Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
technicolor TC7200
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-06-2013, 18:27   

janbar napisał/a:
Jakieś pomysły oprócz wymiany na Cisco 39xx? ;]

Może naiwnie to napiszę, ale spróbuj powalczyć o zwykły modem kablowy i kup sobie swój własny router (nie wiem jaka kwotę byś na to przeznaczył, ale powiedzmy od 70 zł do 700 zł) i będziesz miał co i jak chcesz.

Sieć u mnie w domu ma działać jak JA chcę, a nie na co mi pozwoli lub nie operator - nie robią mi żadnej łaski.
Do mnie monter przychodził 4 razy....., aż w końcu ktoś coś zrozumiał i dostałem tylko modem.
_________________
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 04-06-2013, 08:33   

@janbar, nie tylko sieci wifi pracują na 2,4GHz, sprawdź wszystkie kanały. Jeśli masz dużo sieci wifi to lepiej ustaw szerokość kanału na 20MHz, przy synchronizacji 144Mb/s powinno dać się uzyskać prędkość ~70Mb/s. Prędkość internetu najpierw sprawdź na połączeniu kablowym i wklej na forum parametry pracy modemu, jak będą poprawne wartości to następnie zajmij się konfiguracją wifi. Prędkość sprawdź przez Axela poleceniem:
Kod:
axel -n 10 -v -a ftp://ftp.atman.pl/test256mb.dat
lub
axel -n 10 -v -a ftp://ftp.task.gda.pl/debian-cd/7.0.0/i386/iso-cd/debian-7.0.0-i386-CD-1.iso

Jaką masz dokładnie kartę wlan, umieść identyfikator sprzętu. Sprawdź ze 3 wersie sterowników do niej, umieść zrzut ekranu z jej ustawień zaawansowanych. Jakie masz RSSI i prędkość w zakładce o stanie sieci. Umieść zrzut ekranu ustawień z routera, zakładek związanych z ustawieniami sieci bezprzewodowej. Szyfrowanie ustaw na WPA/WPA2 PSK AES.
Możesz jeszcze przetestować na linuxie live cd/usb żeby wyeliminować problem z systemem, sterownikami itp.
 
 
janbar 
easy master

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Wysłany: 08-06-2013, 01:30   

Zapomniałem napisać, że pracuję teraz na 40MHz na kanale 1, mam tam najstabilniejsze transfery, ale innych niż te 3 wymienione nie sprawdzałem. Na kablu mam ok' 60/5,8 na Netmeterze z ftp Atmana. Axela nie znam, zaraz poszukam. Czym sprawdzić te inne urządzenia nadające na tej częstotliwości? Na razie mam tylko inSSIDera.

Identy sprzętu, któren jest właściwy, to nie mam zielonego pojęcia, może Uncle Google coś podpowie:

PCI\VEN_14E4&DEV_4315&SUBSYS_137D103C&REV_01
PCI\VEN_14E4&DEV_4315&SUBSYS_137D103C
PCI\VEN_14E4&DEV_4315&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4315&CC_0280

Które konkretnie ustawienia karty z zakładki zaawansowane chcesz zobaczyć, bo naraz się nie da, a wszystkie to sporo pisaniny będzie?
Jakie sterowniki polecasz do tego Broadcoma 802.11g?

Na zakładce Radio:

Tryb 802.11 jest mieszany ( b,g i n )
kanał 1
szerokość 40 MHz
Moc 100%

szyfrowanie mam WPA 2 AES i nie chcę go zmieniać.

zaawansowane ustawienia sieci bezprzewodowej.jpg
Plik ściągnięto 717 raz(y) 42,25 KB

polaczenie sieci bezprzewodowej.jpg
Plik ściągnięto 586 raz(y) 37,81 KB

 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 08-06-2013, 10:53   

janbar napisał/a:
Na kablu mam ok 60/5,8 (...) Axela nie znam, zaraz poszukam

Czyli modem pracuje popranie. Axel z GUI, bez potrzeby wpisywania komend http://mrkmg.com/axel-for...hical-frontend/ ustaw Threads na 10
janbar napisał/a:
Czym sprawdzić te inne urządzenia nadające na tej częstotliwości?

https://www.youtube.com/u...uery=Chanalyzer
Do jednorazowego zastosowania, zakup nieopłacalny.
janbar napisał/a:
PCI\VEN_14E4&DEV_4315

Jest to karta G, więc na niej uzyskasz ~22Mb/s.
janbar napisał/a:
Które konkretnie ustawienia karty z zakładki zaawansowane chcesz zobaczyć

Zrób zrzut ekranu nie przepisuj.
janbar napisał/a:
Jakie sterowniki polecasz?

http://www.station-driver...oadcom_wlan.htm
http://wikidrivers.com/wiki/Broadcom_BCM43xx_win6x
janbar napisał/a:
szyfrowanie mam WPA 2 AES i nie chcę go zmieniać

Największą przepustowość na radiu N uzyskasz nie stosując żadnych zabezpieczeń lub stosując WPA PSK AES lub WPA/WPA2 PSK AES

Sprawdź zachowanie na włączonym i wyłączonym WMM. Ustaw moduł oszczędzania energii dla karty wifi na maksymalną wydajność i plan zasilania na wysoka wydajność.
 
 
gunio 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: 09-06-2013, 01:19   

Te modemoroutery to jednak badziewie. Nawet na RT-N10U który kosztuje niewiele ponad 100zł uzyskasz 150Mbit/s w 40Mhz
 
 
AvrooK 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 286
Skąd: 3city
Wysłany: 09-06-2013, 19:20   

witam
podłączę się do tematu nieszczęsnego modemoroutera... od paru dni jestem niezbyt szczęśliwym użytkownikiem. niestety na ten temat trafiłem po instalacji wyżej wspomnianego.
po 24h od zainstalowania modemu zwiesiło sieć, potem 2 dni spokoju i znowu sieć zwieszony ale od poczatku.
do modemu podłączony mam po kablu router wrt54gl i z niego już po wifi i po kablu internet rozpuszczony. mam serwerek ftp postawiony z wyjściem na zewnątrz. w technicolorze ustawiłem router w DMZ żeby bez problemu kontrolować przekierowania portów. wszystko piknie ale w tym ustawieniu wygląda na to że net mi pada. na infolinii twierdzą że to wina mojego routera a nie ich pudła. czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ? nie wydaje mi się żeby router mógł wieszać technicolora. żeby odzyskać net muszę podłączyć ten ich modem do kompa i czasami parę razy zrestartować.


w ustawieniach technicolora włączam tylko DMZ, wyłączam firewalla i zdaje się wyłączałem DHCP (ale tego kurcze akurat nie pamiętam bo teraz z innej sieci piszę). zawołam technika to powie że wszystko śmiga i karze zapłacić za wizytę :/ może niepotrzebnie router w DMZ wrzucam ? o ile pamiętam że dodawanie routera w przekierowanie nie umożliwiało wejścia na FTP z zewnątrz.

ps. dodam może że z poprzednim webstarem od UPC wszystko ładnie funkcjonowało.
_________________
 
 
marder 
plus master


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 391
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 10-06-2013, 17:40   

Twój ruter ma być w DMZ Technicolora. Brak DHCP w Technicolorze nie powinien stwarzać problemów, bo i tak wszystkie urządzenia łączą się z Linksysem.
Przekierowania portów pod FTP rób w Linksysie.
 
 
janbar 
easy master

Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 35
Wysłany: 12-06-2013, 00:29   

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
Na kablu mam ok 60/5,8 (...) Axela nie znam, zaraz poszukam

Czyli modem pracuje popranie. Axel z GUI, bez potrzeby wpisywania komend mrkmg.c[]o/m/axel-for-windows-with-graphical-frontend/ ustaw Threads na 10


Na razie jeszcze tego nie sprawdzałem.

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
Czym sprawdzić te inne urządzenia nadające na tej częstotliwości?

.youtube.[]c/om/user/metageektrent/search?query=Chanalyzer
Do jednorazowego zastosowania, zakup nieopłacalny.


Myślałem, że może jest jakiś program wykorzystujący anteny laptopowe, bo takie urządzenia to znam.

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
PCI\VEN_14E4&DEV_4315

Jest to karta G, więc na niej uzyskasz ~22Mb/s.


Czasami do 20 dochodzę...

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
Które konkretnie ustawienia karty z zakładki zaawansowane chcesz zobaczyć

Zrób zrzut ekranu nie przepisuj.


Zrobiłem, ale wartości nie zobaczysz, najwyżej napiszesz mi co Ci przepisać.

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
Jakie sterowniki polecasz?

.station-drivers.c/om/page/broadcom_wlan.[]h/tm
wikidrivers.[]co/m/wiki/Broadcom_BCM43xx_win6x


No zobaczymy, bo na razie mam 4.170.77.3...

ra napisał/a:
janbar napisał/a:
szyfrowanie mam WPA 2 AES i nie chcę go zmieniać

Największą przepustowość na radiu N uzyskasz nie stosując żadnych zabezpieczeń lub stosując WPA PSK AES lub WPA/WPA2 PSK AES


Domyślam się, choć on pracuje w trybie mieszanym, ciekawe jak to wpływa na jego wydajność.

ra napisał/a:
Sprawdź zachowanie na włączonym i wyłączonym WMM. Ustaw moduł oszczędzania energii dla karty wifi na maksymalną wydajność i plan zasilania na wysoka wydajność.


WMM jest na razie na auto, a przy ciągłym zasilaniu sieciowym, mam wrażenie, że plany zasilania są ustawiane na wysoką wydajność, ale sprawdzę...
Hmmmm... wyłączyłem opcję minimalny pobór mocy w zaawansowanych ustawieniach karty, ale innych opcji regulacji nie widzę, np. w planach zasilania nie widzę?

No i najlepsza wiadomość na koniec...
Otóż spaprało mi się ustawienie hasła i chciałem zrestartować ustawienia, włączanie i wyłączanie nic nie dawało ( i słusznie ;] ) i zapomniałem o magicznym otworku ;) , ale zadzwoniłem do BOK-u, Pan mnie poinstruował i przy okazji powiedział, że mam coś nie tak ze stabilnością, czy czymś tam sygnału i że podeśle technika. Technik przybył, coś tam popatrzył i wymienił modem na Cisco 3925! LOL! Tak zupełnie bez walki i proszenia dostałem com chciał... ;] Dziwne to i podejrzane..., pewnie z podsłuchem... ;] Tzw. "operacyjnym" co to nie potrzebują zgody sądu, a jak się potwierdzi "zasadność użycia"to mają, chyba 2 tyg. teraz na zatwierdzenie urzędowe, przez sąd... ;]

PS. Forum chodzi jak stara Malinowska na trzy dni przed śmiercią... ;]
PS2. Jak zwykle, kuźwa, linki!!! ;]

zaawansowane wlasciwosci karty cz.2.jpg
Plik ściągnięto 524 raz(y) 46,49 KB

zaawansowane wlasciwosci karty.jpg
Plik ściągnięto 557 raz(y) 46,69 KB

 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 12-06-2013, 07:51   

Na 802.11g dużych prędkości nie uzyskasz, 20Mb/s jest prawidłową. Sprawdź czy router obsługuje XPress i włącz w sterowniku tą opcję, może coś da, nie wiem czy nie kosztem radia 802.11n
 
 
pawelcd 
light master


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-06-2013, 20:52   

witam.

Jak wyłączyć możliwość logowania po Wifi, myślałem że się to robi w System/Zdalne logowanie ale mimo wybranej opcji wyłącz dalej mogę się logować po Wifi ;/
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-06-2013, 23:15   

pawelcd napisał/a:
ak wyłączyć możliwość logowania po Wifi, myślałem że się to robi w System/Zdalne logowanie ale mimo wybranej opcji wyłącz dalej mogę się logować po Wifi ;/

Jedyny sposób, to w ogóle wyłączyć wifi, ale musi to zrobić zdalnie UPC, ale też pamiętaj, ze wtedy stracisz możliwość korzystania z wifi.
_________________
 
 
niko91 
easy master

Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 24
Wysłany: 26-06-2013, 18:03   

Witam Panowie

Jaki mam wpływ na to ,że w zakładce Downstream i Upstram Status blokady jest:zablokowany?

Czym to skutkuje i czy mogę sam zmienić na odblokowany?




pozdrawiam

1.JPG
Plik ściągnięto 678 raz(y) 105,64 KB

 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10-07-2013, 17:54   

No to ja jedynie napiszę że udało mi się uniknąć tego wspaniałego urządzenia, przy okazji przejścia na UWDP zaznaczyłem że chce cisco bo wiem że z technicolorem są problemy, pani niby to zaznaczyła choć nie obiecywała. Dziś technik przyniósł mi cisco epc 3925
 
 
niko91 
easy master

Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 24
Wysłany: 10-07-2013, 20:09   

Witam

Po długich bojach też wydębiłem Cisco ;)

pozdrawiam
_________________
 
 
Kuba253 
Klikacz


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-07-2013, 08:41   

niko91 napisał/a:
Witam Panowie

Jaki mam wpływ na to ,że w zakładce Downstream i Upstram Status blokady jest:zablokowany?

Czym to skutkuje i czy mogę sam zmienić na odblokowany?




pozdrawiam
Ja nie mam Technicolor
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: