Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
Szeptacz
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2019, 21:57   

Kasia,
Dzięki, w kablu w pakiecie start jest kilka kanałów w HD a na sat są w SD, dlatego zainteresowałem się tą opcją.
Aneks przyjąłem na sam Internet a czas na ewentualną zmianę decyzji mija za kilka dni.
Podpytam jeszcze w Salonie.
Co konsultant to inna wersja, z ciekawości zadzwoniłem i okazało się , że...pakiet start jest tylko dla nowych. ;)
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-12-2019, 22:11   

Chyba nic się nie zmieniło i nadal można mieć "darmową" tv
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9918&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
 
 
macieg333 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 1
Wysłany: 12-12-2019, 08:59   

Witam!
Jestem po kolejnej rozmowie z BUK i zaproponowali mi

PAKIET SELECT EXTRA HD za 38.99
PAKIET MULTIROOM HD za 14.99
Pakiet HBO 19.99
Internet 150Mb/s 11.00

co daje ~85zł

i do tego muszę wziąć dodatkowa usługę Telefon Komórkowy za 19.99. Nie będę ukrywał, ze telefon nie jest mi potrzebny, niestety powiedzieli, ze Pakiet THHXVI i telefon komórkowy musza być połączone, żeby zostały te ceny, w co nie za bardzo chce mi się wierzyć. Czy jest jakaś szansa na zrezygnowanie z tego telefonu?
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-12-2019, 09:05   

hahaha pierwszy raz słysze żeby kazali dobierać telefon komórkowy niezłą strategię obrali xD
_________________
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 12-12-2019, 09:29   

lober napisał/a:

Internet z Orange śmiga od paru lat w moim biurze i nie miałem powodów do narzekania. Z tego co się orientuję, akurat Orange ma dobrą sieć światłowodową

Ja miałem w domu światłowód Orange 300mbit/s i myślę, że UPC nie ma czym konkurować w tym zakresie.

lober napisał/a:

Dla nowych klientów interesujące są pakiety bez zobowiązań. 129 zł za 1Gb + Horizon MAX z nagrywarką + Pakiet HBO, to o 20 zł taniej, niż miałem, a 4 krotnie szybszy internet. W dodatku bez zobowiązania na 24 miesiące. Być może udałoby się urwać coś jeszcze, nie wiem.

Dokładnie. Niestety odmówiono mi tej oferty jako przejście z umowy na czas nieokreślony. Twierdzą, że mam dobrą ofertę i nie warto rezygnować. Aktualnie płacę na umowie bezterminowej 93zł za Horizon Max z nagrywarką + Elevan i 21zł za internet 250Mbit/s. Za 72zł bez nagrywarki w Vectra w umowie na czas nieokreślony z instalacją za 1zł. Internet wezmę z Orange, bo jednak znacznie lepszy.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-12-2019, 09:54   

Otniel napisał/a:
Dokładnie. Niestety odmówiono mi tej oferty jako przejście z umowy na czas nieokreślony.

Przecież tu jest mowa o ofercie dla nowego klienta, Ty nim nie jesteś więc po co to piszesz :shock:

[ Dodano: 12-12-2019, 09:58 ]
Cytat:
Aktualnie płacę na umowie bezterminowej 93zł za Horizon Max z nagrywarką + Elevan i 21zł za internet 250Mbit/s. Za 72zł bez nagrywarki w Vectra w umowie na czas nieokreślony z instalacją za 1zł. Internet wezmę z Orange, bo jednak znacznie lepszy

Skoro nie masz zobowiązania, możesz mieć uslugi z innego źródła, to co Ciebie trzyma w tym UPC?

[ Dodano: 12-12-2019, 10:08 ]
macieg333, skoro to oddzielna promocja, to odstąpisz od niej.
Konsultanci mówią różne rzeczy, ale warunki usług są zawarte w danej promocji.
_________________
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 12-12-2019, 10:11   

Kasia napisał/a:
Przecież tu jest mowa o ofercie dla nowego klienta, Ty nim nie jesteś więc po co to piszesz :shock:

Po to, żeby było jasne iż nie opłaca się być "starym" klientem w UPC, a tym samym za wszelką cenę podpisywać z UPC umowy terminowe.

Cytat:
Skoro nie masz zobowiązania, możesz mieć uslugi z innego źródła, to co Ciebie trzyma w tym UPC?

Nic i dlatego napisałem na co zmieniam.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-12-2019, 10:14   

Otniel, ale to kwestia indywidualna, zobacz ile ludzi chcących usługi z UPC, najpierw bierze ofertę dla nowych tylko dlatego, by od niej odstąpić i negocjować ofertę dla obecnych Abonentów.
_________________
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 12-12-2019, 10:35   

Oczywiście, że to kwestia indywidualna,a także kwestia konkurencji w bloku. Jak mam akurat do wyboru 4 operatorów, więc jestem w komfortowej sytuacji. Osobiście uważam, że za te 10zł taniej nie opłaca się podpisywać umowy terminowej zważywszy na fakt, że po zakupie Amazon Prime i HBO Go to poza sportem praktycznie nie oglądam TV. Myślę, że niedługa ipla tv wypełni tą lukę, więc najważniejszy jest dostęp do internetu.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2019, 11:08   

lober napisał/a:

Internet z Orange śmiga od paru lat w moim biurze i nie miałem powodów do narzekania. Z tego co się orientuję, akurat Orange ma dobrą sieć światłowodową, wiele firm korzysta z usług tego operatora. Nie mam powodów, aby twierdzić, że UPC jest w taj kategorii lepsze, a porównanie mam.


W szczególności ich routing jest super.. może do przeglądania Facebooka jest ok.. ;)
 
 
lober 
easy master

Dołączył: 04 Gru 2019
Posty: 25
Wysłany: 12-12-2019, 13:25   

Otniel, Orange ma wyższy upload, trzyma także prędkości pobierania, nie ma problemu z gubieniem pakietów czy pingiem. Nie wiem jak działa ten najszybszy net u nich, wiem że UPC na 1 Gb realnie jest w stanie wyciągnąć 650-700 Mb/s (nowy budynek, oddany w 2017 roku w Warszawie), więc myślę, że w UPC na 500Mb/s można skończyć. Osobiście nie jestem zwolennikiem podpisywania zobowiązań dlugoterminowych, zwlaszcza jeżeli nie ma wyraźnej różnicy w cenie. Różne rzeczy się zdarzają, w miedzyczasie mogą pojawić się bardzo atrakcyjne oferty, albo mogą pojawić się jakieś okoliczności, które zmuszają do rozwiązania umowy. Oczywiście wszystko to kwestia indywidualna, najważniejsze to być zadowolonym z oferty i świadczonych usług przez operatora.

Kasia, dziękuję za informację o pakietach HBO, zadzwonię jeszcze raz do UPC na numer BUK i zapytam czy uwzględnili tą promocję.
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 12-12-2019, 13:33   

lober napisał/a:
Otniel, Nie wiem jak działa ten najszybszy net u nich, wiem że UPC na 1 Gb realnie jest w stanie wyciągnąć 650-700 Mb/s (nowy budynek, oddany w 2017 roku w Warszawie).

Też nie wiem, ale u mnie przy 250Mb/s nie udało mi się nigdy osiągnąć więcej jak 225 po kablu. W Orange przy 300Mb/s osiągałem 320 po wi-fi. Nie są to wielkie różnice, ale na dostępie do 4K w Amazon Prime widać przewagę Orange.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-12-2019, 13:41   

lober, jak ostatnio rozmawiałem z konsultantką to mówiła że ciężko jest osiągnąć 1 giga w niektórych miejscach i sama stwierdziła że mają usługę niedopracowaną i lepiej brać 500Mb/s które da się osiągnąć
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 12-12-2019, 14:05   

Otniel, lober U mnie prędkość nigdy nie spada poniżej 300mbs. Nigdy. Testowałem 1 gbs i było 940mbs, czyli praktyczny limit interfejsu 1gbs. Co do WiFi to CB dla mimo 2x2 wyciąga spokojnie 400-500mbs, dla 3x3 nawet powyżej 600. Wady tego urządzenia leżą gdzie indziej. Orange ma tak zrypane trasy, że potrafi mi VPN wywalać co kilka munut, więc do pracy (a tez do gier) to łącze dla mnie odpada.
_________________
 
 
Otniel 
easy master

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 32
Wysłany: 12-12-2019, 14:35   

W gry nie gram. VPN działał mi bezproblemowo w Orange.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: