Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon sam czy z modemem ?
Autor Wiadomość
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 01-03-2016, 19:32   

Zalezy jaki masz INternet. Tak w ogóle to TWG850 jest już trochę przestarzały. Obsługuje chyba tylko EuroDOCSIS 2.0, więc jeśli tylko weźmiesz net minimum 60Mb/s to wymienią Ci ten modemoruter na nowszy. Najlepiej Ubee lub Compal, które mogą pracować w trybie mostu.
Jeśli natomiast korzystasz z internetu tylko bezprzewodowo to polecałbym przerzucenie netu na Horizona. Horizon ma niezłe radio dwuzakresowe i obsługuje 802.11ac, co z modemów dostępnych aktualnie w UPC potrafi tylko Compal.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-03-2016, 01:18   

porter,
Zostaw obydwa sprzęty - w razie czego masz chociaż jeden sprawny sprzęt i gdzieś tv obejrzysz - a tak zostawisz boxa - padnie i nie masz nic.
_________________
 
 
porter 
light master

Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 53
Wysłany: 02-03-2016, 06:43   

Radeckiii napisał/a:
Zalezy jaki masz INternet. Tak w ogóle to TWG850 jest już trochę przestarzały. Obsługuje chyba tylko EuroDOCSIS 2.0, więc jeśli tylko weźmiesz net minimum 60Mb/s to wymienią Ci ten modemoruter na nowszy. Najlepiej Ubee lub Compal, które mogą pracować w trybie mostu.
Jeśli natomiast korzystasz z internetu tylko bezprzewodowo to polecałbym przerzucenie netu na Horizona. Horizon ma niezłe radio dwuzakresowe i obsługuje 802.11ac, co z modemów dostępnych aktualnie w UPC potrafi tylko Compal.


Obecnie mam fiber 10, planuje przejść na fiber 30. Na rj45 mam podlaczony tylko telewizor gdzie korzystam z youtube itp., reszta tj. laptopy, smartfony, tablety mam przez Wi-Fi. Problem w tym, że obecnie mam modem przy telewizorze, a laptop mam po przekątnej mieszkania co powoduje pewne zaniki neta na laptopie. Jeśli w tym miejscu co jest modem postawie Horizon to poprawi mi się zasięg wi-fi mieszkaniu??
Obecnie mam kartę cam+ i modem Thomson 850, nie posiadam boxa
_________________
 
 
Psi12 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: 21-03-2016, 16:32   

Panowie podlacze sie jeszcze tutaj. Za tydzien mam instalacje. 250mb/s. Pracuje z domu, zalezy mi na stabilnosci i niezawodnosci. W tym celu kupuje router asusa dual wan 68u oraz pakiet lte z routerem huawei b314. Oba beda chodzic w trybie failover i do tego nede mial baterie Ups, na wypadek zerwania pradu.

Okazalo sie, ze upc chce mi dac neta w Horizon, jakas firma Pace. Myslalem, ze to jakis badziew i jedyna opcja w moim przypadku jest wziecie oddsielnego modemu prawda? I chyba tego Compala, bo jest najlepssy i moge w nim zrobic opcje bridge. Ma to sens, dobrze mysle?

Nie chcialbym, zeby calosc byla zalezna od jakiegos kombajn Horizon, ktory pewnie moze sie co chwile wieszac
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 21-03-2016, 20:57   

Nie daj sobie wcisnąć netu na Horizonie. Bierz Compala lub Ubee. Oba stabilnie śmigają w trybie mostu.
 
 
Psi12 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: 21-03-2016, 21:50   

Radeckiii napisał/a:
Nie daj sobie wcisnąć netu na Horizonie. Bierz Compala lub Ubee. Oba stabilnie śmigają w trybie mostu.


Dzieki, dokladnie tak zrobilem. Powiedzialem, ze jest to dla mnie kluczowa kwestia i potrzbeuje oddzielny modem i mam miec tego Compala, bo na niego sie upieralem. Chyba jest lepszy od tego Ubee. Zreszta tak jak pisalem i tak bedzie w trybie bridge a wszystkim bedzie zarzadzac asus 68u
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-03-2016, 01:30   

Proszę tylko pamiętać - że tryb mostu NIE jest gwarantowany - ani w Ubee ani w Compalu... - obecnie jest - jak długo nie wiadomo (choć na moim Ubee już 6 mc tak właśnie działa).
_________________
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 22-03-2016, 14:00   

Skoro jest tryb bridge w Compalu i Ubee to będzie. Gdyby miał być wycięty to UPC wycięło by go już w pierwszym firmware.
Nie siej paniki i nie porównuj tego z luką (bodajże w Technicolorze), gdzie przez jakiś czas, korzystając z luk w oprogramowaniu, można było uruchomić tryb bridge, który nigdy nie był oficjalnie dostępny w UPC PL.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-03-2016, 22:19   

Radeckiii napisał/a:
Skoro jest tryb bridge w Compalu i Ubee to będzie. Gdyby miał być wycięty to UPC wycięło by go już w pierwszym firmware.

Dla Twojej wiadomości, w oprogramowaniu Ubee w wersji 20 już wycięto ten tryb - byli tu tacy, którzy taką wersję oprogramowania dostali.
Szanowny Kolego - nikt paniki nie sieje (to po pierwsze), (po drugie) tryb mostu nie jest w UPC gwarantowany - koniec i kropka - i należy mieć tego świadomość.
To sprzęt UPC - zgodnie z podpisaną umową z klientem - mogą zrobić co zechcą (to po trzecie).
_________________
 
 
koziolku 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-03-2016, 12:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
tryb mostu NIE jest gwarantowany
...ale publiczny adres IP już tak, i ich (...) obowiązkiem jest dostarczyć usługę zgodną z umową. Fakt, dużo bawienia się z tym, ale mój przykład pokazuje że można.
_________________
 
 
Psi12 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 6
Wysłany: 24-03-2016, 15:46   

To publiczego ip sie nie dostaje od razu? Moge to wykupic jak jest taka mozliwosc, tylko co mi to da? Ma to jakis wplyw na niezawodnosc/stabilnosc? Thx, jesscze dzisi jutro moge cos zmienic bo podlaxzenie mam po swietach
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 24-03-2016, 17:09   

KOCUREK1970 napisał/a:
Dla Twojej wiadomości

KOCUREK1970 napisał/a:
Szanowny Kolego

KOCUREK1970 napisał/a:
koniec i kropka

Ale po co się tak spinasz? :D

Psi12 napisał/a:
To publiczego ip sie nie dostaje od razu?

Dostajesz z automatu, ale jeśli masz od UPC router bez włączonego trybu bridge to zewn. IP dostajesz na modemorouter a pozostały sprzęt za NATem jest na wewn. IP.
Co innego gdy masz zwykły modem lub modemorouter w trybie bridge. Wtedy zewn. IP dostajesz na urządzenie podpięte bezpośrednio do modemoroutera: Twój własny router, PC, konsola, itd.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-03-2016, 22:20   

koziolku napisał/a:
ale publiczny adres IP już tak, i ich (...) obowiązkiem jest dostarczyć usługę zgodną z umową.

Ale dostajesz przecież IP publiczne - tylko, że na modemorouter - a są tacy (ja) którzy potrzebują IP publiczne zewnętrzne na danym sprzęcie w sieci (mam serwery, kamerki itd.) - i tu jest problem - gdzie to IP publiczne jest przyznawane.
Radeckiii napisał/a:
Ale po co się tak spinasz?

Ja?, gdzie?. :mrgreen:
Ot wyjaśnienie by dotarło, to wszystko.
_________________
 
 
mordzik 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 68
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-03-2016, 23:35   

Witam podepne sie pod temat bo nie ma sensu nowego zakladac. Czy zamawiajac usluge UPC bo mi wygasla dosc dawno dokladnie haha 2014 roku dopiero teraz sie kapnolem. Wiec co ja usiluje osiagnac. Chce dostac nowa umowe i teraz dostaje sie ten smieszny dekodera routera badziew. Do tej pory uzywalem modemu cisco. Czy zamawiajac nowa umowe bede mial mozliwosc zostac przy moim starym modemie czy mi go zabiora ?
 
  dragu@aqq.eu
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-03-2016, 00:11   

mordzik napisał/a:
Czy zamawiajac nowa umowe bede mial mozliwosc zostac przy moim starym modemie czy mi go zabiora ?

Wszystko zależy od tego jak bardzo się uprzesz i jak namolny będzie konsultant :) .

Ja swego czasu też miałem Cisco 3212 - konsultantowi powiedziałem "jeśli tylko monter będzie chciał mi to Cisco zabrać - nie podpiszę umowy" - podziałało.
Nowa umowa i modem został (aczkolwiek to było z Mediaboxem - ale zasada ta sama).

(modem nowy już na starcie nie był - i po bodajże 8 latach zaczął już sypać błędami sam z siebie - mam teraz Ubee w trybie mostu i zero błędów).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: