Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 26-06-2018, 20:11   

xtrem007 napisał/a:
No jest problem z odbiorem TVS bo jest słaby sygnał z tego MUX'a na antenie pokojowej.
Anteny na elewacji bloku nie można zawiesić.
Te dwa czynniki spowodowały, że zaniepokoił mnie telefon konsultantki UPC i wiadomość o wyłączeniu analogu. Póki co niczego UPC nie wyłączy więc nie ma problemu.
A dlaczego nie możesz zawiesić anteny ??? poczytaj trochę internet ,,,, mogą ci nadmuchać ,,,, nie będę wklejał tu linków ale masz prawo mieć antene …. zresztą jeden wkleje :lol: http://www.naziemna.eu/in...lorodzinne-dvbt ja też w ramach ciekawostki mam antenę dvb-t przy oknie już 5 rok chyba … jak ktoś kiedyś pytał czy tak wolno to powiedziałem że jako że regularnie płace za mieszkanie i reszte rachunków i nie mam długów w spółdzielni , to sobie powiesiłem antene bez pytania …. i tak sobie wisi już 5 lat chyba
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2018, 20:26   

Z tego artykułu:
https://finanse.wp.pl/zakazuja-ci-wieszac-antene-podaj-ich-do-sadu-6114737057499265a
"Jeśli zatem chcemy zamontować antenę na tzw. części wspólnej to inni współwłaściciele muszą się zgodzić. Mogą także wyrazić warunki, na podstawie których dokonamy montażu." Elewacja to część wspólna więc niekoniecznie mogą się zgodzić.
 
 
gr22 
Klikacz

Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7
Wysłany: 21-01-2019, 07:02   

Czy Wy też macie problem z brakiem dźwięku na niektórych kanałach analogowej kablówki UPC? Chodzi o Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls
 
 
Traksik 
Klikacz

Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 2
Wysłany: 21-01-2019, 22:39   

gr22 napisał/a:
Czy Wy też macie problem z brakiem dźwięku na niektórych kanałach analogowej kablówki UPC? Chodzi o Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls


Miałem podobny problem na swoim Samsungu z TVP Info uruchomiłem ręczne strojenie i przełączyłem na system dźwięku "DK" możliwe że u Ciebie przyczyna może być podobna.
 
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-02-2019, 11:25   

Cześć



Kontynuując prace związane z modernizacją sieci, których celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie - tak, mowa o Internecie do 1 Gbps w kolejnych miastach Polski oraz nieustannym powiększaniu ilości kanałów w jakości HD, nasza firma podjęła decyzję o redukcji ilości kanałów analogowych w wybranych miastach z dniem 26.02.2019 r.



Poniżej w spoilerze podaję pełną listę miast, których dotyczy redukcja:



Spoiler
Lista miast objętych zmianą:

BĘDZIN, BIELAWA, BIERUŃ, BRZEG, BRZEG DOLNY, BRZESZCZE, BUKOWNO K. OLKUSZA, BYDGOSZCZ, BYTOM, CHORZÓW, CZELADŹ, CZERWIONKA-LESZCZYNY, CZĘSTOCHOWA, DĄBROWA GÓRNICZA, DZIERŻONIÓW, GDAŃSK, GDYNIA, GLIWICE, GRYFINO, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, JAWORZNO, KATOWICE, KĘDZIERZYN-KOŹLE, KĘTY, KNURÓW, KOWALE, KRAKÓW, KRZESZOWICE, LĘDZINY, LUBIN, ŁAZISKA GÓRNE, MIKOŁÓW, OLEŚNICA ŚLĄSKA, OLKUSZ, PIEKARY ŚLĄSKIE, PSZCZYNA, PSZÓW, RADLIN, RUDA ŚLĄSKA, RUMIA, RYBNIK, RYDUŁTOWY, SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE, SKAWINA, SOPOT, SOSNOWIEC, STAROGARD GD., SZCZAWNO-ZDRÓJ, SZCZECIN, TOMASZÓW BOLESŁAWIECKI, TYCHY, WAŁBRZYCH, WIELICZKA, WODZISŁAW ŚLĄSKI, WROCŁAW, ZABRZE, ZAWIERCIE, ŻORY K. RYBNIKA



UWAGA: W regionie Zakopane Telewizja Analogowa zostanie całkowicie wyłączona.

W ostatnich dniach do klientów objętych zmianami zostały wysłane listy z informacją o zmniejszeniu do 15 liczby kanałów w Telewizji Analogowej.



Poniżej wykaz kanałów po zmianach dla wybranych miast:

Wrocław Szczecin Kraków Katowice Gdańsk Bydgoszcz
TVP 1 TVP 1 TVP 1 TVP 1 TVP 1 TVP 1
TVP 2 TVP 2 TVP 2 TVP 2 TVP 2 TVP 2
TVP 3 TVP 3 TVP 3 TVP 3 TVP 3 TVP 3
TVP Info TVP Info TVP Info TVP Info TVP Info TVP Info
TVP Polonia TVP Polonia TVP Polonia TVP Polonia
Polsat Polsat Polsat Polsat Polsat Polsat
TV 4 TV 4 TV 4 TV 4 TV 4 TV 4
TVN TVN TVN TVN TVN TVN
TVN 7 TVN 7 TVN 7 TVN 7 TVN 7 TVN 7
TV Puls TV Puls TV Puls TV Puls TV Puls TV Puls
PULS2 PULS2 PULS2 PULS2 PULS2 PULS2
Tele 5 Tele 5 Tele 5 Tele 5 Tele 5 Tele 5
ATM Rozrywka ATM Rozrywka ATM Rozrywka ATM Rozrywka
4fun.TV 4fun.TV 4fun.TV 4fun.TV 4fun.TV 4fun.TV
Galeria UPC Galeria UPC Galeria UPC Galeria UPC
TV Pomerania TO!TV





Oczywiście wszyscy nasi klienci nadal zachowują dostęp do większości redukowanych kanałów w technologii cyfrowej DVB-C. Aby odbierać te kanały wymagany jest telewizor lub dekoder z wbudowanym dekoderem DVB-C.





W razie dodatkowych pytań wszystkich klientów objętych redukcją kanałów analogowych zapraszam do kontaktu z naszą firmą pod numerem 813 813 813 lub poprzez Czat na naszej stronie www.



Zdaje sobie sprawę, że osoby. które dotychczasowo korzystają jedynie z telewizji analogowej nie koniecznie zaglądają na naszą Społeczność UPC, ale niech każdy pomyśli czy to nie przypadkiem jakiego rodzice, babcia, dziadek czy sąsiadka i poleci takiej osobie kontakt z naszą firmą. Wszystkim udzielimy potrzebnego wsparcia i zadbamy o dobór nowej oferty.

https://forum.upc.eu/t5/aktualnosci/wazne-redukcja-kanalow-analogowych-26-02-2019-r/m-p/24936#M39
_________________
Ostatnio zmieniony przez italo2006 09-02-2019, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
  500
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2019, 11:36   

dobrym zwyczajem jest podawanie zrodla powyzszego tekstu a nie wklejanie go jako swojego
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 09-02-2019, 21:06   

Minęło pół roku i niestety sprawdza się to, o czym informowała mnie wtedy konsultantka.
Redukcja analogu i brak możliwości odbierania TVS na drugim TV bez wykupionego Multiroom, który na dodatek obecnie podrożał i kosztuje 14,99 przy odrębnej umowie na 2 lata. Biorąc usługę Multiroom w trakcie trwania umowy głównej skazujemy się na niepowodzenie przy negocjacjach po zakończeniu umowy głównej gdyż druga umowa na Multiroom ciągle trwa i za jej zerwanie naliczana jest kara.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-02-2019, 21:47   

xtrem007, Do TVS wystarczy DVB-T w którym wspomniany kanał jest w dużo lepszej jakości niż w analo tu.
_________________
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 09-02-2019, 22:23   

Ja naprawdę nie upieram się przy analogu. Drugi TV bez problemu odbiera DVB-C i jest nawet certyfikowany dla UPC. Problemem jest to, że UPC nagle wyłączy mi coś, nie dając nic w zamian. W komunikacie napisano "...Oczywiście wszyscy nasi klienci nadal zachowują dostęp do większości redukowanych kanałów w technologii cyfrowej DVB-C". Słowo "większości" robi tu dużą różnicę. Nie uważacie, że dopłacenie teraz 14,99 zł za jeden kanał na którym zależało mi na drugim TV jest lekkim przegięciem? Do tego nowa 2 letnia umowa na multiroom w trakcie trwania umowy podstawowej? A co po zakończeniu umowy podstawowej? Jak będą wyglądały rozmowy i negocjacje z DUK jeśli zerwanie drugiej umowy obciążone jest karą?
@Robin: Jak widać z powyższych wypowiedzi nie wszyscy są zarejestrowani na forum Społeczności UPC.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 09-02-2019, 22:59   

Robin, mogą ale nie muszą tego robić, tym bardziej podejrzewam, że umowy na analog nie macie tylko na tv cyfrową.
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-02-2019, 23:06   

Robin,
Czy przypadkiem pakiet Start HD nie zawiera to o co się tu przepychacie?
xtrem007,
A kto komu każe podpisywać umowy długoletnie - bierzesz bezterminówkę i masz co potrzebujesz.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2019, 23:08   

Pakiet Start HD jest szyfrowany w przeciwieństwie do analogu i pakietu Start. :P
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-02-2019, 23:58   

@Robin,
A to jakiś problem? - jest co ma być a nikt nikogo nie zmusza podpisywać na niego umów, w "umowie" bezterminowej też zapewne da się go wywalczyć.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 10-02-2019, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-02-2019, 00:29   

xtrem007 napisał/a:
Problemem jest to, że UPC nagle wyłączy mi coś, nie dając nic w zamian.

Problem w tym, ze nic nie stało się się nagle, a było to dawn zapowiedziane. Jednak po tym co napisał Robin, muszę przyznać rację.
Robin napisał/a:
Po wycofaniu z analogu kanał TVS powinien zostać odkodowany w DVB-C

Było by to proste i i dobre dla klientów rozwiązanie problemu.

Co do tego, że nic nie dostajesz w zamian to zawsze jednak możesz się upomnieć. A nóż komuś z działu reklamacji UPC uda się rozwiązać twój problem.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2019, 10:23   

Tak na dobrą sprawę pakiet Start powinien zostać wycofany z oferty, a z kanałów wchodzących w skład pakietu Start HD powinno zostać zdjęte szyfrowanie. ;)
Pakiet Start to archaizm porównywalny do analogu. Nie zawiera nawet wszystkich kanałów wchodzących w skład naziemnych MUX-ów! Ponadto jaki sens ma dalsze utrzymywanie dubli SD, kiedy większość nadawców powyłączała już dosyły SD zarówno z satelity jak i dystrybucji światłowodowej? Jedynym źródłem pozyskania wersji SD kanałów takich jak: Polsat, Super Polsat, TV 4, TV 6, TVN 7 czy TTV jest DVB-T. A i z odbiorem tych kanałów z tego źródła UPC często ma problem, serwując paskudne, wykastrowane z dodatkowych ścieżek dźwiękowych, teletextu i napisów downscale. :mad:
W dobie zbliżającego się 4K dalsze utrzymywanie pakietu Start, składającego się jedynie z 4 kanałów HD (TVP 1, TVP 2, TVP Info i TVN) pozbawione jest sensu, a nadawane słabej jakości duble SD zajmują tylko niepotrzebnie miejsce na MUX-ach.
Vectra wyłączając duble SD odkodowuje wersje HD kanałów wchodzących w skład naziemnych MUX-ów. Czas, aby UPC postąpiło podobnie. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: