Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna możliwość rozwiązania umowy - zmiany w dokumentach
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2013, 14:09   

BeeJay napisał/a:
Rozumiem, że wystarczy napisać: w związku ze zmianą regulaminu od ..., proszę o rozwiązanie mojej umowy z UPC z dniem 20 czerwca.
Jak tak napiszesz, to może to zostać potraktowane jako zwykłe wypowiedzenie umowy. Wystarczy krótkie oświadczenie:
"W związku z dostarczoną w dniu ........... informacją oświadczam, że nie zgadzam się na zmiany w dokumentach abonenckich.".
Pamiętaj o podaniu swoich danych (imię i nazwisko, adres świadczenia usługi, ID Abonenta oraz data i czytelny podpis). Najlepiej takie pismo zanieść do BOK i wziąć potwierdzenie na kopii lub wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru. Mail, fax, formularz ze strony jest przeznaczony dla tych, którzy wierzą w porządek i uczciwość UPC.
 
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 13-05-2013, 14:41   

OT - w potwierdzeniu dostarczenia wiadomości, które wysyła UPC zauważyłem takie coś:
Cytat:
Informujemy, iż począwszy od 1 czerwca 2013 adres: Info.upc@upc.com.pl zostanie wyłączony z obsługi. Od tego dnia korespondencję elektroniczną do Biura Obsługi Klientów UPC Polska należy kierować wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.upc.pl/kontakt

W tym potwierdzeniu nie ma oryginalnej wiadomości wysłanej do UPC, więc przy kontakcie elektronicznym nadawca nie będzie miał śladu tego, co napisał.
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-05-2013, 16:58   

Ja zaniosłem do biura obsługi papierek i na nim Pani wpisała dzień wyłączenia usługi tj. 21.06. Dziś dzwonili do mnie z UPC (poznałem po numerze) ale nie miałem czasu na pogaduszki więc nie odebrałem. Ale widać tryby już mielą skoro zaczynają dzwonić ;) . Dużo jeszcze czasu zostało więc chyba trzeba przeciągnąć sprawy ile się da czyli co najmniej do połowy czerwca.
 
 
imposteur 
easy master

Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 39
Wysłany: 14-05-2013, 10:24   

Hm, a mi nie napisali daty odłączenia i nie wiem do kiedy mam czas na negocjacje :neutral:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2013, 11:28   

Zestawienie zmian w regulaminie: http://www.upc.pl/pdf/upc...upc_04_2013.pdf
Zmiany obejmują wszystkich, a więc każdy ma możliwość rezygnacji z dotychczasowej umowy do dnia 21 czerwca.
 
 
imposteur 
easy master

Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 39
Wysłany: 14-05-2013, 17:26   

No tak, ale ja już zrezygnowałem i nie wiem czy mi planują odłączyć na koniec okresu rozliczeniowego, od zmiany regulaminu czy od jutra.
 
 
Umcyk 
easy master

Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2013, 00:57   

Też mi w mailu nie dali. Dopiero podczas rozmowy telefonicznej dopytałem się - 21 czerwca, w moim przypadku. (I rozmowę telefoniczną bym polecał, chociaż to pewnie 21 czerwca także w Twoim przypadku.)

Może chcą sprowokować nas do dzwonienia do nich. :)
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15-05-2013, 13:27   

Idą prostą strategią. Sprzedać klientowi drogo ale załatwić to tak żeby myślał, że ma taniej niż przed wypowiedzeniem umowy. Proponuje choćby dla zasady (podstaw negocjacji - szkolą ich zapewniam) nie godzić się na pierwszą propozycję.

P.S. Nie można mieć o to pretensji w końcu UPC to nie instytucja charytatywna.
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 15-05-2013, 14:07   

Miszczowie internetu normalnie.
Zadzwonili do mnie przed chwilą i zaproponowali mi to samo za 120 zł :)
A płacę 125 zł :)
Grzecznie podziękowałem.
  modoc
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2013, 11:14   

Poszło dzisiaj wypowiedzenie, najpierw 20 minut wiszenia na telefonie, aby dobić się do konsultanta, a potem 2 minuty zabawy z ich formularzem zgłoszeniowym i czekam na reakcję ;)
Jestem ciekaw jakie padną propozycję. Swoją drogą na stacjonarny od UPC od 2 tygodni dzwoni Vectra i próbuje namówić na przejście, od nich dowiedziałem się o tej możliwości. Jest to o tyle ciekawe, że numer mam zastrzeżony, a podałem go raptem 2 osobom. W związku z tym powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych złożyłem zapytanie kiedy, komu i na jakiej podstawie udostępnili moje dane.
_________________
 
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 16-05-2013, 12:49   

Możliwe, że Vectra dzwoni na numery z zakresów numeracyjnych UPC, nikt nie musiał nic udostępniać.
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-05-2013, 13:21   

Wysłałem przedwczoraj wypowiedzenie umowy (fp30, mhd pvr) i dziś dostałem odpowiedź - standardową formułkę, ale zdziwiła mnie jedna rzecz, a mianowicie zdanie pod koniec maila "Jeśli korzystają Państwo ze sprzętu znajdującego się na liście poniżej, nie muszą Państwo go zwracać UPC." i jest wymieniony mój dekoder philips.

W takim razie nie muszę go zwracać (oprócz karty)?
 
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 16-05-2013, 13:34   

terefere, sprawdź, czy masz model, który jest na liście, może się różnić dwiema ostatnimi cyframi (na liście jest DCR 8111/03, a możesz mieć DCR 8111/91). Jeżeli jednak masz DCR 8111/03, to na pytanie czy trzeba oddać pilota, kabel HDMI itp. UPC odpisało mi następująco:
Cytat:
Uprzejmie potwierdzam, iż zgodnie z listą należy zwrócić wyłącznie kartę SC.
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-05-2013, 13:56   

O to ciekawie, dzięki za info.
A jak sprawdzić jaki mam model? Na tym zdjęciu: http://www.hwsw.hu/kepek/...03/upc/back.jpg jest na nalepce model, ale u mnie jest tylko nalepka z mac'ami..
 
 
dim 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 82
Wysłany: 16-05-2013, 14:03   

Na moim była nalepka i wpisany model w umowie. Nie pamiętam, czy da się do tej informacji dojść z menu urządzenia, sprawdzę wieczorem (chyba że ktoś wcześniej napisze).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: