Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 21-07-2021, 13:55   

Testowałam tylko na WI-Free z Compali, bo akurat nie mam w okolicy Gigaboxów, może to będzie wskazówką. Na Compalach z całą pewnością dają 50/5 Mbps.
_________________
  -Zuzia
 
emes 
easy master

Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 24
Wysłany: 22-07-2021, 07:35   

spiro napisał/a:
emes, od kiedy cię rozłącza z wifree?


Dłuższy czas nie korzystałem z wi-free. W zeszłym tygodniu używałem dość intensywnie i dało się to odczuć.

Wczoraj zrobiłem rundkę po okolicy i faktycznie w większości miejsc prędkość jest zdecydowanie powyżej 10/1 Mbps.
Wygląda na to, że w jakiś sposób zależne jest to od modemu.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 22-07-2021, 08:31   

A może jest to zależne od liczby podłączonych do Wi-Free urządzeń na danym modemie? Wedle prostej (i niekoniecznie logicznej) zasady, że jak jest jedno urządzenie do Wi-Free przez dany modem - brak ograniczeń, dwa i więcej to do 10/1 dla każdego.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 22-07-2021, 10:17   

Jest limit na ilość korzystających w tym samym czasie, a każdy dostaje na sztywno wydzieloną cześć pasma, zawsze tak było.
_________________
  -Zuzia
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11-06-2022, 17:35   

Mój telefon do zalogowania się żąda podania domeny - ktoś wie co tam wpisać ? Wujek Google mi nie pomógł, no chyba że nie wiem czego szukać.
_________________
 
 
ZielonyPtak 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 03-07-2022, 22:59   

mm2 napisał/a:
Mój telefon do zalogowania się żąda podania domeny - ktoś wie co tam wpisać ? Wujek Google mi nie pomógł, no chyba że nie wiem czego szukać.

Kod:
wifi-auth -KROPKA- upclabs -KROPKA- com
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 04-07-2022, 18:32   

Nie mam teraz dostępu by sprawdzić, ale podaną przez przedmówcę domenę wifi-auth.upclabs.com trzeba wpisywać przy wyborze połączenia z certyfikatem. Gdyby ktoś go szukał, jest w załączniku.

liberty_global_root_certification_authority.zip
Rozpakować przed użyciem.
md5sum: 9cd257d65733c61a6de86679ab6bc21d
Pobierz Plik ściągnięto 478 raz(y) 1,67 KB

_________________
  -Zuzia
 
ZielonyPtak 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 05-07-2022, 00:04   

Domena jest wymagana w systemie Android w wersji 11 i nowszych. Oprócz tego należy ustawić „Żądaj stanu certyfikatu” i „Używaj adresu MAC urządzenia”.
 
 
Matleusz 
Klikacz

Dołączył: 11 Lip 2022
Posty: 1
Wysłany: 11-07-2022, 17:54   

Czy komuś z Was udało się połączyć z Wi-Free od UPC na mikrotiku z RouterOS? Robiłem już chyba wszystkie możliwe konfigurację z for i własne, nie chce się podłączyć do UPC, w logach pokazuje się błąd autoryzacji, lub timeout autoryzacji
Na telefonie łączy bez problemu (Android 12)
Wersja systemu na routerze to najnowsza stable
 
 
pawel319 
Klikacz

Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: 09-08-2022, 14:08   

Matleusz napisał/a:
Czy komuś z Was udało się połączyć z Wi-Free od UPC na mikrotiku z RouterOS?
tak, u mnie działa. Tylko wymaga dość silnego sygnału, no i rozłącza gdzieś co godzinę na minutę. Korzystałem z jakiejś instrukcji z internetu, chyba z tej:
kudzia[.]eu/b/2020/10/getting-upc-wifree-to-work-with-mikrotik-and-openwrt/
no i ustawiłem sobie na sztywno MAC Adres do którego się łączy bo u mnie tego dużo w eterze.
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 06-01-2023, 13:06   

Czołem! Szukam po Internecie i nie mogę znaleźć precyzyjnych odpowiedzi. Pomóżcie proszę! :)

1. Czy podczas logowania do Wi-Free należy podać:
a)login w postaci adresu email, któym logujemy się to Moje UPC, czy nr klienta?
b)hasło do logowania do strefy Moje UPC, czy hasło do Wi-Free z zakładki ht tps://moje.upc.pl/uslugi ?

2. Czy jestem w stanie sprawdzić czy dostępne u mnie w mieszkaniu Wi-Free pochodzi z mojego routera, czy np. routera sąsiada?

3. Jak sprawdzić, czy w ogóle mam włączone Wi-Free? W panelu mojego Connect Boxa nie mam nigdzie opcji włączenia/wyłączenia, jest jedynie regulacja sieci gościnnej. W Moim UPC na stronie także nie ma takiej opcji.

4. Czy udało się komuś połączyć w Wi-Free na Windowsie 11 lub Androidzie 13? Staram się już od dlugiego czasu, realizuję wszystkie punkty z poradnika: ht tps://pytania.upc.pl/?q=fact_1007555 ale ciągle nie udaje się połączyć. Tak jakbym wpisywał zły login lub hasło (stąd moje pytanie nr 1, chociaż w jakiejkolwiek konfiguracji bym nie wpisywał tych danych logowania, to i tak nie łączy). Starałem się połączyć też na telefonie na Androidzie 13, ale linki do certyfikatów, które pojawiały się w Internecie, są już nieaktywne.

Będę zobowiązany za pomoc! :)
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 26-01-2023, 15:56   

Wie ktoś na wyłączyć na modemie Wi-Free ? Kiedyś była taka opcja...
 
 
Wysiek 
easy master

Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 47
Wysłany: 07-05-2023, 10:26   

W starej wersji mojego UPC była opcja włączenia/wyłączenia UPC Free. W nowej wersji tego nie widzę. Kiedyś to wyłączyłem, a teraz jest mi potrzebne i nie mogę aktywować, bo nie ma takiej opcji w panelu. Czyli co? Trzeba do nich dzwonić?
 
 
szunaj 
light master

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 87
Wysłany: 07-05-2023, 10:46   

W zakładce "Moje usługi" nie masz?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 07-05-2023, 11:03   

Wysiek, dzwonić albo czat
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: