Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-04-2015, 19:12   

MIKMIK napisał/a:
Witam, chciałbym podpiąć się pod temat bo chcę zapytać czy usługa Upc WeFree po za granicami państwa

Według danych na stronie http://www.upc.pl/interne...atkowe/wi-free/ sieć działa tylko na terenie Polski.

MIKMIK napisał/a:
dokładnie czy działa w Niemcach?.

W Niemczech nie ma w ogóle UPC.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2015, 19:29   

W Niemczech to się nie nazywa UPC, ale jest, z tym, że nie widzę tam w ogóle usługi Wi-Free więc tym bardziej nie ma szans: http://www.unitymedia.de/
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 28-04-2015, 00:33   

Rok temu w trakcie wprowadzania wifree była mowa o tym, że jest możliwość korzystać z tego w 4 krajach europejskich poza Polską, na pewno Holandia, na 90% Irlandia i jeszcze gdzieś, ale pamięć mnie zawodzi :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 28-04-2015, 01:18   

Wtedy też wspominano o aktualizowanej mapie zasięgu, ale do dziś nie ma.
 
 
nzz 
Klikacz

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 17-06-2015, 05:59   

Czy naprawdę komuś działa to ucp wi free poprawnie i nie zrywa co chwilę?
Mnie zrywa po 60s (lease time dhcp się kończy) a nowy IP uzyskuje jakieś 40 sekund.
Testowałem na 3 smartfonach, jednym tablecie, 2 kartach wifi wtykanych na usb oraz jednej wbudowanej w laptopa - na systemach windows 7, windows xp oraz ubuntu. W sumie 7 różnych kart wifi i 3 systemy operacyjne.
Testowałem też w 2 różnych lokalizacjach geograficznych. W jednej jest lepiej, a w drugiej dużo gorzej - w tej gorszej dhcp upc nie odpowiada gdy jest jeszcze IP przydzielone, dopiero odpowiada gdy system je porzuci (zapewne jakieś złe reguły firewalla na urządzeniu upc w tej lokalizacji - wycina poprawny ruch dhcp) (podglądałem w wireshark)
Kontaktowałem się z upc. Zostałem zbyty głupimi wklejkami oraz udowadnianiem mi że laptop to nie "urządzenie przenośne" a upc wi free jest dla "urządzeń przenośnych" - to wszystko robiłem rok temu i jak sprawdziłem teraz nadal NIC nie poprawili.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-06-2015, 11:54   

nzz napisał/a:
Czy naprawdę komuś działa to ucp wi free poprawnie i nie zrywa co chwilę?
Działa, ale sygnał musi być przyzwoity co jest w sumie najtrudniejszym warunkiem do spełnienia, bo posiadacze routerów UPC mają problem z zasięgiem już nawet w zakresie swojego mieszkania.Poza tym nie każda karta Wi-Fi umie współpracować z dość kapryśnymi urządzeniami UPC.

nzz napisał/a:
Testowałem też w 2 różnych lokalizacjach geograficznych. W jednej jest lepiej, a w drugiej dużo gorzej - w tej gorszej dhcp upc nie odpowiada gdy jest jeszcze IP przydzielone, dopiero odpowiada gdy system je porzuci (zapewne jakieś złe reguły firewalla na urządzeniu upc w tej lokalizacji - wycina poprawny ruch dhcp) (podglądałem w wireshark)
Firewall routera raczej nie powinien mieć nic do rzeczy, Wi-Free to coś w rodzaju osobnego VPN. Z tego co zauważyłam, to nie ma większych problemów z odświeżaniem adresu jeśli serwer DHCP ma adres lokalny 10.x.x.x.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-06-2015, 12:31   

nzz napisał/a:
Czy naprawdę komuś działa to ucp wi free poprawnie

przestań to tylko marketing

tak jak napisała Susane - zasięg nie pozwala na korzystanie z tego poza obrębem mieszkania
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 17-06-2015, 18:00   

WiFree - 600 tys. darmowych, totalnie bezużytecznych hotspotów.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2015, 18:31   

Ja już kilka razy korzystałem (nie w budynkach). Jednak w dobie taniego Internetu w telefonach raczej rzadko się przydaje.
 
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-06-2015, 18:38   

Nawet jeżeli trafi się cudem na jakiś hotspot to sorry ale mój operator telefonii komorkowej zapewnia internet w granicach 5 Mb/s a Wi-Free to raptem 1 Mb wiec ja się nie mam zamiaru męczyć
 
 
nzz 
Klikacz

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 21-06-2015, 02:28   

Susane napisał/a:
Firewall routera raczej nie powinien mieć nic do rzeczy, Wi-Free to coś w rodzaju osobnego VPN. Z tego co zauważyłam, to nie ma większych problemów z odświeżaniem adresu jeśli serwer DHCP ma adres lokalny 10.x.x.x.


Nie chodzi o firewall w routerze tylko gdzieś dalej na urządzeniach upc. W niektórych lokalizacjach geograficznych nie przepuszczają poprawnie zapytań dhcp w upc wi free (gdy system ma jeszcze jakiekolwiek IP - przepuszczają tylko gdy nie ma). W innych z kolej odpowiada czasami, a czasami nie. Ja nie spotkałem lokalizacji geograficznej w której dhcp upc wi free odpowiada zawsze i bez problemów (ale testowałem tylko dwie).

Z tym zasięgiem to niestety ale bredzicie (jeśli chodzi o problemy z dhcp upc - brakiem odnowienia IP w porę) - co ma piernik do wiatraka. Jeśli łącze śmiga dobrze, a problem jest z tym ze system porzuca IP po minucie to problem nie jest z zasięgem, raczej ze złą konfiguracją urzązeń upc w wielu lokalizacjach geograficznych (ich dhcp nie opowiada w porę by odnowić przydział IP). Zgłaszałem im to kilka razy, wraz z zrzutami sesji wireshark, ale nigdy nie przebiłem się przez beton w pierwszej linii supportu.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2015, 09:29   

nzz napisał/a:
Nie chodzi o firewall w routerze tylko gdzieś dalej na urządzeniach upc. W niektórych lokalizacjach geograficznych nie przepuszczają poprawnie zapytań dhcp w upc wi free (gdy system ma jeszcze jakiekolwiek IP - przepuszczają tylko gdy nie ma). W innych z kolej odpowiada czasami, a czasami nie. Ja nie spotkałem lokalizacji geograficznej w której dhcp upc wi free odpowiada zawsze i bez problemów (ale testowałem tylko dwie).
Firewall nie blokuje komunikacji DHCP po ich stronie, a przynajmniej nie powinien. W każdym bądź razie można to sprawdzić.

nzz napisał/a:
Z tym zasięgiem to niestety ale bredzicie (jeśli chodzi o problemy z dhcp upc - brakiem odnowienia IP w porę) - co ma piernik do wiatraka. Jeśli łącze śmiga dobrze, a problem jest z tym ze system porzuca IP po minucie to problem nie jest z zasięgem, raczej ze złą konfiguracją urzązeń upc w wielu lokalizacjach geograficznych (ich dhcp nie opowiada w porę by odnowić przydział IP).
Poziom sygnału jak najbardziej ma znaczenie przy Wi-Fi, zwłaszcza przy Wi-Free nadawanym często zza wielu ścian.

nzz napisał/a:
Zgłaszałem im to kilka razy, wraz z zrzutami sesji wireshark, ale nigdy nie przebiłem się przez beton w pierwszej linii supportu.
Skala zjawiska nie wygląda na masową. Kilka osób pisało tutaj o problemie z odnawianiem adresu, ale nikt nie był w stanie podać konkretów - choćby ustalić, z jakim routerem UPC i sygnałem się łączą, jaki jest adres feralnego serwera DHCP i napisać co z jego konfiguracją jest nie tak.

[ Dodano: 21-06-2015, 11:11 ]
Nie twierdzę, że Wi-Free jest pozbawione dziur i błędów, bo ma je od samego początku, ale jedno jest pewne - to usługa dodatkowa, darmowa, dlatego traktowana po macoszemu przez UPC. O jej niedopracowaniu wiele mów fakt, że nie udostępniono jej dla ofert biznesowych choć podobno od dawna nad tym pracują.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-06-2015, 20:08   

Kilka miesięcy temu chwaliłem Wi-Free. Dzisiaj jestem znowu u rodziny, w eterze sieć Wi-Free z niezłym zasięgiem (4 na 5 kresek). Łączę się, korzystam i zrywa połączenie co 2-3 minuty. Czasami da się zalogować, a czasami nie. Padaka, już darmowe Aero2 działa lepiej.
 
 
actchris 
light master

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 64
Wysłany: 10-07-2015, 10:11   

Ja to wyłączyć zdalnie bez dzwonienia na infolinię ? kiedyś była opcja na stronie ale teraz jest tylko zmiana hasła i nic więcej.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2015, 18:23   

Ja wyłączałem dwa dni temu. Wystarczy zalogować się do Moje UPC, wejść w usługi, Internet i kliknąć przycisk wyłączenia UPC Wi-Free.

Tak do wyglądało u mnie. Modem się zrestartował i tyle. Mój Thomson już nie udostępnia tej sieci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: