Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemożliwość dotrzymania umowy
Autor Wiadomość
riffraff 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 4
Wysłany: 17-03-2013, 00:21   Niemożliwość dotrzymania umowy

Witajcie,
mój tata wziął Neostradę 20. Net słabo chodził, ciął się itd. więc sprawdziłem różnymi speedtestem i upc.pl/internet/poznaj-internet/test-predkosci-lacza i okazało się, że jest jakieś 1 mb.
Dzwonię tam do Orange i słyszę, że pod adresem mojego ojca nie może być więcej niż 1, bo kable nie takie.
Moje pytanie brzmi: co można z tym zrobić? Nie poinformowali o tym wcześniej. Nie są w stanie dostaczyć tych obiecanych 20. Czy można odstąpić od umowy bez konsekwencji i czy warto ich do sądu czy coś? Albo jaikś urząd konsumenta?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-03-2013, 03:23   

riffraff napisał/a:
mój tata wziął Neostradę 20

riffraff napisał/a:
pod adresem mojego ojca nie może być więcej niż 1, bo kable nie takie

Zobacz co masz napisane w umowie, jeśli tam będzie te 20 Mb, to żądaj od Orange by te 20 było, jeśli i to nie pomoże to możesz żądać obniżenia ceny za abonament + domagać się odszkodowania za wprowadzenie w błąd.
A tak przy okazji, to jak masz ten net podłączony, co do czego, jaki sprzęt, jakie routery?.
_________________
 
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-03-2013, 18:31   

W profilu neo 20 jest MINIMUM 10 wiec nie router ci sie nie polaczy jak bedzie mniej.
Jak nie da sie zrobic 10 to zadzwon i zapytaj co mozna z tym zrobic. Interesuje Cie w ogole nizszy pakiet czy chcesz calkiem zrezygnowac?
  goryczka
 
lukasz79 
Klikacz

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: 19-03-2013, 18:11   

@riffraff, obecnie oferowana usługa Neostrada jest w opcjach prędkości do...do 10Mb/s, do 20Mb/s, do 40Mb/s i do 80Mb/s. W twoim przypadku minimalna prędkość, jaką możesz uzyskać to 12992 kb/s a maksymalna to 24544 kb/s. Jeśli Twoja usługa nie działa w tym przedziale prędkości to powinieneś zgłosić sprawę do Orange i powinna zostać skierowana do techników, którzy sprawdzą linię. Być może faktycznie nie masz możliwości technicznych na korzystanie z Neostrady do 20Mb/s wtedy monterzy powinni jasno odpisać po realizacji zgłoszenia, że niestety jest brak możliwości technicznych na taką opcję i zaproponować Ci migrację do opcji niższej. Może zdarzyć się również, że na centrali, do której jesteś podłączony występuj przeciążenia. W takim przypadku możesz liczyć na pomniejszenie opłaty za usługę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: