Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 01-10-2023, 10:46   

tutaj
ale wyglada na to ze dziala juz dobrze, robisz wedlug instrukcji na stronie upc

Capture.JPG
Plik ściągnięto 157 raz(y) 129,49 KB

 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 01-10-2023, 10:47   

Orion napisał/a:
UPC zlikwiduje całkowicie WiFi free. Masz płacić nie korzystać za free. Taka usługa to przeszłość. Przy obecnej mobilności. Jakieś pół roku i nie będzie śladu po tym wynalazku i dobrze.


:lol: :lol: :lol:
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 01-10-2023, 13:31   

patgaw napisał/a:
Orion napisał/a:
UPC zlikwiduje całkowicie WiFi free. Masz płacić nie korzystać za free. Taka usługa to przeszłość. Przy obecnej mobilności. Jakieś pół roku i nie będzie śladu po tym wynalazku i dobrze.


:lol: :lol: :lol:
'
Nie wiem co cię rozbawiło. O ile nie zgadzam się z przedmówca, że "taka usługa to przeszłość", to z tym, że dni (czy raczej miesiące) Wi-Free są policzone to już tak. Usługa ma sens dla OGÓLNOKRAJOWEGO OPERATORA STACJONARNEGO jakim było UPC. Jako dodatkowa zachęta do skorzystania z usług, że ej patrzecie, macie sieć hotspotów w całej Polsce jak jesteście naszymi Klientami. Super sprawa.
Dla OGÓLNOKRAJOWEGO OPERATORA MOBILNEGO taka usługa już sensu nie ma, bo kanibalizuje ich inną usługę. Drogi Kliencie, chcesz mieć również nasz internet w innych miejscach? No to mamy ofertę internetu mobilnego dla ciebie, oczywiście w pakiecie taniej i prawdziwie mobilnie, a nie od punktu do punktu. Tak myślą firmy. W ostatecznym rozrachunku liczy się to ile "nowych" pieniędzy klient może dla nich wygenerować, nawet mniej ważne jest to jak te pieniądze są dzielone na usługi. Liczy się to ile zostawiamy im co miesiąc, a dosprzedanie usługi mobilnego internetu nie tylko zwiększa przychód, ale i cross selling który jest ważnym wskaźnikiem dla właściciela.

No ale oczywiście chciałbym się myli. W najlepszym razie ta usługa umrze wraz z ostatnim routerem po UPC, ale w mojej ocenie będzie to szybciej.
 
 
maraf 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 54
Wysłany: 16-11-2023, 15:36   

Koniec Wi-Free.

Kod:
Dzień dobry,

Z dniem 15.12.2023 r. kończymy wspieranie funkcjonalności UPC WI-Free. Podyktowane jest to zmianami technologicznymi.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z Internetu mobilnego Play zapewniającego zasięg i prędkość dostępu do sieci poza domem.

Powyższe wycofanie funkcjonalności nie ma wpływu na Państwa obecną umowę.

Z wyrazami szacunku
Zespół Play
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16-11-2023, 16:38   

Nareszcie. Kanał 2.4 trochę się rozluźni. Komu to potrzebne w dzisiejszych czasach jak każdy ma internet stacjonarny w domu i mobilny w telefonie? 10 lat temu miało to jeszcze jakiś sens.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 16-11-2023, 17:17   

Podzielam twoją radość, ale jak znam życie zaraz pojawi się ktoś komu to będzie tak przeszkadzało, że będzie gotów wypowiedzieć umowę bo przecież JAK TAK MOŻNA ZABRAĆ
 
 
toktom 
Klikacz

Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa-Żoliborz
Wysłany: 16-11-2023, 20:25   

Upc wifi free- była to świetna opcja dla osób, które często potrzebowały dostępu do internetu w różnych miejscach. Ja sam korzystałem z niej wielokrotnie i byłem bardzo zadowolony.

Niestety, operator Play zdecydował się zakończyć tę usługę bez żadnego uzasadnienia i bez żadnej rekompensaty dla klientów. To bardzo nie fair i nie szanuje nas jako wiernych abonentów. Skoro kończą czas poszukać nowego operatora - ja też mogę coś zmienić, skoro coś zabrali, nic nie dając w zamian. Nie obniżą ceny, nie poprawią jakości, nie dodadzą niczego nowego. Dla mnie było to bardzo przydatne i teraz czuję się oszukany.

Dlatego zachęcam do zmiany dostawcy internetu. Może w ten sposób uda nam się wywrzeć presję na Play i zmusić ich do zmiany decyzji. Albo przynajmniej do zaoferowania nam jakiegoś bonusu za utratę tej usługi. Co wy o tym sądzicie? Czy też korzystaliście z Upc wifi free? Czy też jesteście rozczarowani?
 
 
YogiCK 
easy master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 28
Skąd: Varsovie
Wysłany: 17-11-2023, 13:20   

Nie była to chyba usługa gwarantowana, więc nie liczył bym na nic. Wg mnie nic dziwnego że z tego zrezygnowali, w czasach pakietów 100-200GB internetu na komórce w ramach abonamentu straciła ona sens. Dodatkowo tak jak wspominali koledzy, niepotrzebnie powodowała śmietnik w paśmie WiFi.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 18-11-2023, 16:44   

No wreszcie usuną ten eterowy zaśmiecacz :)
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 18-11-2023, 20:31   

YogiCK napisał/a:
Nie była to chyba usługa gwarantowana, więc nie liczył bym na nic. Wg mnie nic dziwnego że z tego zrezygnowali, w czasach pakietów 100-200GB internetu na komórce w ramach abonamentu straciła ona sens. Dodatkowo tak jak wspominali koledzy, niepotrzebnie powodowała śmietnik w paśmie WiFi.

Mowisz o tym pasmie WIFI, ktorego prawie nikt juz nie uzywa do przegladania internetu? Te 100GB to mozna wyssac na w upc we free w jakies 5 godzin. Zdecydowanie usluga przydatna np do uslug streamingowych. Jak narazie to w play jest mniej a to co zostalo w gorszej jakosci i drożej. No i na upc wi free dzialaja kanaly jak z sieci domowej w UPC TV GO.
Serio nie rozumiem jak sie z tego mozna cieszyc. :shock:
 
 
Farciu 
light master

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: 19-11-2023, 22:10   

Mi WiFi free uratowało tyłek w Szwajcarii. Jak wiadomo internet w roamingu poza UE do najtańszych nie należy, jak tylko potrzebowałem coś sprawdzić w sieci wystarczyło się zbliżyć do jakiegoś budynku i bardzo często był zasięg UPC, a w dwa tygodnie sporo zjeździłem. Wiadomo, głównie w miastach. Działało zacnie, ale jak się siedzi w PL to raczej zbędne
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 20-11-2023, 08:43   

Szkoda. Tak jak pisałem miesiąc temu, to było nieuniknione, bo Play chce ściągać z ludzi więcej kasy i nic nie zyskuje dając taką sieć hotspotów. Co innego operator stacjonarny.
Szkoda, bo zawsze lepiej mieć więcej jako Klient niż mniej, a "puryści" pasma niech też wezmą na wstrzymanie, bo dziś z pasma 2,4GHz to korzystają chyba tylko antyczne urządzenia, lub smart home (u mnie to jedyny powód dla którego to pasmo chodzi). Reszta po 5GHz / ethernecie. No chyba, ze ktoś mieszka w bunkrze, ale też nie przesadzajmy, od czasów Connect Boxa wifi w urządzeniach UPC jest tylko mocniejsze z każdym kolejnym urządzeniem.

Jedyne co UPC robiło źle, to utrudnianie wyłaczenia tego, bo zrozumiałe jest, że nie każdy chciał to siać / udostępniać. Na poczatku chyba dało się wyłączyć na poziomie urzadzenia, potem już tylko w moje upc (stare), jak dali nowe moje upc to już nie, a teraz to nawet nie mam pojęcia - pewnie tylko przez kontakt z infolinia. A to powinno być możliwe on/off na poziomie urzadzenia robić, w sekcji wifi.

Cieszących się, ze jest coś klientom zabierane i nie oferowane nic w zamian zupełnie nie rozumiem. Jakieś tam złudne korzyści z mniejszego szumu w paśmie jedynie przychodza na myśl
Jak narazie to od przejęcia Play nic dobrego / nowego realnie nie dało (moze modernizacja do FTTH, ale to potrwa lata).
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 21-11-2023, 00:27   

@Sigmund
Nic nie trwa wiecznie, niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie ;)

Zdziwiłbyś się ilu ludzi/rzeczy lata na paśmie 2.4, w wielkich blokach postrzegam to jako eterowy śmieć.
To, że cieszę się, że to znika nie oznacza, że cieszę, że ktoś straci, po prostu dla mnie jest to zwykły zapychacz.
Nie musisz się ze mną zgadzać.

Jak każdy korpo-szczur jakim jest Play, idą po zysk.
10 lat usługa była i wg. nich wystarczy, nie opłaca się, niszowa usługa, mają inną wizje, i co im zrobisz?
W idealnym świecie miałbyś racje, ale niestety świat jest niesprawiedliwy, wszystkim nie dogodzisz.

Zresztą stawiam tysiaka, że UPC zrobiłoby tak samo, prędzej czy później.
Bardziej to należy ubolewać, że UPC wessał Play.
Nic z tego dobrego nie wyszło.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-11-2023, 07:00   

Na tej samej zasadzie swego czasu UPC wycofało usługę UPC PHONE a też to było świetne dla tych którzy nie mają abonamentu komórkowego.Juz nie wspomnę o darmowych`telefonach za granicę ....ale pewnie dziś przy tylu innych komunikatorach mało kto by z tego korzystał....
  stivi
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 21-11-2023, 15:54   

maraf napisał/a:
Koniec Wi-Free.

Kod:
Dzień dobry,

Z dniem 15.12.2023 r. kończymy wspieranie funkcjonalności UPC WI-Free. Podyktowane jest to zmianami technologicznymi.
Te "zmiany technologiczne" to po prostu konkurencja dla ich Internetu mobilnego. Podobny los spotkał usługę VoIP. Wi-Free szkoda, bo to była jedna z fajniejszych usług mimo pewnych mankamentów.
_________________
  -Zuzia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: