Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
Amix 
classic master


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 186
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-03-2017, 13:48   

Z tego co się ja orientuję, to w Horizonie jest net zablokowany mając net z innego źródła. Działa tylko nadajnik WiFi i strona konfiguracyjna jak tego nie wyłączysz. Testowałem to kilka razy i nigdy nic mi się nie otworzyło jak tylko strona konfiguracyjna. Ale napisałem z tego co ja się orientuję, może inni myślą inaczej, to niech się podziela informacjami.

@Radeckiii
Dobrze, że mnie poprawiłeś, bo dawno tego nie robiłem i pisałem, że mogę się mylić. Teraz jak napisałeś, to mi się przypomniało, że to CH -
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-03-2017, 14:20   

zigg napisał/a:
...czy jeśli mam osobno Connectbox i horizon czy horizon może robić za wifi i switch ? Kabel zamiast do komputera do horizon, i osobny parometrowy z horizon do komputera ? Do tego wifi.

:arrow: http://forum.mediaswiat.p...?t=9732&start=1

[ Dodano: 06-03-2017, 14:22 ]
szczepaniu napisał/a:
Ja mam pytanie z innej strony mam horizona i connectbox-a i pytanie następuje czy w przyszłosci mogę connectboxa schować do szafy i używać neta przez horizona ?


Jeżeli zadzwonisz do UPC, aby Ci uaktywnili internet z Horizona, to tak, ale Compala nie schowasz do szafy, prawdopodobnie będą chcieli, żebyś go zwrócił.
_________________
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 06-03-2017, 15:52   

A ja miałem zamiar podłączyć int z horizona pod TV kablem ethernet a modem compala mam w innym pokoju, czyli wychodzi na to że jak chcę podłączyć tv i inne urządzenia kablowo (pomimo że horizon stoi przy TV i ma dwa wolne wyjścia ethernet), to bym musiał ciągnąć osobny kabel z tego pokoju co mam modem compala, nie rozumiem zupełnie dlaczego UPC nam tak strasznie utrudnia takie prozaiczne sprawy jak podłączenie int do TV z dekodera. W takim przypadku mogliby dać drugi modem compala.
 
 
TheRockZBK 
Klikacz

Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 06-03-2017, 16:29   

Wiadomo co z tymi aktualizacjami do dekodera ?
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 06-03-2017, 18:30   

Aktualizacja dekoderów zostanie przeprowadzona w najbliższych tygodniach a proces zostanie ukończony jeszcze w marcu
_________________
 
 
Amix 
classic master


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 186
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-03-2017, 20:00   

[ Dodano: 06-03-2017, 14:22 ]
szczepaniu napisał/a:
Ja mam pytanie z innej strony mam horizona i connectbox-a i pytanie następuje czy w przyszłosci mogę connectboxa schować do szafy i używać neta przez horizona ?


Cytat:
Jeżeli zadzwonisz do UPC, aby Ci uaktywnili internet z Horizona, to tak, ale Compala nie schowasz do szafy, prawdopodobnie będą chcieli, żebyś go zwrócił.


I to sie wiąże od razu z przedłużeniem umowy o następne dwa lata, bo zmieniasz konfigurację. Inaczej nie da się tego załatwić. Ja chciałem w multiroomie w sypialni zamienić dekoder na z nagrywarką. Niestety musiał bym przedłużyć umowę na sam multiroom na całe nowe dwa lata i daty zaczęły by się krzaczyć bo mam na wszystkie usługi równe daty. Net, telefon, Telewizja (Horajzon) i dwa multi-roomy. Straszna głupota. Chcę im więcej zapłacić, a oni nie chcą. Odwrotnie, to bym się nie dziwił

Compal bardzo dobrze nadaje po WiFi, właściwie do tego został zrobiony. U mnie ładnie wszystko chodzi po WiFi do około 180 MB/s dochodzi.
Po kablu mam tylko dla bezpieczeństwa podłączony PC. Na nim robię przelewy i różne takie. Również układałem kabel 10 m w listwie przypodłogowej do innego pokoju (niektóre listwy maja wewnątrz korytka na jakieś kable)
Ostatnio zmieniony przez Amix 06-03-2017, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 06-03-2017, 20:14   

Panowie a ja mam nadla problem dekoder horizon wyswietla mi ta ikone wifi, jak wpisuje IP te co podaliscie zeby sie polaczyc to mieli mieli i wyskakuje brak poalczenia z serwerem, natomiast jak podepne kablem z compala do horizona to ta sama sytuacja nie moge dostac sie do tych ustawien zey wylaczyc ta ikonke w horizonie
 
 
Amix 
classic master


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 186
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-03-2017, 20:20   

Kabel z Horizona do komputera, nie inaczej i wyłączysz.
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 07-03-2017, 15:20   

Poniżej kolejny filmik gdzie gość prezentuję nowego boxa :

https://www.youtube.com/watch?v=qCHHFJ6U7BU
 
 
Novy 
light master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 124
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-03-2017, 18:55   

dylax napisał/a:
Aktualizacja dekoderów zostanie przeprowadzona w najbliższych tygodniach a proces zostanie ukończony jeszcze w marcu

Ja właśnie dostałem, zostałem nawet poinformowany sms-em. Na razie poruszanie się po manu to niebo a ziemia. Będę testował jak się sprawuje.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-03-2017, 19:01   

Czytam na FB że ludzie są zachwyceni nowym oprogramowaniem horizona . W porównaniu do tego co było to rzeczywiście niebo do ziemi .Ale im dłużej go używam tym widzę więcej błędów . Mam nadzieję że to tylko wstęp do poprawy działania tego dekodera .
  stivi
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 07-03-2017, 19:22   

Jestem nowym użytkownikiem i stąd pozwolę sobie wszystkich powitać. Chciałam prosić o radę w sprawie Horizona. Właśnie będą mi go instalować w czwartek, ale jeszcze mogę dokonać wyboru odnośnie podłączenia Internetu. Obecnie mam modem cisco3212 i własny router. Chciałam jednak ograniczyć liczbę urządzeń. Czy warto zachować tę konfigurację czy może zrezygnować z Cisco i pod Horizon podpiąć router, albo wręcz zdać się na WiFi z Horizona. Zależy mi na dobrym zasięgu WiFi ponieważ w drugim pomieszczeniu też korzystam z Internetu. Zasięg musi więc być dostępny przez ścianę. Myślałam też ewentualnie o Compalu, ale nie wiem czy warto? dziękuję za poradę.
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 07-03-2017, 19:35   

tez juz mam nowe oprogramowanie i łądnie to smiga, takie pytanko w compalu sprawdzalem jakos sygnalu i siłe i miescilo sie w granicach , w horizonie zauwazylem w ustawieniach jest opcja jakosc sygnału mam na wysoką a siłe sygnału zamiast na wysoka mam na dobra ( bo jest słaba dobra wysoka)
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 07-03-2017, 19:46   

Amix napisał/a:
Z tego co się ja orientuję, to w Horizonie jest net zablokowany mając net z innego źródła.

Na koncie abonenckim jest jedno "gniazdo" internetowe, a więc tylko jedno urządzenie może udostępniać internet.

Na upartego można wejść z Horizona na http://provisioning.upc.pl/reg/ , zalogować się loginem i hasłem (takie jak do maila w UPC) i samemu przerejestrować sobie usługę na Horizona zamiast modemu. Modem należy w tym czasie odłączyć.



Powrót do modemu w analogiczny sposób, instalacja.upc.pl poprzez urządzenie podpięte do modemu i ponowna rejestracja.

Mimo braku dostępu do netu, strona http://provisioning.upc.pl/reg/ powinna działać na każdym modemie i dekoderze Horizon.

[ Dodano: 07-03-2017, 20:20 ]
PS. UPC zaliczyło małego faila chyba. Dekoder mi nie wstaje. Na przemian błędy 1011 i 1031. W Wiadomościach informacja o problemach technicznych do godz. 23:00. :lol:
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-03-2017, 07:28   

Nowy soft to oczywiście wielki plus,wreszcie ładnie działa epg i moge przewijać program parenaście pozycji do przodu jak w mediaboxie :D Brawo UPC !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: