Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka instalacja wewnętrzna do światłowodu UPC.
Autor Wiadomość
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 50
Wysłany: 19-08-2023, 14:12   Jaka instalacja wewnętrzna do światłowodu UPC.

Witam. Do tej pory miałem UPC w bloku, gdzie był koncentryk. Teraz przenoszę się do szeregu, gdzie jest UPC Światłowód. Czy od studzienki teletechnicznej, którą mam pod drzwiami do skrzynki w korytarzu tez idzie światłowód? Tak twierdził konsultant UPC. Dalej twierdził że nie ma już możliwości użycia Horizona, bo wewnątrz wszystko idzie po LAN albo WIFI bo modem swiatlowodowy ma tylko wyjscie LAN. Chcę sobie poprowadzić instalację na piętro i po pokojach i mam kilka pytań:
- czy rzeczywiście UPC już nie używa koncentryka wewnątrz? (Mam jakieś gniazda antenowe w salonie i skrzynce)
- czy jeśli jest tylko opcja dekodera 4K, to rozumiem że zwykły przewód UTP 5E styknie?
- czy te modemy światłowodowe mają też switch czy to tylko modem?
- jeśli nie ma koncentryka to co zastępuje kartę CI w multiroomie?
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 19-08-2023, 15:49   

rfog jest bez sensu i bardzo mało popularne
tak
nie kojarzę samego modemu od UPC, wszystko to rotuery
dekoder 4k
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 20-08-2023, 08:15   

Nie należy wierzyć w ciemno konsultantom. Zamiast tego, radzę przekonać się osobiście, jak to tam jest z tą instalacją. ;)
_________________
  Yar13
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 50
Wysłany: 21-08-2023, 07:56   

Poszedłem sprawdzić - ze studzienki teletechnicznej do skrzynki w domu wchodzi tylko jeden światłowód (więc możliwe, że operatorzy dostarczają tylko do osiedla a dalej rozprowadzane jest już tym 1 światłowodem). Być może czegoś tu po drodze jeszcze brakuje, bo widzę że GIGABOX 6 wciąż ma wejście COAX i nie widzę żadnego modemu z wejściem na fiber.

Czyli co - UPC już oficjalnie przechodzi tylko na te swoje 4k BOXy? A jeśli tak to czy lepszy jest ten PLAY BOX czy 4k od UPC? Ciekawe jak wygląda w takiej sytuacji przeniesienie usług - konsultant twierdził że de facto będzie to nowa umowa. Podpytam się jeszcze technika jak będzie u mnie przy okazji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: