Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon w UPC Polska
Autor Wiadomość
Ederski333 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 20
Wysłany: 06-12-2014, 19:46   

https://decipherconsultancy.files.wordpress.com/2013/05/20130528_123132_0.jpg

https://decipherconsultancy.files.wordpress.com/2013/05/20130528_131618_0.jpg


Jak widać w Horizon Box made by Samsung jest więcej opcji widoku EPG w tym "single channel view" czyli znany z mediabox'a widok jednego kanału.
Masakra z brakiem zmiany dnia, nie ma żadnej opcji wyboru daty w EPG? Jeszcze Horizon'a nie mam, ale jak czytam o tych mankamentach to coraz bardziej mi się go odechciewa, fajnie, że EPG ma być na 15 dni do przodu ale jak mam "na piechotkę" dojść do daty za dwa tygodnie to chyba by mnie coś trafiło. Przecież w Horizon GO nawet można wybrać dzień...
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2014, 20:03   

Przypominam, że wersja softu to 0.xxx więc jeszcze dużo może się zmienić.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 06-12-2014, 20:32   

Może coś dodadzą w kolejnych wersjach softu. W Szwajcarii też dopiero w październiku dorzucili kilka funksji: http://www.upc-cablecom.c...s/horizon/news/ . Jest wśród nich właśnie skakanie przewodniku dzień po dniu, jest też ustawianie własnej kolejności kanałów w liście ulubionych.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 06-12-2014, 20:50   

a spróbował ktoś z Was aby zmienić dzień wcisnąć przewijanie do przodu? może u nas to już działa. W szczegółowej instrukcji ponadto każdy klawisz na pilocie ma inne funkcje przy krótkim lub długim naciśnięciu. Ktoś moze sprawdzić?

Pozdro i z góry dzięks
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 06-12-2014, 20:58   

Sprawdzałem forward i rewind, ale nie działa. Na ekranach ze Szwajcarii widać symbol klawisza przy dniu, a u mnie póki co nie.
 
 
daroslav 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-12-2014, 01:56   

Jak będziesz w przewodniku TV, wciśnij i przytrzymaj dłużej strzałkę w prawo (obok OK), wtedy szybciej będzie Ci przewijał na kolejne dni.
 
 
Ederski333 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 20
Wysłany: 07-12-2014, 19:39   

Jak się okazuje "nowoczesny" dekoder ma jak na razie sporo mankamentów, a szkoda, oto wady i zalety:

WADY (dla mnie dyskwalifikujące dekoder w porównaniu z Mediaboxem)

1) Brak możliwości zmiany widoku przewodnika dostępna tylko opcja tabeli nie ma znanego z mediabox "widoku jednego kanału" - w sofcie Horizon w innych krajach jest...

2) Brak możliwości zmiany dni tygodnia w przewodniku znanego z mediabox pod niebieskim przyciskiem "wybierz dzień", trzeba na piechotkę męczyć się i spędzić na tabelarycznym przewodnikiem ładnych parę minut aby dotrzeć do końca tygodnia... - nota bene w sofcie w innych krajach przyciski przewijania w przód i w tył na pilocie zmieniają dni tygodnia

3) Brak dostępu do programów radiowych (w ofercie Mediabox jest ich 19),
myślałem, że pojawią się nowe kanały radiowe ze startem Horizona jak to było w innych krajach, u nas pozostają tylko dla posiadaczy dekodera Mediabox

4) Brak możliwości zdalnego ustawienia powiadomień za pomocą Horizon GO (istnieje tylko możliwość ustawienia nagrań) - w mediabox działa ale tylko poprzez aplikację UPC TV (którą wyłączycie 15. stycznia)

5) Brak możliwości zmiany czasu na ile minut przed programem ma sie pojawić powiadomienie o zaznaczonym przez nas programie który chcemy obejrzeć (w mediabox nie ma z tym problemu - samemu można wybrać czas mema przed programem dlaczego nie w Horizonie? skoro nowocześniejszy)

6) Brak automatycznego przełączenia programu w przypadku ustawienia powiadomienia o programie (jak wiemy mediabox potrafi sam się przełączyć jeśli nic nie zrobimy punktualnie o godzinie rozpoczęcia programu)

7) Brak obsługi przez wbudowany modem prędkości powyżej 120 Mb/s (jak na rewolucję "wszystko w jednym dekoderze" trochę szkoda)

8) Nieaktywny port USB - jak każdy spodziewałem się w nim funkcji interaktywnego odtwarzacza multimedialnego umożliwiającego odtwarzanie filmów lub zdjęć chociażby z pendrive, niektóre dekodery konkurencji już dawno mają taką opcję.

ZALETY

1) Obsługa natywnego full HD 1080p - i w tym zakresie dobry skaler programu który z każdego kanału SD robi pseudo HD lepiej niż mediabox'y

2) Ładne menu w HD (do tego pseudo 3D) w porównaniu do mediabox'ów oraz jego płynność działania (lepszy procesor i więcej RAM'u)

3) Ciekawy pilot działający radiowo z pełną klawiaturą qwerty - wygodne wpisywanie wyszukiwanych programów lub tytułów w youtube)

Jak na razie 8:3 zdecydowanie jak dla mnie wygrywa ten pojedynek dekoder Medabox, mam jednak nadzieję, że najbliższe tygodnie przyniosą zmiany w oprogramowaniu, szczególnie jeśli chodzi o przewodnik i dodanie do niego opcji szybkiej zmiany dni tygodnia oraz widok jednego kanału (upc w Szwajcarii wypuściło soft który już to potrafi).
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-12-2014, 19:45   

I o to chodzi

dzięki wielkie za takie opisy

tyłko po co w dwóch tematach? po co dwa takie same tematy istnieją?
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 07-12-2014, 21:05   

9) Brak odtwarzania zdjęć/filmów poprzez DLNA lub bezpośrednio z PC przez sieć.
  gbbsoft
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 07-12-2014, 21:13   

czytam uważnie te opinie i w zasadzie to nie wiem, czy UPC upadło na głowę i wciska chłam za niemałą kasę czy to może działanie pod presją, np. zarządu, aby przed świętami wprowadzić (mocno) opóźnioną już i ciągle niedopracowaną nowość, bo ludzie się na to skuszą a potem może się jakoś poprawi. Znowu użytkownicy będą beta testerami rozwiązania.

Usługa nie jest tania i - moim zdaniem - na pewno nie warta w tym momencie tych pieniędzy. W styczniu kończy mi się umowa - horizon jeszcze długo nie będzie stał u mnie w domu....
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 07-12-2014, 21:26   

Lista wad i zalet w miarę kompletna. Dla mnie osobiście żadna z wad nie jest dyskwalifikująca. Radia słucham na tunnerze, albo w samochodzie. Niedociągnięcia w sofcie... no coż... to tylko niedociągnięcia. Do odtwarzania przez USB, czy DLNA mam co innego. Do Internetu zmusiłem ich, żeby zostawili Cisco.

Co do zalet, to dodałbym jeszcze dużo lepszą wyszukiwarkę. Wpisywanie klawiaturą przyspiesza wszystko wyraźnie. Nawet funkcji nie muszę uruchamiać... wystarczy, że zacznę pisać i sama się uruchamia. Szuka w programie, w VOD i w nagranych programach na raz.

Wie, że to dziwnie zabrzmi, ale... mi Horizon taniej wychodzi :) . Ja miałem dość mocny pakiet, ale nie załapałem się na żadne z popularnych utrzymaniówek. Z Horizonem mam 10 zł za My Prime, który i tak chciałem wziąć, tyle że za 20. Mam też MR za 15 zamiast obecnych 25. Kiedy policzę jeszcze trzy pierwsze miesiące z obniżonymi opłatami to średnia miesięczna opłata wychodzi mi mniej niż z Mediaboxem (a dostaję jeszcze 250Mb). Rzeczywiście 3 podstawowe usługi wychodzą drożej, ale uwzględniając dodatkow mam taniej.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 07-12-2014, 22:53   

Cytat:
mi Horizon taniej wychodzi :)


hahaha dobreee, ja musiałbym dopłacić do tego box'a blisko 100 zł więc mi się zupełnie nie opłaca w dodatku korzytam z radia w mediabox'ach, więc póki nie poprawią EPG jak czytałem w poście Ederskiego oraz nie dodadzą radia i nie obniżą cen to - dziękuję, postoję... hehe
 
 
mariuszek202 
plus master

Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 459
Wysłany: 07-12-2014, 23:34   

jestem ciekawy jak będzie lista kanałów jak nie będzie kanałów SD :) ;)
 
  aaaaaaaaaaaa
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2014, 07:19   

nowa lista jest do pobrania ze strony
taka też życzyłbym sobie w mediaboxach
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-12-2014, 10:46   

mariuszek202 napisał/a:
jestem ciekawy jak będzie lista kanałów jak nie będzie kanałów SD :) ;)

Nie słyszałem, aby UPC miała wycofywać kanały SD. A jak komuś nie podoba się lista na Mediaboxach, to może sobie zamówić nowy dekoder - Horizon. Jest wybór. Mi odpowiadają duble SD, dlatego będę korzystał z Mediaboxa. Dla tych, którym duble SD tak bardzo przeszkadzają jest właśnie Horizon. Proste.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: