Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC dusi P2P
Autor Wiadomość
ggg000 
light master


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-08-2013, 00:40   UPC dusi P2P

miałem neta 25/1.5 z EPC2203 i własnym routerem, bitcomet szalał na domyślnych ustawieniach na maks prędkość, chociaż wiem że to niekulturalny program jeśli chodzi o korzystanie z łącza. Ogólnie nie było problemu z niczym.

Chciałem mniej płacić zmieniłem na 15/1.5 i dostałem EPC3925 myśląc że będzie jak przedtem tylko mniejszą prędkość, ale się okazało że bitcomet zaczął całkowicie blokować łącze aż do tego że żaden inny program typu przeglądarka www czy klient poczty nie mógł uzyskać połączenia. Zmniejszyłem na bitcomecie z 10 razy ilość połączeń i lepiej ale mizernie.

I teraz gdzie jest blokada liczby połączeń TCP? na linii UPC? czy może blokada jest na tym modemo routerze? tzn że gdyby miał stary modem epc2203 ciągnąłbym P2P jak przedtem tylko trochę wolniej?
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 08-08-2013, 12:52   

Widocznie bitcomet nie wysycał ci szybszego łącza na tyle, żeby blokować ruch z przeglądarki. Teraz jest w stanie wysycić łącze wolniejsze i wpływa na inne aplikacje. Nie ograniczaj ilości połączeń, tylko globalny limit download/upload speed.
 
 
ggg000 
light master


Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 52
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-08-2013, 16:10   

wysycał bo szło maks łącza, ale przedtem mogłobyć więcej połączeń na TCP, teraz mniej i pytam czy to wina łącza czy może chudej tablicy NAT modemo routera.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 08-08-2013, 19:12   

UPC nic nie dusi, nie siej fermentu... U mnie p2p działa z pełną prędkością łącza. Kwestia poprawnej konfiguracji routera i klienta p2p.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 08-08-2013, 20:08   

No kolego, ale jak to sobie wyobrażasz? Że masz router z tablicą NAT na 10 połączeń? Szukasz rozwiązania, ale to, o czym póki co wspomniałeś to ślepa uliczka. Mówię ci, że poprzednio łącze nie mogło być do końca wysycone skoro znalazło się miejsce dla przeglądania internetu. Teraz masz o połowę mniej, więc musisz trochę bitcometa ograniczyć. Zmniejszanie sesji TCP tylko częściowo ci pomoże, bo jak się zdarzy szybki peer, to i tak ci wysyci. Powinieneś się pobawić limitem globalnym UL/DL.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2013, 18:32   

bulek, dlaczego więc gdy ja mam maksymalnie wysycone łącze przez p2p to strony wchodzą mi bez problemu? Może problem leży po prostu w jego kliencie p2p lub w złej konfiguracji routera/systemu. Nie szukałbym tutaj winy UPC.
 
 
etamek 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2013
Posty: 5
Wysłany: 09-08-2013, 21:59   

też tak mam kiedyś leciało pełne 3mb i w tym czasie www szło wolniej ale szło a teraz
ledwo przekroczy 1.8mb transfer i cały net zrywa co 2 minuty jakby brakowało pasma czy coś się dławiło
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-08-2013, 08:08   

Mam to samo. Łącze 100Mbit/s i jeszcze kilka miesięcy temu z zamkniętych trackerów szło ok. 11MB/s, a teraz idzie ok. 2-3MB/s :( To trochę strzał w kolano ze strony UPC, bo przy przedłużaniu umowy wezmę po prostu wolniejsze łącze i będę im płacił mniej.
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 17-08-2013, 09:06   

Raz jest lepiej raz gorzej. Wedlug mnie UPC na chwile obecna nic nie blokuje w sieci p2p.
Z torrentów idzie maksem jak da rade - 11mb/sec z publicznych trackerów i z archaicznego i zapomnianego DC++ w tej chwili chociażby Current Downstream: 11842.45 KBytes/s czyli również prawie maksimum 100tki w UPC
Nie siac fermentu ludzicha :mrgreen:
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-08-2013, 19:47   

U mnie zdecydowanie coś zrobili. Z tej samej strony kilka miesięcy temu szło maksem, a teraz tak jak pisałem :(
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-08-2013, 21:26   

UPC nie "dusi" P2P jakoś specjalnie. Do sprawdzenia polecam plik, który zawsze ściąga się pełnym łączem ze względu na dużą ilość szybkich seed`ów: http://releases.ubuntu.co...d64.iso.torrent
Warto w kliencie mieć zawsze włączone szyfrowanie oraz DHT (przy korzystaniu z publicznych trackerów). Nie wspominając już prawidłowo przekierowanych portach na routerze lub DMZ. Dobrze też jest wyłączyć firewall do testów.

[ Dodano: 17-08-2013, 21:38 ]
Chyba się pośpieszyłam z entuzjazmem, bo u mnie idzie jedynie do 1,8 MB/s, a mam łącze 30 Mb/s. Rzeczywiście coś jest na rzeczy.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2013, 01:12   

13,8MB/s (~110Mb/s) - FP120 na zamkniętym trackerze. Od dawien dawna jest tak samo...

Stan sprzed chwili:
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-08-2013, 08:42   

No to masz szczęście. Ja - również na zamkniętym trackerze do niedawna też miałem max. Teraz ok. 2-3MB/s na 100Mbit.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2013, 14:05   

U mnie jest inny problem, w ogóle łącze działa w zakresie 10-20 Mb/s, a więc nie same torrenty spowolniły.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2013, 14:42   

Solos, Susane, zgłoście problem na PW do TePeO lub CePeU. Ponad rok temu miałem podobny problem. Na łączu 120Mb/s osiągałem 40-60Mb/s na wszystkich protokołach niezależnie od pory dnia/obciążenia sieci. Zgłosiłem do UPC, coś tam przekonfigurowali i od tamtej pory mam stałe prędkości jak powyżej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: