo zrób reguły zezwalające na ruch przychodzący TCP na port lokalny 1723, musisz także zezwolić na wszelki ruch z tego "2 będzie klienta" adresu lokalnego IP.

Teraz klient, zróbmy w telefonie.
1. Nie możesz być połączony ze swoją siecią, użyj internetu mobilnego lub obcej wi-fi.
2. W ustawieniach "Sieci", może być w "Więcej", szukasz VPN->Dodaj profil VPN->Nazwa->Typ: PPTP->Adres serwera: tu podajesz Twój publiczny adres z UPC->i robisz Zapisz.
3. Możesz się połączyć, podajesz nazwę konta z Windows 10, np. Zdalny i hasło.
Dla sprawdzenia, w telefonie podajesz jakąś stronę np. http://www.moje-ip.eu i sprawdzasz czy masz Twój publiczny adres IP.

Prościej już tego nie umiem napisać.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-06-2016, 10:52   

Jakby kogoś interesowało, to przeprowadziłem dokładne testy zużycia łącza. W samochodzie na 3G (Xiaomi Mi4), jakość 5/10 (często spadała, czasem do minimalnej, na której nic nie widać): 30 min = 400 MB. Na komputerze przez modem 3G (brak LTE), jakość 8/10 (krótkie spadki jakości): 25 min = 550 MB. W UPC mam upload 6 Mb/s, czyli (teoretycznie) 768 kB/s. Kanał testowy to Polsat Sport Extra HD, siatkówka plażowa (czyli materiał dynamiczny). Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości :D

Pod linkiem dokładny wykres zużycia łącza przez komputer.
http://s33.postimg.org/8o3xl42bj/Screen.jpg
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: