Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon GO i My Prime
Autor Wiadomość
maraf 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 54
Wysłany: 11-10-2020, 01:11   

JANINAWRO napisał/a:
Aplikacja Horizon Go w microsoft store w drugiej połowie listopada 2020 roku przestanie być dostępny na Windows 10.

To zła wiadomość. Horizon Go ze sklepu Microsofta korzystało ze sprzętowego dekodowania wideo i dzięki temu minimalnie obciążało komputer.
 
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 11-10-2020, 11:19   

Horizon odpalony w chrome bierze ok 4% procesora. To chyba nie jest jakoś dużo. Jakość moim zdaniem identyczna.
  kakasz
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-10-2020, 12:16   

maraf, W Edge też korzysta z sprzętowego dekodowania.

kakasz napisał/a:
Horizon odpalony w chrome bierze ok 4% procesora. To chyba nie jest jakoś dużo. Jakość moim zdaniem identyczna.


Jakiego procesora i przy jakim taktowani. Dekodowanie sprzętowe potrafi zaoszczędzić sporo baterii w laptopach.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 11-10-2020, 15:25   

Moim zdaniem totalnie nieporozumienie. Można nie rozwijać aplikacji, ale warto ją zostawić by nie tracić / nie denerwować Klienta. Nie wiem, kiedy my się nauczymy, że im więcej różnorodności, tym lepiej, bo to Klient wybiera w jaki sposób najbardziej pasuje mu oglądać treści w Internecie, a nie ktoś ma mu to narzucać z góry.
_________________
 
 
kakasz 
light master

Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 62
Wysłany: 12-10-2020, 08:01   

zylx napisał/a:
maraf, W Edge też korzysta z sprzętowego dekodowania.

kakasz napisał/a:
Horizon odpalony w chrome bierze ok 4% procesora. To chyba nie jest jakoś dużo. Jakość moim zdaniem identyczna.


Jakiego procesora i przy jakim taktowani. Dekodowanie sprzętowe potrafi zaoszczędzić sporo baterii w laptopach.


Ryzen 3 3300x przy 4.29Ghz na sztywno.
  kakasz
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 12-10-2020, 18:26   

1.5% procesor, karta ok 15%

wersja web procesor 8%, karta graficzna podobnie (tylko wtedy 3D a nie video decode)

Więc faktycznie, wersja pod windows jest bardziej mniej zasobożerna.
 
 
maraf 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 54
Wysłany: 12-10-2020, 18:33   

U mnie widevine w przeglądarkach w full hd dekoduje softwerowo. Dotyczy to też Netflixa i HBO GO.
Dlatego Horizon Go i Netflixa oglądam na aplikacji ze sklepu Microsofta, bo tam hardware działa.
HBO Go zaś na Kodi, gdzie, co ciekawe, to samo Widevine dekoduje sprzętowo.
Od czego dokładnie to zależy, nie wiem. Tak u mnie działa to na obu prockach AMD - sprzed 10 i 5 lat, oraz na jakimś 10-letnim intelu i5.

(to wszystko powyżej to oczywiście grafika wbudowana w cpu)

Dodane:
Rzeczywiście w Edge, nawet na Chromium, też używa sprzętowego dekodowania - korzysta z mfpmp.exe, z tego samego, co aplikacje ze sklepu Microsoft.
Jednakże Chrome i Firefox leżą -wszystko software'owo. Przy full hd na starym sprzęcie zajęcie procesora dochodzi do 80%.

Z tym, że nawet wersja Horizon Go na Edge jest wyraźnie bardziej obciążająca niż ze sklepu - na sklepie mam 10%, na Edge 30%.
 
 
ExpectSoon 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 23
Wysłany: 20-10-2020, 21:54   

Czy ktoś obserwuje ścinki przy korzystaniu z Horizon Go, głównie przy korzystaniu z Replay TV (np. kanał Eleven Sports 1)? Bardzo denerwujące.
 
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 22-10-2020, 00:52   

Tak, pisałem do nich na czacie dwa dni temu że od 2-3 tygodni nie da się praktycznie nic odtworzyć na żadnym urządzeniu/przeglądarce. Oczywiście dostałem info że jest awaria i do końca dnia powinno to zostać rozwiązane. Potem napisałem maila przez formularz więc pewnie za 30 dni odpowiedzą.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-10-2020, 20:34   Horizon na Android tv

Witam
Mam pytanie zainstalowalem aplikacje horizon na Android tv w Philipsie. Wszystko ładnie chodzi kanały tv nawet w niezłej jakości tylko niestety na każdym okienko z wiadomością o parametrach sygnału.. Czy to błąd aplikacji, telewizora czy jakiś błąd UPC

IMG_20201022_161543_resized_20201022_083220265.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 157,18 KB

  stivi
 
Kronin 
classic master

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-10-2020, 21:31   

W ustawieniach aplikacji wyłącz "Wyświetl statystyki wideo".
_________________
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-10-2020, 22:04   

Dziękuję... Pomogło
  stivi
 
mAg_Shado0w 
easy master

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 26
Skąd: Leszno
Wysłany: 01-11-2020, 18:56   

Widzę że UPC w formie...Od miesiąca nie dzieła replaytv praktycznie na żadnym kanale. Właśnie chcę odtworzyć wyścig F1 na Eleven Sports i co? Działa jakkolwiek jedynie na aplikacji z MS Store - którą chcą zaraz ubić...
Brak słów.
Oczywiście zrobiłem zgłoszenie z dwa tygodnie temu, ale odpowiedzą pewnie za miesiąc zgodnie z komunikatem po wypełnieniu formularza.
Też macie takie problemy z tą usługą?
 
 
ExpectSoon 
easy master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 23
Wysłany: 02-11-2020, 23:33   

mAg_Shado0w napisał/a:
Widzę że UPC w formie...Od miesiąca nie dzieła replaytv praktycznie na żadnym kanale. Właśnie chcę odtworzyć wyścig F1 na Eleven Sports i co? Działa jakkolwiek jedynie na aplikacji z MS Store - którą chcą zaraz ubić...
Brak słów.
Oczywiście zrobiłem zgłoszenie z dwa tygodnie temu, ale odpowiedzą pewnie za miesiąc zgodnie z komunikatem po wypełnieniu formularza.
Też macie takie problemy z tą usługą?


Tak. Cały czas ten sam problem, tak jak napisałem kilka postów wyżej :)
Też chciałem obejrzeć na Replay TV właśnie Grand Prix Formuły 1, ale bardziej ciśnienie podnosiła mi (beznadziejna) jakość streamu niż to, co na torze, więc sobie darowałem.
 
 
muj wydafca 
easy master

Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 41
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: 26-12-2020, 11:33   

Prezent od prezesa
Horizon Go za 0 zł

Horizon GO w Prezencie (2020-1)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: