Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 200
Wysłany: 18-04-2014, 13:42   

Susane napisał/a:
Jako domowe łącze zapasowe może być

Tylko, że jak u nas upc nie działa to przeważnie leży cały blok lub nawet osiedle więc padamy my i wi-fi sąsiada. I mamy wi-fi bez neta na całym osiedlu :) Zapasowe łącze pełną gębą ;)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2014, 14:06   

Różnie bywa. Właśnie możesz sprawdzić, zanim zgłosisz, czy awaria jest tylko u Ciebie, czy też ma większy zasięg.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2014, 15:54   

dziwna ta usluga
mam wrażenie ze bardziej liczy sie marketing niz funkcjonalność

w Trójmieście mamy darmowe hot spoty postawione przez mIasto - cale centrum, plaze i wieksze tereny handlowo spacerowe maja darmowe wi-fi

u mnie na osiedlu siedzac na lawce na placu zabaw z dzieckiem nie mam zadnego dostępu do wifi upc - poprostu te modemy upc nie sieja tak jak inne bo tych mam kilkadziesiąt dostepnych

wiec nie wiem kto z tego będzie mogl skorzystać

btw: poza tym taka usluga w dobie pakietow internetowych w komorkach za kilka zlotych na mc jest mocno spóźniona
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-04-2014, 21:53   

Ciekawostka:

Cytat:
Należy jednak pamiętać, że korzystanie z sieci UPC Wi-Free możliwe jest tylko wtedy, gdy modem emituje sieć UPC Wi-Free. Wyjątkiem są klienci korzystający z Internetu UPC o prędkości pobierania 30 Mb/s i wyższej, którym dostęp do internetu świadczony jest za pośrednictwem innego typu modemu. Klienci tacy mogą łączyć się z siecią UPC Wi-Free nawet wtedy, gdy ich modem nie emituje sieci UPC Wi-Free.


Czyli jak ktoś ma sam modem, to może korzystać z tej opcji, a jednocześnie nic samemu nie udostępnia :mrgreen:
 
 
callahan 
easy master

Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 33
Wysłany: 18-04-2014, 22:46   

winforGD napisał/a:
Ciekawostka:

Cytat:
Należy jednak pamiętać, że korzystanie z sieci UPC Wi-Free możliwe jest tylko wtedy, gdy modem emituje sieć UPC Wi-Free. Wyjątkiem są klienci korzystający z Internetu UPC o prędkości pobierania 30 Mb/s i wyższej, którym dostęp do internetu świadczony jest za pośrednictwem innego typu modemu. Klienci tacy mogą łączyć się z siecią UPC Wi-Free nawet wtedy, gdy ich modem nie emituje sieci UPC Wi-Free.


Czyli jak ktoś ma sam modem, to może korzystać z tej opcji, a jednocześnie nic samemu nie udostępnia :mrgreen:


Nie to żebym nie lubił się dzielić,ale te free wifi to mi się nie podoba, szczególnie przy tych dziurawych softach, i jak kolega winforGD cieszę się ze swojego epc :D
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-04-2014, 07:05   

Moze promil abonentow UPC czyta to forum pewnie jeszcze mniej ma pojecie o zagadnieniach technicznych , tak wiec mysle ze 95% z tych 600 000 modemow bedzie puszczalo siec WIFree bez wiedzy abonenta . Mi ta usluga pasuje moze kiedys rzeczywiscie sie przyda ...skoro UPC zapewnia , ze jest to bezpieczne to bierze na siebie wszelkie niedogodnosci zwiazane z dzialaniem uslugi
  stivi
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 19-04-2014, 08:37   

Susane napisał/a:
ale w moim mieście UPC to głównie blokowiska na kilku wybranych osiedlach raczej na obrzeżach

zle robisz patrzac na caly rynek przez pryzmat tylko twojego miasta, u mnie UPC ma swoje HPy nawet na rynku, idac po centrum co chwile mozna zobaczyc ssidy

dla mnie pomysl jest bardzo dobry, chco zasieg modemu-routerow moglby byc lepszy

[ Dodano: 19-04-2014, 08:39 ]
Cytat:
btw: poza tym taka usluga w dobie pakietow internetowych w komorkach za kilka zlotych na mc jest mocno spóźniona

tylko jezeli to bedzie globalne dzielenie wifi, to systuacja zmienia sie diametralnie ;)
_________________
  precel@wtw.im
 
siwyyy77 
classic master

Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 225
Wysłany: 19-04-2014, 09:07   

Ja tam mam LTE w plusie, na kartę...
Bonus 12GB za doładowanie 100zł raz na kwartał, 12 GB spokojnie wystarcza, a i 100zł na rozmowy u mnie aż nadto ;)

Oferta IMHO dobra dla gimnazjalistów przesiadujących w klatkach, na ławkach itp. filmiki z youtuba za free, a te potrafią ważyć, przy hurtowym oglądaniu.


LTE mnie za bardzo rozkaprysiło, by przejść na 2.5Mb/s

W zasadzie mobilny internet mam szybszy niz stacjonarny FP30 :twisted:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2014, 09:15   

Precelos napisał/a:
zle robisz patrzac na caly rynek przez pryzmat tylko twojego miasta, u mnie UPC ma swoje HPy nawet na rynku, idac po centrum co chwile mozna zobaczyc ssidy
Przecież pisałam, że nie wykluczam wyjątków. Ty też patrzysz przez pryzmat swojego miasta. Zresztą najłatwiej właśnie skorzystać z tego wynalazku we własnym mieszkaniu i w okolicy, o której wiadomo, że jest w zasięgu UPC. Ogólnie całe to Wi-Free bez stworzenia choćby orientacyjnej mapy dostępności jest raczej mało przydatne. Mogliby chociaż sprecyzować, gdzie w danym mieście świadczą swoje usługi, żeby było wiadomo, gdzie ewentualnie można liczyć na to Wi-Fi.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2014, 09:38   

Susane, niby na stronie UPC jest info
Cytat:
Zasięg
Obecnie testujemy działanie usługi UPC Wi-Free na terenie Sopotu. Po zakończeniu testu opublikujemy mapę lokalizacji, pod którymi będzie dostępna usługa.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2014, 10:44   

Precelos napisał/a:

Cytat:
btw: poza tym taka usluga w dobie pakietow internetowych w komorkach za kilka zlotych na mc jest mocno spóźniona

tylko jezeli to bedzie globalne dzielenie wifi, to systuacja zmienia sie diametralnie ;)

najwiekszym problem jest zasieg modemo-routerow
tak jak pisalem w srodku osiedla moj telefon znajduje kilkadziesiąt sieci ale upc sa wyjatkiem z bardzo slabym sygnalem
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 19-04-2014, 11:32   

Susane napisał/a:
Przecież pisałam, że nie wykluczam wyjątków. Ty też patrzysz przez pryzmat swojego miasta.

ja patrze przez pryzmat miejsc w ktorym bylem
Susane napisał/a:
Ogólnie całe to Wi-Free bez stworzenia choćby orientacyjnej mapy dostępności jest raczej mało przydatne.

mapka bedzie na pewno tylko na razie jest za wczesnie, usluga jest w fazie testow

btw
neo ma bardzo fajna mapke

[ Dodano: 19-04-2014, 11:53 ]
GDA napisał/a:
z bardzo slabym sygnalem

z liveboxami tez nie jest kolorowo

takie sa "zalety" tanich modemo-ruterow
_________________
  precel@wtw.im
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-04-2014, 17:36   

Jestem ciekaw, czy ci, którzy jednak mając ich modemorouter wyłączą w Moje UPC taą usługę, sami będą mogli skorzystać od innych?.
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 20-04-2014, 11:40   

Cytat:
Jestem ciekaw, czy ci, którzy jednak mając ich modemorouter wyłączą w Moje UPC taą usługę, sami będą mogli skorzystać od innych?.

mysle ze tak, o ile beda abonentami internetu minimum fp30
_________________
  precel@wtw.im
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 20-04-2014, 12:01   

W Orange jest jasna zasada: sam nic nie dajesz, to nic nie dostajesz :P
Tylko ten kto ma Liveboxa i ma aktywną funkcję hot spotu może korzystać z internetu od innych użytkowników. Ktoś kto nie ma Liveboxa lub ma Liveboxa i świadomie wyłączył tę funkcję, ten sam siebie odcina od tej usługi. Proste i sprawiedliwe.

Ja prywatnie nie wyobrażam sobie innej opcji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: