Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna możliwość rozwiązania umowy - zmiany w dokumentach
Autor Wiadomość
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 19-12-2015, 16:13   

jak to brak zlacznika?
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2015, 18:08   

dylax, no na dole jest słowo "załączniki" a pod nim biało, tak jak by gość dodał ale nie załączył pisma :)
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 19-12-2015, 18:54   

marcinosr napisał/a:
dylax, no na dole jest słowo "załączniki" a pod nim biało, tak jak by gość dodał ale nie załączył pisma :)

Nic takiego?
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2015, 18:59   

dylax, no właśnie mam wszystko poza plikiem pdf który widać u ciebie. U mnie wygląda to tak:

uokik.jpg
Plik ściągnięto 135 raz(y) 21,31 KB

 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 19-12-2015, 19:08   

marcinosr ups, musisz chyba znowu pisać pismo o brak pisma :lol:
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 19-12-2015, 19:08   

dylax, nom napisałem :) a co mi tam
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 19-12-2015, 19:14   

marcinosr szalejesz :D
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 20-12-2015, 05:38   

tyrytyt napisał/a:
Więc równie dobrze można to zrobić przez ePUAP

Niech każdy nadaje pisma jak uważa.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-02-2016, 01:57   

dylax napisał/a:

Odpowiedz:
Obrazek
Krótko i na koniec, zwłaszcza, że ten temat dotyczy trochę innych kwestii. Prezes UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające, a nie administracyjne (dopiero to drugie jest połową sukcesu). Dzieje się tak, kiedy informacje zawarte w zawiadomieniu nie są wystarczające do dokonania oceny działań zgłoszonej firmy co oznacza kolejne pismo. Jeśli postępowanie wyjaśniające nie przerodzi się w administracyjne to na tym się kończy. Trzeba z własnej inicjatywy dosłać im potrzebne informacje, jeśli nikt tego nie zrobi wyjaśniać będzie już tylko UPC. Teoretycznie istnieje jakaś tam szansa, że sprawa ruszy dalej sama z siebie, informacje o postępowaniach administracyjnych są na stronie UOKiK, trzeba tam zaglądać po upłynięciu terminu na zakończenie postępowania wyjaśniającego. Do tej pory prezes UOKiK był bardzo pobłażliwy dla zachodnich firm, ale niedawno został odwołany i może następny innym okiem spojrzy na to co wyprawia UPC.
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 23-12-2016, 23:45   

No to jest nowa okazja do rozwiązywania umów BEZ zwrotu ulg. :)

http://www.telepolis.pl/g...od-1-lutego.pdf



http://www.telepolis.pl/w...,2,3,37802.html

Cyt. "Klienci, którzy nie zgadzają się na zmianę w regulaminie, mają prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez dodatkowych kosztów."

Warto zaznaczyć, że zmieniają się Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej a więc zmiana obejmie WSZYSTKICH abonentów a nie tylko tych, którzy są obecnie na "bezterminówkach".

Czekamy na powiadomienia mailowe, które UPC powinno rozesłać najpóźniej do 31 grudnia 2016r.
Ja maila bynajmniej jeszcze nie otrzymałem.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 24-12-2016, 10:52   

Radeckiii napisał/a:

Warto zaznaczyć, że zmieniają się Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej a więc zmiana obejmie WSZYSTKICH abonentów a nie tylko tych, którzy są obecnie na "bezterminówkach".


Taki zapis w OWU istnieje od grudnia 2015 i jeżeli ktoś ma okazję do zerwania umowy to tylko ci którzy posiadają umowy z 2015 roku
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-12-2016, 14:36   

A zwróciliście uwagę na ten akapit:
W myśl zmian w regulaminie, UPC będzie mógł podnosić opłaty abonamentowe raz do roku o nie więcej niż 8 zł miesięcznie. Zmiana ta nie dotyczy przy tym umów na czas określony w okresie ich obowiązywania.
Zmiany w regulaminie są pokłosiem decyzji UOKiK-u, w myśl której UPC miał zwrócić klientom nienależnie pobrane opłaty po podwyżce cen abonamentów z 1 grudnia 2014 roku. UPC podwyższył wtedy abonamenty klientów, którzy mieli umowy na czas nieokreślony lub ich promocje skończyły się

Czyli może się coś zmieniło z listą kanałów, ale reszta założeń UPC pozostała bez zmian - więc wychodzi na to, że kontrole UOKiK w Polsce trwają latami a firma arbitralnie może coś zmieniać z dnia na dzień - i nikt firmie podskoczyć nie może.
_________________
 
 
dylax 
light master


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 112
Wysłany: 26-12-2016, 18:46   

GDA napisał/a:
Radeckiii napisał/a:

Warto zaznaczyć, że zmieniają się Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej a więc zmiana obejmie WSZYSTKICH abonentów a nie tylko tych, którzy są obecnie na "bezterminówkach".


Taki zapis w OWU istnieje od grudnia 2015 i jeżeli ktoś ma okazję do zerwania umowy to tylko ci którzy posiadają umowy z 2015 roku

Ja podpisałem umowę w listopadzie, i nie mam punktu:
Cytat:
II.§ 4 dodanie ust. 5 w brzmieniu:
5. Dostawca usług umożliwia Abonentowi zmianę Lokalu, jeżeli Abonent nie zalega z opłatami na rzecz
Dostawcy usług oraz wskazany przez Abonenta Lokal znajduje się w obrębie Sieci Dostawcy usług.
Postanowienia rozdziału II, III oraz § 33 Regulaminu stosuje się odpowiednio, z zastrzeżeniem iż zmiana
Lokalu może zostać dokonana wyłącznie poprzez zawarcie aneksu do Umowy Abonenckiej lub zawarcie
nowej Umowy Abonenckiej. Z tytułu zmiany Lokalu może być pobrana opłata określona w Cenniku.

Także widać, iż nowi też powinni móc rezygnować z usług
_________________
 
 
mky 
easy master

Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 23
Wysłany: 19-01-2017, 21:37   

Czy ktoś dostał pisemne powiadomienie o zmianie regulaminu? Czy UPC obecnie takich rzeczy nie wysyła i trzeba się zainteresować we własnym zakresie?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-01-2017, 21:58   

Skoro nie dostałeś to zmiany cie nie dotyczą bo masz już te zapisy w regulaminie i OWU umowy która podpisałes
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: