Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 14-05-2021, 21:28   

Och jestem w temacie. Na forum jestem już 9 lat
W między czasie, korzystałem z usług Orange i wróciłem.... Ale za rok na 99 % znowu uciekam bo jakość usług znacznie spadła.
 
 
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-05-2021, 21:52   

Jakość jak jakość, ale wcale im nie zależy na utrzymaniu klienta. Jestem na bezterminówce już jakiś czas i dziś sobie dzwonię do nich że chcę złożyć wypowiedzenie ale udając nieogarniętego pytam tylko o to czy mogę to zrobić przez internet, odpowiadają że tak i pytają o powód rezygnacji to mówię że brak dostępu do AMC, Bollywood, Noveli, a oni potwierdzają że rzeczywiście tak jest i dodają że nawet nie mogą nic zaproponować ponad pakiet Max obecnym klientom bo Max Premium jest tylko dla nowych :lol: Uważam za nonsens wiązanie się na 24 m-ce nową umową na pakiet który będą omijać wszelkie nowości jeśli idzie o co ciekawsze kanały tv bo te zapewne będą już trafiać do Max Premium. Nie bardzo rozumiem też logikę tzw "otwartego okna" które było na AMC, czyli promocję kanału mającą zachęcić do migracji na wyższy pakiet jeśli od początku tego zrobić się nie da ;)
_________________
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 14-05-2021, 22:26   

Dlatego nie podpisuję nowej lojalki, bo to się prostu nie opłaca. To rzeczywiście jakieś kuriozum - robią otwarte okno programu AMC którego obecni abonenci nie mogą zamówić. Kto to wszystko wymyśla i kto tam pracuje? Moim zdaniem to UPC się sprzeda w Polsce T-Mobile lub Play. Obstawiam tego pierwszego ;) W Austrii Magenta kupiła sieć UPC.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 15-05-2021, 07:00   

Każdy ma inne oczekiwania, co ważne oczekiwania zmieniają się z czasem. Kiedyś miałem pakiet MAX bo dzieci musiały mieć kanal Disney Junior. A ten był w MAX. Tereaz starsze na bajki nie patrzą 😁 Już wyrosły a male... Moja trzyletnią córką ogląda tylko Tęczową Rubinkę i Frytkę i kartofrlcię na Netflixie Ja TV też prawie nie oglądam, czasami coś zobaczę na Player lub Ipla. A TV...w tej chwili wystarczyła by mi naziemna TV. Jak w DVB T2 wszystko leci w HD. Jakość też jest podobno bardzo dobra.

A jakość... przez dwa lata miałem tak z 2 awarie. A od jakiś ośmiu miesięcy po kilka w miastącu. Już nie chce ich rekompensat... Tylko normalnych usług, bo teraz internet to podstawa. Zdalne lekcje itd. A jakoś czuję w kościach, że na jesień czeka nas powtórka z rozrywki... Nowa odmiana śmiercionośnego wirusa,nowa fala szkoły pozamykane... Fajnie jakby nie było tylu awarii.

Sąsiad zmienił na NETIĘ i nie narzeka, teraz my upload zwiększyli do 300 megabitów. A ja mecze się z wiecznymi awariami. W tej chwili UPC to... naprawdę bardzo średni operator i odstaje od tych działających na FTTH. Coraz bardziej niestety. Mam dostępny FTTH Netii i Orange i jak się skończy umowa to tylko te sieci biorę pod uwagę. Jeszcze T mobile bo działa na FTTH Orange. Jest jeszcze Vectra , ale tam to jest to samo co w UPC
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 15-05-2021, 16:48   

Z obserwacji mozna miec wrazenie ze ewidentnie to co sie dzieje w UPC to przygotowanie do sprzedazy jakiemus duzemu operatorowi mobilnemu. Obsawialbym chyba Play bo ile sie nie myle to juz telefonia komorkowa UPC dziala na ich infrastrukturze. Ja np jestem klientem na kablach dawnego Aster i do dzis przez lata nic nie poprawili z okablowaniem co raczej powinni byli robic juz dawno jesli chcieli myslec o puszczeniu chocby 4K - jestem np w jednym z tych miejsc gdzie nie da sie podpiac 1 gb/s, do tego co raz czesciej wystepuja awarie no i ten nowy dekoder oparty na streamingu oraz nowa pakietyzacja tylko dla nowych - to chyba wszystko pokazuje w jakim kierunku to zmierza. Chyba powoli to koniec tradycyjnych kablowek bo pewnie z czasem wszystkie spotka taki los. Tak szczerze to troche slabo dla kogos kto decyduje sie na tv ze wzgledu na transmisje sportowe bo wystarczy jakikolwiek streaming porownac z sygnalem tv z kabla i widac jakie sa opoznienia wzgledem tradycyjnej tv.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 15-05-2021, 20:39   

U mnie jest dostępne 1 gigabit ale ten upload... Trzeba być szaleńcem aby brać UPC z 40 mega uploadu, jak NETIA i Orange dają 300... To prawie osiem razy więcej.
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16-05-2021, 11:41   

Nie każdy szaleniec potrzebuje stawiać w domu serwer z wyjściem "na świat" ;)
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 16-05-2021, 11:55   

Większy upload niż 40mbit jest potrzebny może kilku procentom użytkowników.
_________________
  ralf
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 16-05-2021, 13:32   

sebagit, ma rację to nie jest normalne brać taka ofertę mając jakikolwiek wybór.
_________________
  ogromny
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16-05-2021, 17:35   

To jest forum o Telewizji UPC. Dyskutując tu o metodach dostepu do Internetu (np przez swiatłowód) nie zapominajmy, że żaden z konkurencyjnych dostawców bazujących na medium światłowodowym nie pozwala na odbiór telewizji kablowej bez dodatkowego pudła jakim jest dekoder. W UPC póki co taki wynalazek do oglądania TV nie jest niezbędny. Większość nowych telewizorów ma tuner DVB-C i wejście na moduł CI+. Dostarczanie telewizji kablowej poprzez Internet jest kompletnie niewygodne z punktu widzenia użytkownika TV i dopóki operatorzy tacy jak Orange i podobni nie zaczną stosować ogólnoświatowych standardów typu "SAT over IP" lub "DVB over IP" oraz nie upowszechnią się one w dostępnych na rynku telewizorach, to posiadanie światłowodowego łącza do domu będzie trochę kłopotliwe. Czy naprawdę kupując w 2021 roku super nowoczesny telewizor za kilkanaście tysięcy PLN dalej chcecie mieć do niego niezbędną "protezę" w postaci dodatkowego prądożernego pudełka spinającego go z routerem światłowodowym oraz kolejne piloty? Co Was tak rajcuje w tych brzydkich dodatkowych pudłach i pilotach różnej maści? Do korzystania z Telewizji Kablowej jak sama nazwa wskazuje powinien wystarczyć telewizor i kabel. Amen. PS: Nadzieją jest rodzący się w bólach standard DVB-I.
Ostatnio zmieniony przez xtrem007 16-05-2021, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 16-05-2021, 18:01   

xtrem007, ja mam trochę inne zdanie internet jak jest możliwość po światłowodzie a TV po kablu. U mnie w okolicy operator lokalny ma na dniach poprawić ofertę netu. Głównie chodzi o upload ma być 100/10 ,300/30, 600/60 i 1Gb/100. Jaki kolwiek cyrk z netem i podłącze światło do neta. A co do Tv albo DVB-T, albo zostawię UPC. Nie ma znaczenia 99% to i tak oglądam Netflix albo HBO go. Do tej pory byłem skazany na łaskę i niełaskę UPC i na tym głównie żerowali.
_________________
  ogromny
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16-05-2021, 18:16   

Światłowód i koncentryk do domu? Dwóch operatorów zamiast jednego? Ani to ergonomiczne ani opłacalne. Mam nadzieję, że przyspieszą prace nad DVB-I i upowszechni się to w tym dziesięcioleciu. Telewizja przesyłana po IP to fajna sprawa pod warunkiem, że KAŻDY dostępny na rynku nowy TV będzie w taki standard wyposażony. Dodatkowy dekoder tylko dla tych co mają stary sprzęt i nie chcą go chwilowo wymieniać. Wtedy problem ze światłowodem w domu i pudłodekoderami zniknie raz na zawsze. Mam nadzieję, że dożyję takiego momentu;) Pytanie tylko czy operatorzy będą chcieli z tego DVB-I korzystać zamiast kurczowo się trzymać swoich wydumanych rozwiązań w oparciu o własne badziewne sprzęty.

https://satkurier.pl/news/185935/pierwsza-specyfikacja-dvb-i-zatwierdzona-i-opublikowana.html
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 16-05-2021, 18:53   

xtrem007 napisał/a:
Nie każdy szaleniec potrzebuje stawiać w domu serwer z wyjściem "na świat" ;)

ralf napisał/a:
Większy upload niż 40mbit jest potrzebny może kilku procentom użytkowników.
Od dawna są w modzie różne usługi w chmurze. Wyższy upload skraca czas wysyłania plików. Z potocznych przykładów, chyba przyjemniej wysyłać np. 1GB wideo na YouTube z prędkością 300 Mb/s niż z 20, czy 40 Mb/s.
_________________
  -Zuzia
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 16-05-2021, 19:22   

Jeśli ktoś wysyła po kilka takich filmów dziennie to się zgadzam ;)
Z drugiej strony przypuszczam, że takie osoby wogóle nie oglądają telewizji linearnej więc dostęp do tej usługi, kabelki, pilociki i dekoderki są im zupełnie obojętne.
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 17-05-2021, 05:24   

Sam odbiór telewizji zmienił się przez lata... Sam pamiętam czasy analogu i dekodera do HBO Generał instruments o ile się nie mylę... Miałem wtedy nagrywarkę DVD podłączona do kabla. Później weszła TV cyfrowa miałem dekoder HD z nagrywarka Philipsa ( był głośny jak odrzutowiec i nie dawał spać po nocach). Wtedy jeszcze TV to była ważna usługa. Nagrywało się wiele programów i nagrywarka zmieniła sposób używanie telewizji. Teraz taką zmiana są serwisy VOD. Od jakiegoś roku telewizji prawie nie oglądam. Czasami włączę jakiś program muzyczny, bo taki odbiór muzyki nie absorbuje mojej uwagi i mogę zrobić coś np. w kuchni. A telewizor robi wtedy za tlo .. Ale TV jako takiej oglądam bardzo mało. Moje dzieci już wcale. Wystarczą im YouTube,Netflix i HBO GO. Mają zainstalowane Horizon Go , ale nie używają tej apki. Jeszcze rok temu się zdarzało, ale teraz po prostu nie używają.

Dzis zamiast nagrywarki wystarcza serwisy typu IPLA, Player i TVP VOD. Jak ktoś lubi seriale i programy z tych stacji TV to ... Lepiej jest zapłacić stosowne abonament i sobie oglądać programy kiedy się chce bez reklam. Całkowity koszt za każdy to ok 10 zł. A wygoda komfort... nie ma tu czego porównywać.

Telewizja w tradycyjnej formie już umiera w tempie zastraszającym. Jedynie co ją utrzymuje przy życiu, to starsze osoby i sport... Jak ktoś lubi sport to jest to JESZCZE najlepsza opcja. A co będzie za 10 lat.... Kto by pomyślał, że serwisy VOD tak zjedzą tradycyjna TV. Za 10 lat... dwa lata temu paszporty szczepionkowe to była teoria spiskowa a dziś mamy pełzający totalitaryzm i przygotowywanie społeczeństwa do segregacji na tych lepszych słuchających władzy i gorszą...

Kto wie, czy jeszcze nie powrócą obozy, tak aby odizolować tych złych, od prawilnej czarci społeczeństwa. Niech się Ci zadający pytania a nie idący jak owce nie mącą w głowach zmanipulowanym... Niej Ci niewygodni dla władzy koncentrują w obozach....

Powiesz,że to teorie spiskowe, brednie ? A dwa lata temu co byś powiedział, na obecną sytuację?

Wracając do tematu forum. Telewizja już się zmienia ( ta przystawka od UPC) To droga do zmiany w setwis. VOD. Tylko obecnie to koślawe urządzenie,. Odtwarzanie programów z reklamami... To nie ma szans wygrać z taką IPLA.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,39 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: