Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
intrygant 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 197
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2014, 18:17   

RadkoR napisał/a:
Poza tym ciekawi mnie jak wygląda kwestia IP.
Czy dla takiego "obcego" będzie oddzielne IP?


Każdy, kto łączy się z Wi-Free otrzymuje oddzielny adres IP na czas swojej sesji (nawet pula adresów IP wi-free jest oddzielna od puli adresów IP sieci domowej UPC)

Takie wyjaśnienie dostał antyweb.pl od UPC. Więcej tutaj: klik
  intrygant
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2014, 18:44   

Cytat:
UPC Wi-Free nie ma wpływu na łącze klienta (szybkość i stabilność łącza klienta pozostaje taka sama)
Papka marketingowa. Niech tylko skorzysta z Wi-Fi ze 2, 3 obce osoby, a w tym czasie transfer bezprzewodowy musi spaść, a pobór prądu oraz obciążenie procesora w routerze UPC wzrosnąć.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 17-04-2014, 20:55   

Ktoś widzi na swoim koncie w Moje UPC sekcję Wi-Free?
 
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 17-04-2014, 21:05   

Pewnie mają tę zakładkę Ci, którzy już mają aktywną funkcję na swoich modemach.
 
 
yoker215 
classic master

Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 154
Wysłany: 17-04-2014, 21:25   Upc

Na chwilę obecną UPC Wi-Free testowo będzie dostępne dla klientów UPC w Sopocie, ale po pozytywnych rezultatach jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta ;-)
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2014, 21:51   

Susane napisał/a:
Niech tylko skorzysta z Wi-Fi ze 2, 3 obce osoby


Wierzysz w to, że tak łatwo z połączeniem?

Ja u siebie w bloku sprawdzałem to jak mieszkam na II piętrze to z parteru ledwo łapię pod oknem. Z korytarza ledwo piętro niżej. Max to są 2-3 piętra.
 
 
yoker215 
classic master

Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 154
Wysłany: 17-04-2014, 21:54   

U mnie akurat z czwartego piętra łapie nawet po drugiej stronie ulicy w sklepie ale niestety moje własne prywatne wifi :-) o routerze z UPC nawet nie chce myśleć jak jest z zasięgiem
_________________
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 17-04-2014, 21:58   

Jakbym tam pochodził po mieszkaniu z lapkiem, to bym złapał z 10 różnych sieci UPC. Może nie wszystkie z idealnym zasięgiem, ale jako internet awaryjny dadzą rade. Dla mnie taka zmiana jest OK :P
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2014, 22:48   

Michal napisał/a:
Susane napisał/a:
Niech tylko skorzysta z Wi-Fi ze 2, 3 obce osoby


Wierzysz w to, że tak łatwo z połączeniem?
Z laptopa, który ma starą kartę na Broadcomie widzę 5 sieci UPC, w tym 2 z doskonałym sygnałem. Wychodzi na to, że na Wi-Free mogę jedynie zyskać, a moi sąsiedzi stracić trochę pasma bezprzewodowego. Oczywiście nie zamierzam na nich jakoś szczególnie żerować, ale z pewnością przetestuję działanie usługi, kiedy będzie już dostępna i podzielę się spostrzeżeniami.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2014, 22:57   

Ja widzę 11-20 sieci w bloku, tez przetestuje sąsiadów,tyle że wątpie w uzyteczność usługi troche :D
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 17-04-2014, 22:59   

tylko po co laczyc sie w domu z innym wifi, skoro zamiast np 30 mialbym 2.5mbit totalny bezsens, opcja przydaje sie na wyjazdach
_________________
  precel@wtw.im
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2014, 23:47   

Jako domowe łącze zapasowe może być, wypada lepiej niż Aero2. Lub testowe. Jak nie działa jakaś strona, to sprawdzamy u innych itp. Z tymi wyjazdami to nie bardzo, bo jak się zatrzymuję na przykład w hotelu w Bydgoszczy lub w Łodzi to tam nie ma żadnej sieci UPC.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 18-04-2014, 09:49   

Susane napisał/a:
Z tymi wyjazdami to nie bardzo, bo jak się zatrzymuję na przykład w hotelu w Bydgoszczy lub w Łodzi to tam nie ma żadnej sieci UPC.

chyba wyjazdy nie polegaja na siedzeniu w hotelu zreszta tam powinien byc internet hotelowy

jak bylem np w budapeszcie to bylo pewlno ssid upc na miescie, bedac w kawiarence czy tez siedzial na lawce byla duza szansa na net :mrgreen:
_________________
  precel@wtw.im
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2014, 12:11   

Precelos napisał/a:
chyba wyjazdy nie polegaja na siedzeniu w hotelu
Dla mnie hotel jest dość odpowiednim miejscem, żeby połączyć się z Internetem jeśli jest taka potrzeba. I nie przypominam sobie, żeby w jakimkolwiek udało mi się wykryć sieć UPC choć czasami widać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt innych oprócz hotelowej. Nie wiem, dlaczego zakładasz, że wszyscy włóczą się po obcym mieście z laptopem lub komórką i szukają zasięgu sieci, gdzie się tylko da. Nie wiem też jak jest w Budapeszcie, ale w moim mieście UPC to głównie blokowiska na kilku wybranych osiedlach raczej na obrzeżach, w ścisłym centrum raczej pustka, mam wrażenie, że podobnie jest w całej Polsce choć mogą być jakieś wyjątki na przykład Sopot, czy Warszawa. Całe to Wi-Free przyda się chyba najbardziej będącym z wizytą u rodziny, studentom na stancji, osiedlowym akwizytorom albo technikom UPC pracującym w terenie, bo funkcjonalność tej usługi jest mocno dyskusyjna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dość osobliwy rozrzut ewentualnych "hotspotów" oraz dość nieciekawy zasięg firmowych routerów.
Ostatnio zmieniony przez Susane 18-04-2014, 12:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 18-04-2014, 12:35   

yoker215 napisał/a:
ale niestety moje własne prywatne wifi :-) o routerze z UPC nawet nie chce myśleć jak jest z zasięgiem

No właśnie to moja główna obawa. U mnie modem Thomson nie sięga do sąsiedniego mieszkania (fakt, na smartfonie, nie wiem jakie znaczenie ma odbiornik tego wifi).
Ale generalnie pomysł mi pasuje, choćby będąc u rodziny czy znajomych (także we własnym mieście) można komórką przeglądać sieć przez wifi, a nie wykorzystywać pakiet internetowy operatora gsm.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: