Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-02-2020, 15:32   

Jakość sygnału "skacze" między 95 a 100. Nie mam już pomysłu więc łapie się wszystkiego. Z telewizji naziemnej nagrywa wszystko.
_________________
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 57
Wysłany: 01-02-2020, 15:33   

mm2 napisał/a:
Wielkie dzięki, mam ten sam soft, czyli czekanie na nowy nic nie da, jakbyś mógł sprawdzić jeszcze na kanale TVN HD siłę sygnału, u mnie jest tylko 58. Oraz nagrywanie z kanału AleKino+HD. Na jaki dysk nagrywasz, ja próbowałem trzech różnych - ale wszystkie bez zasilania zewnętrznego.


Siła sygnału u mnie na TVN HD to 70 a jakość to 100. Natomiast nagrałem fragment filmu na kanale AleKino+HD, lecz przy próbie odtworzenia kręci się kółko i nic. Myślę że winny jest soft i trzeba nam czekać na aktualizację.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2020, 16:27   

Ale panowie, co innego nie nagrywa, a co innego nagrywa, ale nie odtwarza.
Sprawdźcie ile MB zajmuje nagrany na dysku fragment audycji. Jeśli 0 MB, to znaczy, że TV rzeczywiście nie nagrywa, a jeśli >0 MB, to znaczy, że nagrał, ale z jakichś powodów nie chce odtworzyć nagrania.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-02-2020, 17:27   

piotyc, dziękuje, teraz przynajmniej wiem że wystarczy zaczekać na nowy soft (ten ma też błąd w postaci migotania podświetlenia widocznego na jasnym tle, opisane na zagranicznych forach), Robin masz rację, nie odtwarza nagranych programów (sprawdziłem dysk się zapełnia) ale przyznaj że to dziwne, z naziemnej nagrywa wszystko, a z kablówki nie nagrywa tylko niektórych, ale fakt że chyba pochopnie postawiłem na usterkę UPC
_________________
Ostatnio zmieniony przez mm2 01-02-2020, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2020, 18:02   

Czemu telewizor nie odtwarza tylko niektórych nagranych z kablówki programów? Możliwe, że w wyniku błędu softu telewizora kodek jakiejś ścieżki audio powoduje zgrzyt i blokuje odtwarzanie. Albo następuje problem z synchronizacją audio-video.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 01-02-2020, 19:15   

mm2, Ja bym spróbował przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych, a przynajmniej wyczyścił dane i cache apki odtwarzacza.
Winny może też być sam dysk na którym nagrywasz, może nie być dostatecznie wydajny, mieć uszkodzone sektory lub sypać błędami z kontrolera USB.
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-02-2020, 20:14   

Przywracałem do ustawień fabrycznych, nawet instalowałem na nowo, dyski też wypróbowane trzy sztuki. Poczekam trochę na nowy soft, ewentualnie pójdzie do reklamacji na niezgodność z umową.
_________________
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 57
Wysłany: 01-02-2020, 20:18   

mm2 napisał/a:
piotyc, dziękuje, teraz przynajmniej wiem że wystarczy zaczekać na nowy soft (ten ma też błąd w postaci migotania podświetlenia widocznego na jasnym tle, opisane na zagranicznych forach), Robin masz rację, nie odtwarza nagranych programów (sprawdziłem dysk się zapełnia) ale przyznaj że to dziwne, z naziemnej nagrywa wszystko, a z kablówki nie nagrywa tylko niektórych, ale fakt że chyba pochopnie postawiłem na usterkę UPC


Odnośnie migotania na jasnym tle, jak miałem jeszcze miesiąc temu horizon I oglądałem przez niego, wtedy nie było migotania, ale już na antenie tak co jest bardzo denerwujące, zauważyłem jeszcze, że taktowanie jest nie takie, przy szybszych scenach widać problem, nawet pasek na dole ekranu np. na TVP info, czy TVN 24 nie jest płynny
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 01-02-2020, 20:37   

piotyc napisał/a:
że taktowanie jest nie takie, przy szybszych scenach widać problem, nawet pasek na dole ekranu np. na TVP info, czy TVN 24 nie jest płynny

Masz włączone upłynniacze obrazu prawdopodobnie lub BFI. One często mają problem z kontentem w 50hz, zwłaszcza BFI.
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-02-2020, 20:36   

Wyjaśnienie na temat braku nagrywania na TVN i kanałach z grupy Canal + na telewizorze Philips PUS7334 - winowajcą okazała się aktualizacja softu do serii PUS7??4, jak ktoś ma podobny problem to piszcie do Philipsa po soft przywracający starą wersję.
_________________
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 57
Wysłany: 14-02-2020, 17:22   

mm2 napisał/a:
Wyjaśnienie na temat braku nagrywania na TVN i kanałach z grupy Canal + na telewizorze Philips PUS7334 - winowajcą okazała się aktualizacja softu do serii PUS7??4, jak ktoś ma podobny problem to piszcie do Philipsa po soft przywracający starą wersję.


Pisałem do Philips, ale od 2 tygodni cisza, napisali maila że przekazali dalej, i to by było na tyle.
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-02-2020, 17:38   

Ja też pisałem dwa razy, w końcu zadzwoniłem i nalegałem na wysłanie mi softu przywracającego do starszej wersji, jednocześnie informując iż wiem że taki soft innym osobom wysłali, można zdobyć ten soft z "drugiej ręki" ale lepiej nie ryzykować utraty gwarancji, tak ma się na dowód maila że oprogramowanie zostało dostarczone przez gwaranta.
_________________
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 25-02-2020, 19:17   

Czy można sparować kartę kolegi (używaną w dekoderze do multirooma) z moim modułem w wersji SmarCAM-3 UPC Poland, sw : 07.00.01.02.04.00 ? ja zrezygnowałem z tv a on by sobie chciał posprawdzać i pognagrywać na swoim TV; wiem że może zamienić dekoder na moduł ale to kosztuje 50zł co mało się kalkuluje na kilka testów
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2020, 19:20   

Nie można. Karty są sparowane z modułami CI+.
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 25-02-2020, 19:26   

taggan napisał/a:
Nie można. Karty są sparowane z modułami CI+.


OK ale właśnie o to mi chodzi czy jeśli przyjedzie technik albo się zadzwoni do działu technicznego to nie mogą sparować tych dwóch elementów ? bo moja karta zasadniczo jest na śmietnik bo od dawna już nie mam tv w abonamencie UPC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: