Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
pink 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 21:33   

Robin napisał/a:
Wiadomo, z używanym dekoderem zawsze wiąże się pewne ryzyko (czy jest 100% sprawny bez jakiejś wady ukrytej, w jaki sposób i jak długo był eksploatowany, jaki jest jego stan wizualny). Dlatego przy zakupie trzeba sobie to wszystko skalkulować. Ja osobiście za używany dekoder nie dałbym więcej niż 50 zł.
Przeglądając Allegro znalazłem jednak nowe dekodery DVB-C za 69 zł z roczną gwarancją. Mają złącze SCART (więc nadają się do starszych CRT-ków), a także HDMI, Ethernet i USB (z możliwością nagrywania i timeshiftu). Nie testowałem tego sprzętu, ale wydaje się być idealnym na potrzeby odbioru tych 34 niekodowanych kanałów. :)


z przesyłką prawie 90 pln ... i raczej wg to nie jest nowy nieużywany ale jest tzw "powystawowy" cokolwiek to znaczy...
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 21:43   

Ja tam nie widzę informacji, że dekoder jest "powystawowy", tylko nowy z 12-miesięczną gwarancją. A koszt przesyłki zawsze można spróbować obniżyć, sugerując sprzedającemu dodanie do aukcji także innych form wysyłki, np. paczkomaty, odbiór w punkcie, itp.
Ostatnio zmieniony przez Robin 27-03-2019, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pink 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 21:47   

Robin napisał/a:
Ja tam nie widzę informacji, że dekoder jest "powystawowy", tylko nowy z roczną gwarancją. A koszt przesyłki zawsze można spróbować obniżyć, sugerując sprzedającemu np. paczkomaty, odbiór w punkcie, itp.


poczytaj komentarze sprzedającego a poniżej przykładowa oferty tego dekodera nowego to minimum 45 eur i wiecej bez kosztów przesyłki "

klik
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-03-2019, 21:57   

Przejrzałem kilka stron i jakoś nie widzę negatywa wystawionego po zakupie tego dekodera, ani komentarza, iż nie jest on nowy.
Jeśli faktycznie tak by było, że sprzedawany dekoder okazałby się być powystawowym (a nie nowym), to jest to niezgodność towaru z umową i sprzęt jak najbardziej można zwrócić.
A to ile on kosztuje w sieci, średnio mnie interesuje. :P
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 29-03-2019, 03:34   

SCHWAIGER DCR600 to całkiem dobry dekoder. Mozna smialo brac.
 
 
dyzma 
Klikacz

Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 15-04-2019, 16:44   

Czy mając internet i rzeczone 35 kanałów po włożeniu modułu CI , z z karta z multiroom z innej lokalizacji, będzie możliwy dostęp do kanałów z abonamentu? pozdrawiam
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-04-2019, 15:59   

dyzma, Tak, będzie to działać i bez fizycznej kontroli UPC w lokalu będzie to całkowicie nie do wykrycia, aczkolwiek naruszy to RŚU.
_________________
 
 
Tom753 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 20
Wysłany: 01-05-2019, 09:58   

Witajcie
mam pytanie kartę i dekoder, zacytuję siebie z innego wątku:


"kończy się umowa z UPC - poczytałem trochę wątek i dojrzałem do tego, aby zrezygnować z horizona na rzecz modułu CI. Nie chodzi o miejsce pod telewizorem, ale o wygodę, dopuszczam zakup też zewnętrznego tunera z miejscem na tenże moduł CI

Nie znam ogólnie tematu, dlatego dopytam o parę zagadnień.

Telewizor jaki posiadam to nie najnowszy :D Samsung Le37C550, nie ma go na żadnej liście kompatybilności, przynajmniej ja nie znalazłem. Czytając forum doszedłem do tego, że może zastosować adapter do gniazda Common Interface na przykład taki: https://agdparts.pl/pl/p/Adapter-Common-Interface-do-telewizora-Samsung-do-kart-CI/1819
Ewentualnie jak pisałem wyżej, może zakupić zewnętrzny tuner na samą kartę? "


I dopytam:
- dekoder SCHWAIGER DCR600 czyli Szwagier :) , będzie z modułem w telewizorze działał? dobrze to zrozumiałem?
- może w moim przypadku ze względu na telewizor polecicie dekoder z miejscem na kartę CI - dobrze kombinuję?[/list]
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-05-2019, 22:03   

Chcesz zrezygnować z Horizona na rzecz MediaModułu z uwagi na wygodę, a jednocześnie dopuszczasz zakup zewnętrznego dekodera. Jaki ma to sens? :shock:

Tom753 napisał/a:
może zakupić zewnętrzny tuner na samą kartę?

Strata pieniędzy. Przełożenie karty kodowej do zakupionego dekodera DVB-C nic nie da, bo zarówno dekodery jak i moduły UPC są parowane z kartami. Ponadto sprzedawane na wolnym rynku dekodery DVB-C z czytnikami kart pracują głównie w systemie Conax, a UPC używa systemu kodowania NagraVision (+ VideoGuard dla dekoderów dawnej sieci Aster, czyli Kaonów).

Tom753 napisał/a:
dopuszczam zakup też zewnętrznego tunera z miejscem na moduł CI

Również strata pieniędzy. MediaModuł UPC na pewno nie będzie działał z dekoderem DVB-C obsługującym moduły CI. Taki dekoder musi obsługiwać moduły CI+, a i też nie ma pewności, że wszystko będzie perfekcyjnie działać (automatyczna aktualizacja, polskie litery, EPG, napisy, itp.)

Tom753 napisał/a:
Telewizor jaki posiadam to nie najnowszy :D Samsung Le37C550, nie ma go na żadnej liście kompatybilności, przynajmniej ja nie znalazłem.

To, że nie ma go na liście, nie oznacza, że nie będzie działał z MediaModułem UPC. ;) Wystarczy sprawdzić w instrukcji lub specyfikacji telewizora czy obsługuje on moduły CI+.

Tom753 napisał/a:
- dekoder SCHWAIGER DCR600 czyli Szwagier :) , będzie z modułem w telewizorze działał?

Będzie działał, tylko nie rozumiem sensu zakupu tego dekodera. :?: Skoro telewizor posiada tuner DVB-C, to samodzielnie odbierze niekodowane programy. A jak okaże się, że będzie prawidłowo współpracował z MediaModułem UPC, to odbierze dodatkowo też i kodowane.
 
 
Tom753 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 20
Wysłany: 03-05-2019, 08:45   

Robin dziękuję za pełne wyjaśnienie, rozjaśniło mi się w głowie :) - dzięki raz jeszcze za przekazane informacje.

Dlaczego na zewnętrzny dekoder - chodzi mi przede wszystkim o możliwość nagrywania programów które są nie osiągalne nawet jako płatne, został wyemitowany i finito.
Horizon daje oczywiście możliwość nagrywania, ale problem jest jak padnie dysk, albo Horizon idzie do wymiany - kasowane jest wszystko, teraz jestem przed decyzją - mam bibliotekę nagrań, kończy się umowa i w momencie rezygnacji nie mam dostępu.

Pytanie jeszcze o timeshift - mając moduł CI+ mogę wstecznie oglądać programy?
_________________
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-05-2019, 11:04   

Tom753 napisał/a:
Pytanie jeszcze o timeshift - mając moduł CI+ mogę wstecznie oglądać programy?

Nie.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-05-2019, 11:38   

Tom753 napisał/a:
Robin dziękuję za pełne wyjaśnienie, rozjaśniło mi się w głowie :) - dzięki raz jeszcze za przekazane informacje.

Proszę bardzo. :)

Tom753 napisał/a:
Dlaczego na zewnętrzny dekoder - chodzi mi przede wszystkim o możliwość nagrywania programów które są nie osiągalne nawet jako płatne, został wyemitowany i finito.
Horizon daje oczywiście możliwość nagrywania, ale problem jest jak padnie dysk, albo Horizon idzie do wymiany - kasowane jest wszystko, teraz jestem przed decyzją - mam bibliotekę nagrań, kończy się umowa i w momencie rezygnacji nie mam dostępu.

Z Mediaboxa/Horizona też można próbować archiwizować nagrania. ;) Oczywiście na własny użytek. Jak nie zależy Ci na jakości, to możesz przechwycić nagrania z dysku dekodera po eurozłączu np. na nagrywarkę DVD. A jak zależy Ci na jakości, to są odpowiednie grabbery. Z tym że, ja z tego rozwiązania nigdy nie korzystałem, więc w tym temacie nie pomogę. :sad:
Niestety własne dyski też padają. Ostatnio np. poleciał mi 500 GB Seagate. :mad: I żeby nie było - regularnie sprawdzam S.M.A.R.T. Dzień przed awarią status dysku był OK, nie było żadnych ostrzeżeń. Przepracowane miał raptem niecałe 3 tys. godzin. A po ponownym podłączeniu tylko sobie rytmicznie stuka i nie jest widoczny w systemie.
Tak więc jak ma coś paść, to niestety nie ma reguły i równie dobrze możemy stracić zarchiwizowane własnym sprzętem, na własnych nośnikach audycje. :sad:

Tom753 napisał/a:
Pytanie jeszcze o timeshift - mając moduł CI+ mogę wstecznie oglądać programy?

Nie można oglądać programów kilka dni wstecz jak w usłudze Replay TV na Horizonie, ale można np. spauzować oglądaną audycję, wyjść na chwilę i po powrocie wrócić do jej oglądania. Można też później przewijać tę audycję, oczywiście od momentu uruchomienia timeshiftu.
Jeżeli Twój telewizor obsługuje timeshift, to ma także funkcję PVR. Jeśli będzie poprawnie współpracował z MediaModułem, będziesz mógł nagrywać wszystkie audycje, z wszystkich kanałów na własny nośnik. Z tym, że nagrania będą zaszyfrowane i oglądać je będziesz mógł tylko na tym telewizorze, na którym nastąpiła ich rejestracja.
Dekoderem Schwaiger nagrasz audycje prawdopodobnie bez szyfrowania, ale tylko z 34 niekodowanych programów. Jeśli więc zależy Ci na archiwizacji nagrań z kanałów niekodowanych i ich późniejszej obróbce na komputerze, to jest to jakieś rozwiązanie. :)
Aby móc archiwizować na własne potrzeby audycje z programów kodowanych, potrzebny jest dekoder DVB-C obsługujący moduły CI+, z funkcją PVR i na dodatek taki, który nie szyfruje nagrań.
 
 
Tom753 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 20
Wysłany: 05-05-2019, 11:38   

Dziękuje za obszerne info :D - może na Forum jest dział encyklopedia - to tam powinno sie umieścić Twoją wyowiedź - dla potomnych i rządnych wiedzy.
_________________
 
 
mat89 
light master

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 59
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-06-2019, 22:17   

Mam internet + podstawowe kanały dvbt. Ostatnio zniknęło mi parę kanałów np polsat. Jest czarny ekran inne kanały odbierają. Gdzie szukać przyczyny w tv nic nie zmieniałem. Czyżby częstotliwości się zmieniły?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-06-2019, 22:22   

Tak, zmieniły się. Przeszukaj TV jeszcze raz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: