Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
technicolor TC7200
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2013, 13:06   

patryk.r1 napisał/a:
Technicolor tl7200 - urządzenie nie zgodne z danymi które podaje producent
Pewnie wychodzą z założenia, że im mniej opcji jest dostępnych tym mniej ewentualnych reklamacji jak nie będzie działało tak jak należy.
 
 
patryk.r1 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 14
Wysłany: 18-02-2013, 13:08   

ale nie na tym to polega żeby ograniczać człowieka i sprzęt
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2013, 13:16   

Podejrzewam, że nie chodzi tylko o jakieś celowe ograniczanie klientów, a raczej o "optymalizację" kosztów obsługi, czyli cięcie tych kosztów na czym się da. Ale jeżeli w Rumunii ten router ma włączone te rzeczy, które są w instrukcji, to znaczy, że UPC obniżyło właśnie standard dla Polski poniżej Rumunii.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-02-2013, 14:14   

Czyli gorzej niż 3 świat, a podobno obydwa kraje są w UE, bo wychodzi na to, że Rumunia bardziej w niej jest....
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-02-2013, 15:56   

Problem 'rozdwojenia jaźni' SSID routera rozwiązany.
Dlaczego nie była widoczna nazwa sieci wi-fi (wpisana w zakładce konfiguracyjnej), a tylko ta z naklejki, tego nie wiem - niewykluczony jakiś błąd podczas wgrywania oprogramowania
Zmieniałem ten SSID na zupełnie inny i taka też nazwa pojawiła mi się w widocznych sieciach (ta z naklejki zniknęła). ;)

Czy rubryczka "Tekst szyfrujący" jest hasłem dla wi-fi ? (też by się nie zgadzało)
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 19-02-2013, 21:33   

czołem,
dziś podpisałem umowę - przejście z Aster na sprzęt UPC - FP60 Mbps. Prosiłem konsultanta, żeby był sprzęt bez wifi no i niestety - przyjechał TC7200.
Do tego urządzenia mam podłączony Fritz!Box.
Generalnie usługi, które do tej pory były dostępne z sieci - już takie nie są, np. USB czy VPN.
No to próbuję zmienić na modem, najlepiej taki, jaki miałem do tej pory - Cisco.
 
 
gogol 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa-Sadyba
Wysłany: 19-02-2013, 22:22   

Trzeba było im nie oddawać Cisco :P i wcześniej o kilka dni odwiedzić to forum a byś wiedział więcej na temat Techniszmelcu:)
 
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-02-2013, 22:33   

saintluc: wejdź na stronę modemu, następnie w "zaawansowane / opcje" i włącz następujące rzeczy:
Przepuszczanie połączeń IPSec
Przepuszczanie połączeń PPTP
Multicast
UPnP
wyłącz opcję:
Blokowanie WAN
Następnie wejdź w zakładkę "Zapora firewall" i powyłączaj tam wszelkie opcje.

Połączenie VPN działa na 100% zza tego modemu.

Jeśli nadal nie będzie chciało działać, skontaktuj się z administratorem serwera do którego się łączysz i nakaż sprawdzić czy nie ustawił Ci dostępu VPN z konkretnego adresu IP, być może teraz nie działa bo adres Ci się zmienił ?

USB w tym modemie nie będzie działać.
_________________
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 19-02-2013, 22:45   

gogol napisał/a:
Trzeba było im nie oddawać Cisco :P i wcześniej o kilka dni odwiedzić to forum a byś wiedział więcej na temat Techniszmelcu:)

ech, mądry Polak po szkodzie. Szukałem w necie informacji na temat tego TC7200 i tak tu trafiłem. Niestety - pan serwisant po prostu go zabrał, po wypełnieniu jakiegoś tam papieru.

Cytat:

saintluc: wejdź na stronę modemu, następnie w "zaawansowane / opcje" i włącz następujące rzeczy

to wszystko było domyślnie włączone

kvs napisał/a:
Połączenie VPN działa na 100% zza tego modemu.

mnie chodziło bardziej o to, żeby połączyć się przez VPN, które udostępnia Fritz, czyli z Internetu do sieci lokalnej FritzBox, a to już nie działa :(

Generanie, da się coś zrobić, żeby to urządzenie było przezroczyste i żeby Fritz czy w zasadzie każdy inny router widział publiczne IP?
Przez chwilę myślałem że: Podstawowe/Sieć lokalna/Włącz serwer DHCP/Wyłączone
ale to w sumie służy do czegoś innego.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-02-2013, 22:53   

saintluc napisał/a:
mnie chodziło bardziej o to, żeby połączyć się przez VPN, które udostępnia Fritz, czyli z Internetu do sieci lokalnej FritzBox, a to już nie działa

Zapewne nie działa dlatego, że trzeba fritz boxowi otworzyć odpowiedni port w routerze modemowym. Dowiedz się jaki numer portu i go po prostu przekieruj na adres lokalny tego urządzenia.
Możesz także ustawić DMZ na adres IP fritzboxa.
_________________
 
 
cil90 
easy master


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 42
Wysłany: 20-02-2013, 22:18   

[quote="kvs"]
saintluc napisał/a:
trzeba fritz boxowi otworzyć odpowiedni port w routerze modemowym.

Jest dokładnie tak jak opisał to kvs i nie ma tu nigdzie winy modemu :) Sam korzystam z VPN w obie strony i zapewniam że śmiga.
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 21-02-2013, 09:12   

cil90 napisał/a:

Jest dokładnie tak jak opisał to kvs i nie ma tu nigdzie winy modemu :) Sam korzystam z VPN w obie strony i zapewniam że śmiga.

to zatem powinno zadziałać.
Ale co zrobić, aby TC7200 był przezroczysty i F!B dostawał publiczny adres zamiast z sieci lokalnej?
 
 
cil90 
easy master


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 42
Wysłany: 21-02-2013, 15:56   

saintluc napisał/a:

Ale co zrobić, aby TC7200 był przezroczysty i F!B dostawał publiczny adres zamiast z sieci lokalnej?

Prześledź wątek od początku była o tym dyskusja :)
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 21-02-2013, 16:42   

cil90 napisał/a:

Prześledź wątek od początku była o tym dyskusja :)

:) tak, wymienić na Cisco :twisted:
 
 
Ryszard3 
Klikacz

Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: 26-02-2013, 23:53   Technicolor 7200.u a problemy z PS3

Witam,
Również doświadczyłem problemów z tym urządzeniem.
Jako świeży użytkownik UPC dostałem ten wynalazek. Po kilku godzinach walki z konfiguracją nie udało mi się zmusić go, aby wpuścił moją konsolę PS3 do sieci PlayStation Network (granie on-line, ściąganie gier i innych materiałów z ich sklepu).

Dodawanie do DMZ, wyłączanie firewalli, przekierowywanie portów, wszystkie inne cuda.. nic nie pomagało. Internet na konsoli był, ale nie można było zalogować się do PSN.

Za Waszą poradą zgłosiłem się do UPC z prośbą o wymianę wadliwego sprzętu na Cisco.
Po wymianie sprzętu konsola nie ma już problemu z zalogowaniem się do PSN.
Ciekaw tylko jestem czy to był mój odosobniony przypadek czy więcej użytkowników PS3 spotka się z takim problemem.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: