Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2016, 16:07   

Pietro84 napisał/a:
Ot taka ciekawostka... zauważyłem że kiedy smartphone jest podłączony do sieci Wi-Free (przez całą noc - wyłączam swój modem na noc) to zużywa o 100% więcej energii.
Będąc podłączonym do własnej sieci (RSSI ~50) spada 0,5%baterii na godzinę, gdy jest podłączony po Wi-Free (RSSI ~62) wtedy spadek wynosi już 1% na godzinę.
Cytat:
Pewnie co 1min odświeża adres IP, co kosztuje...
Odświeżanie adresu to niewielka porcja danych i nie obciążą jakoś szczególnie zasobów. Bardziej liczy się poziom sygnału.

[ Dodano: 12-01-2016, 16:13 ]
Ciekawostka, irlandzka wersja Wi-Free umożliwia połączenie przy użyciu certyfikatu: http://www.flat-planet.net/?tag=raspberry-pi-2
Próbowałam u nas, ale nie działa taka bezpieczniejsza forma uwierzytelnienia.

[ Dodano: 12-01-2016, 16:16 ]
Czesi nawet mają instrukcję dla instalacji certyfikatu Wi-Free pod Windows 7: https://www.upc.cz/pdf/wi..._n%C3%A1vod.pdf

[ Dodano: 12-01-2016, 16:52 ]
Być może jednak działa, tak na szybko jeszcze raz sprawdziłam - po przekopiowaniu certyfikatu do /etc/cert/ i edycji konfiguracji wpa_supplicant nie zgłasza błędów przy połączeniu:
Kod:
update_config=1
ap_scan=1
fast_reauth=1
country=PL
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=0
network={
    ssid="UPC Wi-Free"
    proto=RSN
    key_mgmt=WPA-EAP
    pairwise=CCMP
    eap=PEAP
    ca_cert="/etc/cert/liberty_global.pem"
    identity="Twój login"
    password="Twoje hasło"
}


LGI_Root_CA.cer.zip
Certyfikat Liberty Global.
Pobierz Plik ściągnięto 1608 raz(y) 1,5 KB

liberty_global.pem.zip
Format dla Linuxa, który obsługuje wpa_supplicant.
Pobierz Plik ściągnięto 1624 raz(y) 1,61 KB

 
 
AloneInTheDark 
easy master

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 27
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 29-02-2016, 21:55   

Jestem ciekaw jak samo UPC Wi-Free działa gdy jest podłączony inny ruter do niego w trybie Brige-Mode Bo nie raz już miałem "nie" przyjemność połączenia się z UPC Free, gdzie otrzymałem "Brak internetu" pomimo, że po DHPC adres ip i bramę uzyskał. Sytuacja jest ciekawa kiedy bloki są od siebie oddalone o 10M syf i nic więcej :)



Jestem ciekaw kto stracił możliwość ustawienia statycznego ip? ;)

[ Dodano: 02-05-2016, 20:07 ]
Jestem ciekaw kto stracił możliwość ustawienia statycznego ip? ;)
 
 
reef 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 23-10-2016, 02:04   

To jest #1 miejsce w necie jeśli chodzi o problemy zrywającego UPC Wi-Free. A oto przepis na obejście problemu:

trzeba sobie zrobić plik wi-free.bat a w nim wpisać to:

Kod:

:loop
ipconfig /renew
goto loop


uruchomienie tego pliku spowoduje wyskoczenie czarnego okienka na którym coś się tam będzie pojawiać. Trzeba to zostawić włączone. W efekcie odnowienie dzierżawy adresu IP będzie się odbywać dużo wcześniej i zamulający serwer DHCP zdąży przedłużyć dzierżawę zanim ona wygaśnie.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2019, 16:18   

Zwiększono transfer pobierania dla UPC Wi-Free do 50 Mb/s, a wysyłania do 5 Mb/s. Aktualizowali na swojej stronie:
Cytat:
4. Zasięg i prędkość połączenia z Wi-Free
Wszyscy Klienci Internetu UPC mogą korzystać z przeszło 800 tysięcy hotspotów na całym obszarze Polski, gdzie jest dostępne UPC oraz 12 milionów hotspotów w Europie (w ramach sieci Wi-Free innych spółek Liberty Global).
Sieć UPC Wi-Free oferuje prędkość pobierania do 50 Mb/s i prędkość wysyłania do 5 Mb/s. Parametry te pozwalają na komfortowe przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie e-maili, korzystanie z portali społecznościowych oraz oglądanie filmów na portalach typu YouTube.
 
 
mjez 
light master

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-05-2019, 12:15   

Witam,
Czy ktoś z Krakowa może potwierdzić działanie usługi ? Brak możliwości zalogowania zgłoszone na infolinii i przekazane do analizy,ale na chwile obecną cisza.

[ Dodano: 21-05-2019, 20:54 ]
Witam,

Ponawiam pytanie, ktoś może sprawdzić działanie u siebie usługi Wi-Free? Dostałem odpowiedz że usługa została naprawiona a pomimo tego dalej nie działa.
 
 
airs 
Klikacz

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-05-2019, 12:48   

Potwierdzam :)
W Krakowie trzy dni temu sprawdzałem i działała dobrze.
Z prędkościami trochę słabiej na dobrym zasięgu, miałem download ok 36 a upload tak jak ma być, czyli 5,5 Mbps ;)
  airs
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 03-06-2019, 11:59   

Widzę że to Wi-Free wielu osobom tak tragicznie działa, a właściwie to nie działa. Początkowo od razu wyłączałem WiFree bo nie było mi ono potrzebne, ale rok temu po kolejnym włączeniu przy przedłużaniu umowy pomyślałem że z ciekawości zobaczę chociaż jak to działa. Ale mimo prób nie udało mi się nawet z tym połączyć, więc znowu to wyłączyłem i stwierdziłem że spróbuję za rok przy kolejnej umowie, może coś do tego czasu poprawią. Niestety znowu ten sam problem. Tym razem kilka godzin zmarnowałem na próby połączenia się, kombinowałem że zmianą hasła logowania, loginów, zakładałem dodatkowe konta bo gdzieś czytałem że to może pomóc ale nic to nie dało. Próbowałem przy włączonym swoim Wi-Free jak i z wyłączonym modemem ale ciągle to samo - nie da się nawet połączyć. Czasami dojdzie do etapu gdzie pyta o potwierdzenie połączenia się z siecią i po tym rozłącza, czasami rozłącza zaraz po podaniu danych logowania a czasami nawet nie zdąży zapytać o dane logowania. Próbowałem też z ciekawości błędne dane wpisywać i efekt taki że czasami wyświetliło komunikat że dane są nieprawidłowe, choć zwykle go nie wyświetlało, a czasami nawet nie zdążyło zapytać o hasło.
Przyznam że nie mam już więcej ochoty się z tym bawić, zwłaszcza że nie jest mi to szczególnie potrzebne, po prostu jak już to tak ciągle włączają to chciałem to chociaż przetestować no i po testach muszę stwierdzić że UPC tylko się ośmiesza z taką usługą. Już lepiej by było gdyby tego ludziom nie włączali niż włączać bubel który i tak nie działa. Tylko ludzi denerwują taką usługą.

Dodam jeszcze że ze zmianą loginu/maila czy dodaniem nowego konta też nie zawsze musi być tak łatwo. Początkowo próbowałem z mailami na mniej popularnych serwerach i efekt był taki że przychodził mail z linkiem do weryfikacji maila ale po kliknięciu go na stronie do której przekierowywał, wyskakiwał błąd że link został już wykorzystany i jeszcze jakiś inny komunikat o niejasnej treści w zależności czy chodziło o zmianę maila czy dodanie dodatkowego konta. Spróbowałem z mailem na gmailu i od razu poszło. O ile rozumiem że mogą pewne domeny mieć zablokowane, to kompletnie nie rozumiem dlaczego o tym nie informują w treści komunikatu, tylko wypisują jakieś bzdury z których kompletnie nie wiadomo o co chodzi. Gdyby od razu napisali że chodzi o domenę w której mail jest założony to bym nie podejmował kolejnej próby zakładania konta na tego samego maila. A tak straciłem kupę czasu na kolejne próby nim się połapałem w czym problem.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 03-06-2019, 12:22   

kamail86, ja tam sobie to odpuściłem też nie mogę się podłączyć szkoda czasu i nerwów.
_________________
  ogromny
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 03-06-2019, 12:28   

Z wififree zwykle nie ma problemów, ostatnio przyspieszyli nawet do 50 mbps, jak sobie to testowałem to ~ 40 mbps jak najbardziej było na tej sieci.

Z tym, że trzeba się łączyć dokładnie tak jak jest to opisane w instrukcji https://pytania.upc.pl/?q=%C5%82%C4%85czenie+wifi+free

Jeżeli nie pytało o dane logowania to coś miałeś źle ustawione, wifi free ma zabezpieczenie wpa 2 enterprise i nie wystarczy po prostu się połączyć, np na windowsie trzeba najpierw dodać tą sieć i ją skonfigurować, dopiero później można się połączyć i podać login i hasło.
Ale przede wszystkim trzeba mieć tą opcje włączoną i po włączeniu dobrze jest odczekać jakieś 48h i dopiero wtedy sprawdzić.

PS: Jakie Ty konta próbowałeś zakładać ? Przecież to tego wystarczy posiadać konto moje upc i jak już posiadasz 1 konto to drugiego nie założysz na ten sam nr klienta. + w moim upc ustalamy osobne hasło do sieci wifi free
Jeśli zmieniałeś login / hasło to po tej czynności też należy odczekać co najmniej kilka h bo nie zawsze załapuje od razu.
A jak coś nie działa to 813813813 i tam Ci pomogą :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-06-2019, 12:35   

Nieznajomy napisał/a:
PS: Jakie Ty konta próbowałeś zakładać ? Przecież to tego wystarczy posiadać konto moje upc i jak już posiadasz 1 konto to drugiego nie założysz na ten sam nr klienta. + w moim upc ustalamy osobne hasło do sieci wifi free
Jeśli zmieniałeś login / hasło to po tej czynności też należy odczekać co najmniej kilka h bo nie zawsze załapuje od razu.
A jak coś nie działa to 813813813 i tam Ci pomogą

W moim UPC można założyć sobie dodatkowe 5 subkont do korzystania z UPC Wi-Free czy Horizon Go. Bardzo fajna opcja, polecam!
_________________
 
 
Nieznajomy 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 270
Wysłany: 03-06-2019, 12:39   

zylx, to to wiem, ale jak nie działa na koncie głównym to nie za bardzo widzę sens w zakładaniu kolejnych kont, zwłaszcza, że jak nawet o dane nie prosi to to nie może być wina konta moje upc.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 03-06-2019, 12:42   

Awarie czasami zdarzają się, ale ogólnie działa wszystko jak powinno tylko łączyć się trzeba Wi-Free nadawanym na innym modemie, nie ze swoim. Sygnał powinien być przyzwoity, a nie szczątkowy. I ustawienia należy wybrać prawidłowo, czyli: WAP2/PEAP/EAP-MSCHAPV2, podać prawidłowy login i hasło.
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 03-06-2019, 13:29   

Nieznajomy, nie żeby za każdym razem nie pytało o dane logowania. Przeważnie pytało, ale czasami tak szybko zrywało że nawet o to nie zapytało. Z instrukcji dla Androida korzystałem ale nic nie dała. Spróbuję jeszcze z tymi dla komputerów, ale to już będzie ostatnia próba. W sumie próbowałem na 3 komputerach i telefonie.
Co do kont to właśnie chodziło o te subkonta - ktoś na forum UPC pisał że zmiana loginu mu pomogła.

Skonfigurowałem wszystko jak w instrukcji i... nadal nie potrafi się połączyć. Spróbuję jeszcze jutro, ale wątpię żeby to zaczęło działać.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-06-2019, 02:04   Ustawienia połączenia UPC Wi-Free dla Linux i Android

Rozpisali się w instrukcji dla Androida, a Linuksa pominęli milczeniem, podaję wersje obrazkowe.
 
 
kamail86 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 36
Wysłany: 07-06-2019, 07:22   

Odczekałem kilka dni, wszystko skonfigurowane jak w instrukcji i tak jak przypuszczałem - nie działa. Ani z moim WiFree ani z innymi. Być może problem tkwi w zbyt dużej ilości WiFree w okolicy, bo o takiej teorii też gdzieś czytałem, a u mnie oprócz mojej sieci w zasięgu są jeszcze 4 inne WiFree. Ale nie mam ochoty jeszcze biegać po osiedlu z telefonem by sprawdzić czy gdzieś indziej się połączy. I tak już straciłem na uruchomienie tego dużo czasu, powiedziałbym wręcz że zdecydowanie zbyt dużo jak na tego typu usługę. Prawdę mówiąc to w tym czasie co na to zmarnowałem to spokojnie bym zdążył skonfigurować sprawnie działający dostęp do internetu po WiFi w przynajmniej kilkunastu zwykłych routerach, a tu nawet raz nie udało mi się połączyć z internetem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: