Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
technicolor TC7200
Autor Wiadomość
mars75 
light master

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 92
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-02-2014, 11:20   

Astral699 napisał/a:
Sprawa wyglada nastepująco. Na moja prosbe UPC wyłączyło mi opcje routera w Technicolorze (zakładka Wi-Fi) znieknęła ze strony diagnostycznej. I co ? Ano predkosc jest taka jak było do wczoraj. Jedna sesja i 23MB/sec a nie 4-5.
Wniosek jest prosty i to sugestia dla innych. Jesli macie problem z transferami z tym dziadowskim modemorouterze poproscoe UPC o wyłączenie Wi-Fi i zaopatrzcie sie we wlasny router - problem z głowy


Trochę się nie zgodzę z Twoją sugestią, mam ten sam modem przy włączonym wifi miałem wczoraj transfer 25 - 27 MB/sec na utorrencie z TL ( po kablu rzecz jasna)
  http://www.speedtest.net/my-result/3325383296
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2014, 18:20   

Astral699 napisał/a:
Na moja prosbe UPC wyłączyło mi opcje routera w Technicolorze (zakładka Wi-Fi) znieknęła ze strony diagnostycznej.

Nie wyłączyli Ci "opcji routera" (przełączenie w tryb bridge), tylko po prostu wyłączyli WiFi.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 08-02-2014, 22:20   

Czy moze mi ktos prosze pomóc przekierowac port 113 w tym modemie ?
UPC wyłącyzło mi wifi z poziomu technicolora. Kupiłem sonbie router TP Link WDR3600. Wszystko działa poza przekierowywaniem portów. Zawsze szlo mi to bardzo szybko do teraz. Cos jest nie tak i nie moge przekierowac portu 113 (Ident/ftp)
Wyglada to tak jakby wszystkie opcje z tym zwiazane były powielone. Na stronie modemu http://192.168.0.1 mam opcje w zaawansowanych do przekierowywania, ale sa tez one dostepne z poziomu routera http://192.168.1.1/
Pogubiłem sie juz co gdzie robić...
No i jaki adres IP ? Tez do chlery tego jest duzo, np. 192.168.1.100 , 192.168.0.10 Co wybrac ?

[ Dodano: 08-02-2014, 22:22 ]
mars75 napisał/a:
Astral699 napisał/a:
Sprawa wyglada nastepująco. Na moja prosbe UPC wyłączyło mi opcje routera w Technicolorze (zakładka Wi-Fi) znieknęła ze strony diagnostycznej. I co ? Ano predkosc jest taka jak było do wczoraj. Jedna sesja i 23MB/sec a nie 4-5.
Wniosek jest prosty i to sugestia dla innych. Jesli macie problem z transferami z tym dziadowskim modemorouterze poproscoe UPC o wyłączenie Wi-Fi i zaopatrzcie sie we wlasny router - problem z głowy


Trochę się nie zgodzę z Twoją sugestią, mam ten sam modem przy włączonym wifi miałem wczoraj transfer 25 - 27 MB/sec na utorrencie z TL ( po kablu rzecz jasna)

To normalne. Ja pisałem o sciaganiu na 1 saesji, a torrent tak nie działa. Spróbuj pobrac jakis plik, np z noc.gts i powiedz jaka masz predkosc
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-02-2014, 23:44   

Astral699 napisał/a:
Pogubiłem sie juz co gdzie robić...

Włącz w TWOIM routerze UPnP!, to załatwi sprawę przekierowywania portów.
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 09-02-2014, 10:51   

Problem rozwiazany czesciowo. To nie moja niewiedza i zamęt a router cos "szwankował" a jesli nie sam sprzet to oryginalny soft. Prądowo zrestartowałem router+modem w tym samym momencie i po zalogowaniu wszystkie porty które były zablokowane zostały prszekierowane i wszystko zaczelo dzialac (ftp).
Kazda zmiana w routerze, która wymaga jego "lekkiego" restartu powoduje tak jakby "zatknie" portów i objawai sie to tym ze wszystkie wygladaja ponownie na zablokowane i nie moge sie nigdzie połączyc gdzie bym chciał. Tylko prądowy restart pomaga.
Zastanawiam sie wiec nad jakims alternatywnym softem, tylko czy gwarancji nie stracę...
 
 
kasper93 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 09-02-2014, 14:39   

Tak jak nie miałem nic przeciwko temu ruterowi, bo jestem dosyć świeżym klientem, to zablokowanie SNMP w najnowszym sofcie jest trochę chamskim posunięciem ze strony UPC...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2014, 14:53   

SNMP powinno być zablokowane, a dostępna opcja przestawienia w bridge. Ale to u normalnych dostawców.
 
 
kasper93 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 09-02-2014, 15:37   

Dlaczego powinno, a jak sobie chce monitorować co się dzieje na ruterze, robić wykresy transferu etc. to co, nie mogę? Bo "tak powinno być"?
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 09-02-2014, 20:07   

Klient nie powinien mieć dostępu do interfejsów zarządzania (w tym monitorowania) urządzeniem sieciowym. Mimo, że zwykłe monitorowanie nie niesie ze sobą żadnych skutków, to można je użyć (nawet niechcąco) do obniżenia wydajności. Z tego powodu SNMP nie powinno być udostępniane, chyba że agent jest napisany na tyle dobrze, że umożliwia ograniczenia co do monitorowanych obiektów w drzewku MIB i częstotliwości odpytywania. Dobry dostawca natomiast powinien sam wyświetlać statystyki użycia łącza dla każdego klienta za pomocą dedykowanego portalu www.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-02-2014, 13:59   

Mam gorącą prośbę do użytkowników Technicolor TC7200.

Dostałem informację, że w najnowszej wersji firmware w Technicolor TC7200 została dodana/odblokowana funkcja ""Portbase PassThrough"". Czy to prawda? Jeżeli tak, to bardzo proszę o zrobienie screena z widoczną tą opcją i wklejenie go na forum.

Chcę nasmarować pisemko do UKE i zbieram dowody :twisted:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2014, 14:43   

Ciekawostka na temat zabezpieczeń TC7200: http://www.nerdbox.it/tec...ulnerabilities/
 
 
saintluc 
classic master


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 284
Skąd: KR
Wysłany: 11-02-2014, 21:35   

Susane napisał/a:
Ciekawostka na temat zabezpieczeń TC7200: http://www.nerdbox.it/tec...ulnerabilities/

a tu pisze o tym Niebezpiecznik:
http://niebezpiecznik.pl/...zpiecznik.pl%29
 
 
pawelcd 
light master


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-02-2014, 21:42   

Susane napisał/a:
Ciekawostka na temat zabezpieczeń TC7200: http://www.nerdbox.it/tec...ulnerabilities/


ciekawe czy już wiedzą i kiedy to naprawią :(
_________________
 
 
kasper93 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 11-02-2014, 22:37   

Jest naprawione w najnowszym sofcie. To stary filmik jest. Po za tym dla wszystkich posiadających jeszcze oprogramowanie .12 to nie jest żadne zagrożenie. Bo trzeba wejść na spreparowaną stronę w momencie jednocześnie będą zalogowanym do rutera. Prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Błędy tego typu są wszędzie, ogromne portale nie tokenizujom zapytań gdzie jest o wiele większe zagrożenie. Nie róbmy z tego afery, bo na prawdę nie ma z czego. Błędy w lokalnym interfejsie zarządzania są bardzo mało istotne.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2014, 23:09   

Film jest ze stycznia 2014, a więc nie taki znowu stary. Nikt tu nie robi afery, ot ciekawostka i tyle. O istotności sprawy każdy sam może sobie wyrobić zdanie, w Niebezpieczniku jest to dość przystępnie wyjaśnione. Prezentacja luki była pokazana na firmware STD6.01.12, które UPC w Polsce zaczęło wgrywać bodajże gdzieś od połowy 2013 roku. Podejrzewam, że nie wszyscy już posiadają nowsze, jest okazja do sprawdzenia, czy w ogóle po restarcie takowe się wgra.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: