Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gigakablówka od Netia - Warszawa
Autor Wiadomość
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 31-12-2014, 17:10   

kiniecki napisał/a:
1. 100/10

KLIK

2. Modem TC720 niby taki jak w UPC ale ma dużo więcej opcji, póki co nic złego się nie dzieje. odblokowane USB mozna sobie zrobić serwer DLNA... jednoczśnie wysyłanie 2 wifi 2,4GHz i 5GHz.

Tam gdzie jest modem dekoder działa bez problemu po wifi... jak już napotka ścianę niestety wskazany kabelek...

3. Obraz ładny, wyraźny, pikseli brak i nie ma dziur w EPG ;-) . Lista do pupy ale i tak lepsza niż w UPC. na pierwszym kanale jest POLSAT...

4. Mam multiroom na 2 TV za 1zł. każdy następny za 15zł

5. Działanie samego dekodera w porównaniu z dekoderem UPC to jest bajka... szybko się zmieniają kanały, nie muli, nie zawiesza...

minusy - lista kanałów :-) ale to jak wszędzie... i trzeba 2 piloty żeby to włączyć, bo pilotem od dekodera się nie da odpalić TV ;-(

Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, zobaczę co będzie po 14 dniach od podpisania umowy :-)


Dzięki za info.

Piszesz, że jeśli dekoder jest w zasięgu modemu to śmiga - hm w takim razie ja musiałbym po kablu podłączyć drugi dekoder bo między pokojami mam łazienkę hahahaha.

Rozumiem, że wybraną paczkę TV masz na obu telewizorach i nie ma hocków klocków jak w UPC że trza dzwonić bo na drugim nie włączyli itp.

I ostatnia rzecz - oglądając TV na 2 telewizorach nie wyczuwasz spadku prędkości neta ?
Najważniejsze - jak wygląda sytuacja z ew. nagrywaniem programów i ile miesięcznie cię to kosztuje ?
Pozdrawiam
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2014, 18:08   

komo napisał/a:
Jaka dokładniej lokalizacja ??

Rozumiem że lista idzie wg pakietów jak na stronie czy jakiś inny klucz ?

Kurcze programowo i kosztowo może sie podobac
ale boje się o jakość TV.


Mniej więcej. Tematycznie oprócz pierwszej 20....
1. Polsat
2. Polsat 2
3. TVN
4. TVN7
5 TVN 24
6 TVN BIS
7 TVP
8 TVP2
....

lokalizacja SASKA KĘPA...

w/g mnie jakość lepsza od UPC...

[ Dodano: 31-12-2014, 18:16 ]
Adam napisał/a:
Piszesz, że jeśli dekoder jest w zasięgu modemu to śmiga - hm w takim razie ja musiałbym po kablu podłączyć drugi dekoder bo między pokojami mam łazienkę hahahaha.

Rozumiem, że wybraną paczkę TV masz na obu telewizorach i nie ma hocków klocków jak w UPC że trza dzwonić bo na drugim nie włączyli itp.

I ostatnia rzecz - oglądając TV na 2 telewizorach nie wyczuwasz spadku prędkości neta ?
Najważniejsze - jak wygląda sytuacja z ew. nagrywaniem programów i ile miesięcznie cię to kosztuje ?
Pozdrawiam


Jak się nie chodzi po mieszkaniu to też śmiga :D ale jak ktoś jest w łazienke to zanika :P po kablu nie ma problemów...

w tej chwili odpalone 2 TV na obu kanały HD



Trzeba mieć zewnętrzny dysk min 40GB - nie mam nie testowałem

a co do kosztów to opłata podstawowa to w moim przypadku 50,99zł i w chodzi w tą cene
- internet
- telewizja (pakiet na start za 15zł)
- 20zł na pakiety telewiyjne

za pozostałe się dopłaca.
W moim przypadku wychodzi mniej więcej tyle co w UPC
  kiniecki
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-01-2015, 13:25   

kiniecki napisał/a:
1. 100/10
Całkiem niezły, miałam złą informację, że tam jest tylko 3 Mb/s uploadu, ale 10 Mb/s, to już całkiem nieźle w porównaniu do tego co dają konkurencyjne kablówki.
kiniecki napisał/a:
2. Modem TC720 niby taki jak w UPC ale ma dużo więcej opcji, póki co nic złego się nie dzieje. odblokowane USB mozna sobie zrobić serwer DLNA... jednoczśnie wysyłanie 2 wifi 2,4GHz i 5GHz.
Jaka tam jest wersja softu? Działa stabilnie?
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-01-2015, 13:39   

Susane napisał/a:
Jaka tam jest wersja softu? Działa stabilnie?


STCF.01.18

póki co nic złego nie widze, żeby się działo. TV nie zacina wiec wnioskuje, że działa stabilnie.
restartów brak.
  kiniecki
 
Jabol 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: 04-01-2015, 01:21   

A jest w nim może działający tryb bridge o którym mówią że niby jest a jednak nie ma?

Ja osobiście mam instalacje gigakablówki na koniec stycznia :)

Skorzystałem z możliwości wypowiedzenia umowy z UPC i dostane to co chce o 100 zł taniej niż w UPC :twisted: :twisted:
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2015, 19:42   

Jabol napisał/a:
A jest w nim może działający tryb bridge o którym mówią że niby jest a jednak nie ma?


A tego to nie wiem, bo mówiąc szczerze nie potrzebuje tej opcji ;-)
  kiniecki
 
niewyspany 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 4
Wysłany: 09-01-2015, 13:42   

Ja mam Netię 3 miechy i wreszcie trafiłem na internet, który działa jak trzeba :)
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2015, 11:33   

Jabol napisał/a:
A jest w nim może działający tryb bridge o którym mówią że niby jest a jednak nie ma?

Ja osobiście mam instalacje gigakablówki na koniec stycznia :)

Skorzystałem z możliwości wypowiedzenia umowy z UPC i dostane to co chce o 100 zł taniej niż w UPC :twisted: :twisted:



Kilka dni temu pojawiła się możliwość przełączenia modemu do trybu brigde.
  kiniecki
 
=STAR= 
classic master


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 216
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-01-2015, 18:17   

Ja wypowiedziałem umowę w UPC jakiś tydzień temu, płaciłem ~~100zł za TV +25Mega a dzisiaj do mnie zadzwonili z UPC chcąc mnie nakłonić na zmianę decyzji, po krótkiej negocjacji UPC zaoferowało SELECT HD TV + 30Mega + dekoder Wifi umowa na 2 lata cena stała 60zł :)
 
 
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 23-01-2015, 21:19   

jaki związek z Gigakablówką bo nie doczytałem
_________________
  komo
 
=STAR= 
classic master


Dołączył: 10 Sty 2006
Posty: 216
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-01-2015, 10:19   

sorry trochę jaśniej: gigakablówka tam gdzie jest dostępna jest konkurencją która zmusza upc do ustępstw, wypowiedziałem upc bo mam zamiar brać netię ale czy warto? upc sprawdzone a netia ryzyko

teraz jak się ma gigakablówka za 60zł w porównaniu do oferty upc za 60zł?

martwię się problemem z kablami, upc mi pójdzie na koncentryku który mam obecnie, do gigakablówki muszę ciągnąć skrętki po pokojach czy nie tak? te netia playery chodzą na skrętkach?
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2015, 20:48   

tak działają po skrętkach albo wifi... ale u mnie lepiej działają po kablu...
  kiniecki
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2015, 21:03   

Cytat:
Od ubiegłorocznych wakacji Netia sprzedała 20 tys. usług w ofercie GigaKablówki (...)
najwięcej (około 50%) obecnych abonentów GigaKablówki to byli klienci UPC a wcześniej Aster. Druga w kolejności grupa abonentów w GigaKablówce to byli klienci sieci Vectra oraz byli abonenci UPC, którzy nie byli wcześniej klientami Aster.

http://www.telepolis.pl/w...,2,3,32413.html
 
 
miguelos 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 29-01-2015, 11:39   

kiniecki napisał/a:

Kilka dni temu pojawiła się możliwość przełączenia modemu do trybu brigde.


a możesz powiedzieć czy to sprawdzona informacja / testowałeś to rozwiązanie ?
jak to wówczas działa - netia jako modem kablowy - do którego podpinasz WANem swój router i tam masz publiczne IP + odbiornik telewizjii netii w twojej sieci lokalnej ?

pytam bo właśnie rozmawiałem z konsultantem, który twierdzi, że trybu bridge nie ma (i nic nie obiecują, czy będzie)

PS. dla niezdecydowanych - jak weźmiesz później telewizję to kosztuje to już 35zł (nie 10), później multiroom 15zł a nie 1zł...

PS2. jeśli umowa kończy ci się np. w czerwcu (a ceny zmienią się raczej do czerwca) - to możesz już w marcu umówić się, że podpisujesz umowę.. ale monter przyjdzie dopiero w czerwcu - sam to rozważam
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2015, 11:57   

Oficjalna informacja na temat bridge w Technicolorze: http://blog.netia.pl/neti...ze-podsumowanie
Instrukcja: http://media.netia.pl/fil...technicolor.pdf
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: