Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
isaac1906 
light master

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 95
Wysłany: 08-01-2019, 20:16   

Ok, dzięki...jak coś to się jeszcze odezwę :)
 
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 09-01-2019, 08:40   

zylx napisał/a:

M., Horizon Select +150mbs jest najtaniej za 59,99 w THH XII. Do tego eleven za 5zł, wiec za całość wychodzi 64,99zł.

Dziękuję za odpowiedź. Chwilę się rozejrzałem na forum przed swoim pierwszym wpisem, i to właśnie na odzew z Twojej strony po cichu liczyłem;-)
A z praktyki - jest szansa odmówić im ten Eleven? czy to jakaś nierozłączna część pakietu i raczej się na to nie zgodzą?
 
 
Rolnik123 
classic master

Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 202
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-01-2019, 10:19   

Patrząc na ten regulamin https://www.upc.pl/pdf/up..._od20180824.pdf
Mamy TV select za 36 + internet 150 za 29 = 65 zł. -5zł za rachunek elektroniczny i -5zł na zgody marketingowe to jest 55zł.
Czy ja coś źle liczę?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-01-2019, 10:19   

M., Jasne, że możesz odmówić eleven. To tylko pakiet dodatkowy. Wystarczy złożyć wypowiedzenie. Jeśli nie interesuje Cię Eleven to jeszcze warto się zastanowić nad tym samym pakietem, ale z modułem CI+ (Jeśli masz odpowiedni TV) za 54,99zl.

[ Dodano: 09-01-2019, 10:21 ]
Rolnik123, dobrze liczysz, dokładnie 54,99zl
_________________
 
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 09-01-2019, 11:13   

A jak mogę taki Eleven odmówić? tzn. już na wstępie mam przy negocjacjach z babką na infolinii mówić, że tego nie potrzebuję? Czy dopiero po przyklepaniu nowej umowy, słać pisma, że z tego rezygnuję, a oni mają obowiązek takie pismo przyjąć?
I tu ponawiam moje pytanie - czy taka niezobowiązująca rozmowa (jako zalogowany) na czacie z babką, to już forma wypowiedzenia? czy dopiero jak złożę oficjalne wypowiedzenie, to zaczną mi proponować coś lepszego?

Przedstawiliście opcję za 54,99, ona wspominała o 69,99 - Mam jej powiedzieć wprost, że chcę opcję dużo tańszą, bo wiem, że takowa jest możliwa, czy czekać, aż będzie miękła i sama będzie schodzić z ceny? Poprosiłem aby do mnie zadzwoniła jutro/pojutrze. Nie wiem czy ona jest z DUK, czy jakąś 'pierwsza lepsza' z infolinii/czatu.
Mam jej sam zaproponować, że chcę rachunek elektroniczny i zgody marketingowe?
Najpierw proponowała mi 79,99, a jak powiedziałem, że to za drogo, to poszła 'spytać przełożonego' i niby zmiękła o tą dychę.

Co to jest ten moduł CI+? Operujecie tutaj branżowymi skrótami i chwilę mi zajęło rozgryźć co to jest THH XII, ale jeszcze nie mam pojęcia co to WRU XX, domyślam się, że jakiś pakiet - to tak z ciekawości:-)
 
 
Deen 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: 09-01-2019, 11:20   

Czy ktoś z was przedłużał ostatnio wersję 150Mb/s z cyrografem za mniej niż 45 miesięcznie?

Po ostatniej nieco wyższej fakturze zauważyłem, że skończył mi się już okres promocyjny. Obecnie mam 120Mb/s ale takich prędkości już nie oferują. Wczoraj pytałem o ofertę na przedłużenie i dostałem tylko wspomniane 150 za 45. Obecnie płacę 39 za 120 i mi to odpowiada więc dodatkowe 6zł za 30Mb/s więcej to żaden interes, zresztą dla zasady nie uśmiecha mi się wkopywać w dwuletnie zobowiązanie i płacić więcej niż do tej pory :P

Na umowie bezterminowej będę płacił miesięcznie 42zł. Chatowałem dziś z DUK ale tam również rozłożyli ręce "bo lepszej oferty teraz nie mamy".

Wykorzystam więc najbliższe dni na lekturę aktualnej oferty konkurencji bo ostatnie ulotki mam sprzed kilku miesięcy a w klatce jest jeszcze Orange i Netia. Jeśli będzie taniej to najpewniej dla zasady zajdę z wypowiedzeniem do salonu UPC niedaleko i będzie papa po kilknastu latach.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 09-01-2019, 11:25   

WRUXX - wielka rewia uslug XX - legendarny juz pakiet oferowany przez upc do 09.2016.
CI+ - media modul wsadzany do tv (odpowiednikiem zewnetrznym jest mediabox i horizon).
tak lopatologicznie
_________________
 
  Lelumpolelum
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2019, 11:27   

do salonu nie masz po co isc
tylko list polecony

a poza tym skoro placisz tak malo to po co chcesz sie wiazac kolejnym 24 mc zobowiazaniem

[ Dodano: 09-01-2019, 11:28 ]
Cytat:
CI+ - media modul wsadzany do tv (odpowiednikiem zewnetrznym jest mediabox i horizon).

nie do konca

Mediamoduł to tylka karta ktora odkodowuje sygnal i nijak sie ma do dekoderow
wszystko zalezy od telewizora i brak dodatków typu PVR VOD ReplayTV
 
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 09-01-2019, 11:35   

OK, dziękuje za rozrysowanie - łopatologicznie wystarczyło.
Mam jeden TV w domu, multiroom więc jest mi zbędny. Co jeszcze daje taki moduł? I tak potrzebuję Horizona, który robi u mnie za router neta.
Model mojego TV to Samsung LE37B551A6WXXH (na stronie UPC go nie wykrywa jako kompatybilnego z CI+, ale mam w nim jakieś gniazdo 'common interface' gdzie chyba takie coś by wlazło. No tylko nie wiem po co:-)
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2019, 11:43   

skoro potrzebujesz Horiozna to nie potrzebujesz modulu
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 09-01-2019, 11:49   

jak bedzie uzytkownik zylx to wszystko ladnie ci wyjasni - podejrzewam ze on to lubi :) - pozdrawiam.
poza tym ma spora praktyke z walka ze wszelakimi urzadzeniami oferowanymi przez upc.
albo poszukaj jego postow.
_________________
 
  Lelumpolelum
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 09-01-2019, 11:56   

OK:-) póki co, skupiam się przed walką z konsultantką.
Z tego co tutaj liczył Rolnik123 i zylx, to mogę zejść to 50zł? 65zł minus 5,- za zgody i 5,- za rachunek elektroniczny, i jeszcze -5,- za Eleven.
Tak?
Tylko jak mam to ugrać?
 
 
grzesiek40 
light master

Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-01-2019, 12:57   

Witam!

Mam prośbę , tak na szybko za ile mogę uzyskać takiemusługi:
TV Max Horizon PRV
500Mb
HBO HBO GO
Canal Select
Mega Sport

Składam własnie wypowiedzenie bo w kończy się umowa.

Pozdrawiam i z góry dzięki
_________________
  grzesiek40
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-01-2019, 13:10   

M., Nie. Pakiet Select + 150mbs najtaniej możesz mieć za 54,99 z dekoderem mediabox/modułem CI+ w THH XI (Regulamin) lub za 59,99zł z dekoderem Horizon w THH XII (Regulamin) . Już bez eleven i z uwzględnieniem zgód za fakturę i zgód marketingowych.

W przypadku wyboru oferty z mediabox/CI+ dostaniesz obligatoryjnie oddzielny modemorouter Compal (Connectbox), który idealny nie jest, jednak jest znacznie lepszy niż ten wbudowany w Horizona. W przypadku wyboru oferty z dekoderem horizon również istnieje możliwość, byś dostał oddzielny modemorouter, ale musisz o to poprosić.

Moduł CI+ to malutkie urządzenie które wpinasz z tyłu twojego telewizora, które jest odpowiedzialne za dekodowanie (descrambling) sygnału tv. Wtedy nie musisz korzystać z dekodera, a wszystko obsługujesz jednym pilotem do TV. Możesz też, (jeśli twój tv m taką funkcję) po podłaczeniu dysku USB do TV nagrywać programy. Ja sobie bardzo chcwalę takie rozwiązanie. Gdybyś chciał przetestować, jak to będzie działać z Twoim Tv wystarczy, że pprzepniesz kabel z horizona do tv i wyszukasz kanały zgodnie z instrukcją na stronie UPC. Około 30 jest niekodowanych i będą działać.

Wybierając ofertę z dekoderem horizon dodatkowo dostajesz dostęp do Horizon GO (platforma do oglądania TV/VOD przez Internet), oraz replay tv.

Co do strategii negocjacyjnej, to już wszystko zależy od Ciebie. Ja np wprost mówię jaką chce ofertę, jak się nazywa i za ile, a jeśli konsultant się stawia to się rozłączam i próbuję później z kimś innym bo szkoda mojego czasu. Na marginesie dodam, że już bardzo dawno, żaden konsultant nie robił mi problemów.

Co do wypowiedzenia Eleven, to rozmowa na czacie nie jest formalnym wypowiedzeniem. Wypowiedzenie możesz złożyć w salonie, wysłać pocztą lub, po wcześniejszym kontakcie z infolinią, wysłać elektronicznie za pomocą formularza kontaktowego. Pamiętaj, by składajac wypowiedzenie zachować przeidziany w umowie okres wypowiedzenia.

[ Dodano: 09-01-2019, 13:30 ]
Lelumpolelum napisał/a:
jak bedzie uzytkownik zylx to wszystko ladnie ci wyjasni - podejrzewam ze on to lubi

Od połowy lutego będę miał zdecydowanie mniej czasu by tutaj pomagać, ale może uda mi się do tego czasu skończyc projekt automatycznego "zylxa". pozdrawiam
_________________
 
 
M. 
easy master

Dołączył: 08 Sty 2019
Posty: 21
Wysłany: 09-01-2019, 13:40   

Dzięki zylx, no to jeszcze podrążę:
- koszt 59,99 - a jak to się ma do tego co wyliczył Rolnik123? Jest możliwość wzięcia takiego pakietu THH XI ale z Horizonem?

Horizon vs CI+ - w moim wypadku chyba lepiej się sprawdzi Horizon z opcją Replay, niż nagrywanie programów za pomocą CI+.

Prośba o ten modemorouter - to by mi się przydało. Horizon nie daje zadowalającego sygnału WiFi w moim mieszkaniu, w skrajnych położeniach jest lipa. Chętnie bym poprosił o taki modemorouter. Robią z tym problemy? Czy jak powiem, że chcę, to muszą dać?

Negocjacje - mogę je rozpocząć zanim złoże to oficjalne wypowiedzenie umowy? tzn np teraz - dzwonie i mówię co chcę i do skutku aż któryś ulegnie? Czy najpierw wypowiedzenie, potem czekać na ich ruch, albo samemu dzwonić, gdy już mają w systemie, że jestem 'klient na wylocie'?

Więc plan jest taki-ugrać teraz 64,99 (w tym Eleven), a potem wypowiedzieć Eleven i płacić 59,99? Cyz mogę od razu niechcieć Eleven i starać się o 59,99?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: