Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana na modem Cisco EPC 3208 / 3212
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-04-2016, 22:58   

Ma,
Ten modem nie jest już softwarowo wspierany przez UPC - firmware z tego co pamiętam też miałem z bodajże 2013 r aż do zeszłego roku, kiedy to musiałem się z Cisco pożegnać (sypał błędami).
_________________
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 06-04-2016, 08:05   

omufo napisał/a:
U mnie jest e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc. Nie wiem czy najnowsza, ale od dawna niezmieniana...

Mam taką samą, tak właśnie myślałem, że pewnie już go UPC nie wspiera. Wałkowane było to kilka razy, ale żeby ostatecznie potwierdzić, ten modem bez problemu będzie działał na łączu 250MBit/s ?
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2016, 19:31   

Tak.
 
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 06-04-2016, 19:38   

Jest takie bardzo mądre powiedzenie, z którym sam zacząłem się zgadzać - "lepsze jest wrogiem dobrego". Idąc tym tokiem myślenia, nie ma potrzeby aktualizacji firmware, skoro wszystko działa jak należy :)

Co do posiadania modemu przy FP250, to mogę potwierdzić, że wszystko śmiga bez najmniejszych problemów.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-04-2016, 21:03   

UPC całkowicie się już wycofało z typowo modemów kablowych - za wszelką cenę chcą mieć to swoje wifree, więc wciskają wszystkim te wynalazki jak Technicolor, Ubee czy ostatnio ten Compal - a przecież Cisco produkuje modemoroutery i modemy kablowe - a to marka uznana w produkcji sprzętu sieciowego - ale nie, jakieś wynalazki nam dali...

Co zastanawiające, w USA możesz sobie kupić własny modem kablowy a firma go zaloguje i prześle do niego swojego configa - tam można, tu nie.
Ma napisał/a:
Wałkowane było to kilka razy, ale żeby ostatecznie potwierdzić, ten modem bez problemu będzie działał na łączu 250MBit/s ?

Potwierdzam - będzie działać i to bez problemu - wszak "pociągnie" nawet 440 Mb DL i 120 Mb UL - ale, że jak napisałem wyżej - UPC chce wszystkim wciskać modemoroutery z tym ich wifree - i mogą robić wszystko, by Ci go jednak odebrać.
Najlepiej zastrzec, że jak uruchomią Ci 250 Mb a technik będzie musiał przyjechać by Ci modem zabrać i dać modemorouter - "to proszę się do mnie nie fatygować - nie podpiszę umowy" - jedno zdanie a u mnie podziałało.
_________________
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 09-04-2016, 10:00   

KOCUREK1970 napisał/a:

Potwierdzam - będzie działać i to bez problemu - wszak "pociągnie" nawet 440 Mb DL i 120 Mb UL - ale, że jak napisałem wyżej - UPC chce wszystkim wciskać modemoroutery z tym ich wifree - i mogą robić wszystko, by Ci go jednak odebrać.
U mnie w otoczeniu siedemdziesiąt procent to UPC ale WiFi free nie połączę choć swoje mam skonfigurowane. Inni nie chcą Pytam się to po co to WiFi
_________________
  jedrek
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 09-04-2016, 10:58   

KOCUREK1970 napisał/a:
UPC całkowicie się już wycofało z typowo modemów kablowych - za wszelką cenę chcą mieć to swoje wifree, więc wciskają wszystkim te wynalazki jak Technicolor, Ubee czy ostatnio ten Compal - a przecież Cisco produkuje modemoroutery i modemy kablowe - a to marka uznana w produkcji sprzętu sieciowego - ale nie, jakieś wynalazki nam dali...

Co zastanawiające, w USA możesz sobie kupić własny modem kablowy a firma go zaloguje i prześle do niego swojego configa - tam można, tu nie.
Ma napisał/a:
Wałkowane było to kilka razy, ale żeby ostatecznie potwierdzić, ten modem bez problemu będzie działał na łączu 250MBit/s ?

Potwierdzam - będzie działać i to bez problemu - wszak "pociągnie" nawet 440 Mb DL i 120 Mb UL - ale, że jak napisałem wyżej - UPC chce wszystkim wciskać modemoroutery z tym ich wifree - i mogą robić wszystko, by Ci go jednak odebrać.
Najlepiej zastrzec, że jak uruchomią Ci 250 Mb a technik będzie musiał przyjechać by Ci modem zabrać i dać modemorouter - "to proszę się do mnie nie fatygować - nie podpiszę umowy" - jedno zdanie a u mnie podziałało.

Hmm to UPC nie uruchomiło Ci zdalnie 250M na tym modemie? Za każdym razem tak się to u mnie odbywało...
Pytałem o 250 ale raczej chyba skorzystam ze 120M, pewnie i w tym przypadku będą chcieli zmienić. Umowy teraz na 2 lata więc uważam, że chyba nie ma sensu uderzać w 250, z resztą do moich potrzeb to jest wystarczające.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-04-2016, 04:05   

jedrek napisał/a:
Inni nie chcą Pytam się to po co to WiFi

No nie mnie o to pytać ;) .
Ma napisał/a:
Hmm to UPC nie uruchomiło Ci zdalnie 250M na tym modemie? Za każdym razem tak się to u mnie odbywało...

Jak jeszcze miałem Cisco 3212 to z biegiem czasu przechodziłem na wyższe prędkości - na 250 Mb na tym modemie też przeszedłem i nie było problemu (działało to prawie pół roku - potem modem poszedł na śmietnik, bo już sypał błędami...) - ale UPC twierdziło, że te modemy nie są zgodne "z ich matrycą" - ta matryca to zapewne wciskanie wszystkim usługi wifree - więc zabieranie modemów i wciskanie modemorouterów.

Obecnie, nawet jak masz Ubee czy Compala i przełączysz go w tryb mostu (wtedy jest tylko zwykłym modemem kablowym a nie modemorouterem) - to wifree i tak działa - czyli z wifi nie skorzystasz ale z wifree już tak - no debilizm totalny.

Szkoda, że w Polsce nie można jak w USA zakupić swój modem kablowy i poprosić operatora o autoryzację i zalogowanie go do swojej sieci.
_________________
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 13-04-2016, 12:36   

KOCUREK1970 napisał/a:
Szkoda, że w Polsce nie można jak w USA zakupić swój modem kablowy i poprosić operatora o autoryzację i zalogowanie go do swojej sieci.

Nasuwa się pytanie, czy takie działania UPC są zgodne z polskim prawem. Może warto byłoby zainteresować UKE czy UOKIK takim tematem, może wówczas coś dałoby się zdziałać w tej kwestii? Jakby nie było, jest to przecież narzucanie klientowi czegoś, z czego nie chce korzystać. Podobnie wygląda to w przypadku platform satelitarnych, choć tu akurat Cyfrowy Polsat oferuje moduł CI+, który można już włożyć do TV/własnego odbiornika.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-04-2016, 02:00   

przewaks napisał/a:
Nasuwa się pytanie, czy takie działania UPC są zgodne z polskim prawem.

Czy w polskim to Ci nie odpowiem - ale mogę Ci powiedzieć, że w Europie ŻADEN operator kablowy NIE umożliwia takiego manewru.
Może dlatego, że u nas obowiązuje wersja standardu ED 3.0 - w Stanach mają jeszcze wersję 2.0 a nawet 1.0 - 3.0 chyba nie mają tam nigdzie - w USA chyba nikt nie oferuje takich prędkości w sieci kablowej jak np. w Polsce - tam standardem jest 6 Mb DL!!! - 10 a 20 Mb to już tam u nich RARYTAS - dlaczego - odległości i teren jako kraju USA - nikt przy takich odległościach nie zagwarantuje 250/300 Mb - bo by musieli na pustyni budować ośrodki lub infrastrukturę utrzymania takich szybkich łącz.

Może się mylę, ale czy czasem Polska nie jest wielkości stanu California ;) .
_________________
 
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 14-04-2016, 20:23   

KOCUREK1970 napisał/a:
w Europie ŻADEN operator kablowy NIE umożliwia takiego manewru

To mnie zaskoczyłeś. Sądziłem, że w Europie jest to jakoś bardziej ucywilizowane niż u nas, tymczasem okazuje się, że jednak nie. Cóż - szkoda, ale może ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i pozwoli (przynajmniej świadomym użytkownikom) na taki ruch. Szczerze mówiąc jeszcze by tylko brakowało, żeby operatorzy telefonii komórkowej zaczęli nam narzucać tylko i wyłączni swoje telefony, bo inne nie będą działać :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2016, 01:38   

przewaks napisał/a:
może ktoś kiedyś pójdzie po rozum do głowy i pozwoli (przynajmniej świadomym użytkownikom) na taki ruch

W EUROPIE - oszalałeś, Unia o pomidorach dyskutuje (czy to owoc czy warzywo), o promieniu zgięcia banana, o żarówkach, czy kibel i jaki ma być, woda na jaką wysokość ma lecieć itd. - a Ty chcesz, żeby oni o takich bzdurach dyskutowali jak własny modem - Ty chcesz człowieku Unię od środka chyba rozwalić? - Ty normalny dywersant i wichrzyciel jesteś :D :D :D .
Jeśli takie rozmowy ruszą - to przewiduję taki 30 letni okres przejściowy i 10-cio letnią dyskusje w tym temacie - smutne, ale prawdziwe.
_________________
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-04-2016, 12:41   

Witam. Mam problem z Cisco 3212. Wywalił mi korek i po tym nie działa modem. Po podłączenie zasilacza do gniazdka elektrycznego, zaczyna on piszczeć, czego wcześniej nie było (z wpiętym kablem od zasilacza do modemu lub bez niego). Po włączeniu modemu pisk z zasilacza zmniejsza się, ale zaczyna piszczeć i modem, zapalają się wszystkie diody na zielono i to by było na tyle.

Nie wiem, zgłosić to, czy wpierw pojechać i poszukać na mieście zasilacza o zbliżonych parametrach? Długo walczyłem o ten modem i mam nadzieję, że się nie zepsuł.

Co Wy na to?
_________________
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-04-2016, 14:35   

kup zasilacz 15V , 1,5 do 2 A. Zwróć uwagę na wtyk, który jest tu trochę cieńszy niż najczęściej spotykane (chyba 4,8 mm).
_________________
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-04-2016, 14:55   

Tak, posiedziałem trochę nad tym i już to wiem. W każdym bądź razie, nigdzie nie dostanę w weekend zasilacza 15V. Jest parę hurtowni w Gdańsku, gdzie mają takie zasilacze, tylko z wtykiem 5,5, a nie mają przejściówek na 4,8. Zadzwonię i zobaczę na kiedy ustawią mnie z technikiem. Co najwyżej, odwołam wizytę jak dostanę szybciej w sklepie.

A modem już w ogóle nie odpala, zasilacz coś tam sobie jeszcze skwierczy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: