Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-06-2019, 20:43   

matifcb, Nigdy nie miałem styczności z takim Panasoniciem więc ciężko będzie mi pomóc. Generalnie, jeśli działa szybkie wyszukiwanie to jest to lepsze opcja. Aczkolwiek, by zachować własną kolekcję kanałów i tak musiałbyś umieć wyeksportować je do pliki i trzymać gdzieś indziej.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 03-06-2019, 21:51   

Bork napisał/a:
Mam pytanie czy UPC coś pokombinowało dzisiaj w częstotliwościach w Warszawie??? Mam moduł i stosunkowo nowy telewizor. Miałem ułożoną swoją listę kanałów. Do tej pory nawet jak coś zmieniali to kanały miałem zawsze w tym samym miejscu, a dzisiaj misz masz i zwykły POLSAT zniknął....

Nie tylko w Warszawie
_________________
  ogromny
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 17-06-2019, 11:12   

Dostałem przed chwilą takiego maila:

Drogi Kliencie,

w związku z prowadzonymi przez nas pracami modernizacyjnymi od dnia 17.06.2019 nastąpi zmiana częstotliwości nadawania niektórych kanałów.

Aby przywrócić pełną listę kanałów należy ponownie wyszukać je w odbiorniku telewizyjnym. Informację w jaki sposób można to zrobić znajdziesz w instrukcji odbiornika telewizyjnego lub na stronie www.upc.pl/kartaci

Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

Dużo namieszali w Warszawie? jestem poza domem i nie mam jak sprawdzić. Już tak ostatnio mieszają w tych częstotliwościach, że brak słów! Czemu ma to służyć???
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-06-2019, 11:15   

Bork, nie wiem jak w Warszawie, ale ja też dostałem SMS i e-mail ten co Ty i wszystko jest na miejscu?
_________________
  ogromny
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-06-2019, 11:55   

Bork napisał/a:
Czemu ma to służyć???
Służyć ma temu, by móc uruchomić Docsis 3.1 i 4k. Po wyłączeniu analoga i usunięciu dubli SD trzeba przesunąć kanały HD z pakietu Start/Azart na dolne częstotliwości by użytkownicy, którzy maja filtry nie stracili dostepu do tych kanałów.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2019, 12:57   

Wygląda na to, że posprzątano 8 z 9 dubli HD-HD. W dalszym ciągu nadawana jest jeszcze podwójnie Stopklatka HD. :neutral:
 
 
wolvier 
light master

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 71
Wysłany: 17-06-2019, 16:31   

w Krakowie też pozmieniali.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-06-2019, 16:55   

Oczywiście, gdyż w każdym oddziale UPC nadawane są dokładnie te same cyfrowe paczki (dosyłane z Warszawy, gdzie są budowane), za wyjątkiem jednego MUX-a, na którym umieszczane są programy regionalne (np. wersje TVP 3). ;)

Swoją drogą dziś po prostu wyłączono dublujące się programy HD z MUX-ów z górnego pasma, zostawiając na nich wolne miejsce. A można przecież było przy okazji zrobić większe porządki i uwolnić chociaż jednego MUX-a, przenosząc z niego pozostałe programy na inne MUX-y (na których zwolniło się miejsce). Szczególnie MUX z kanałami: TV Puls HD, Tele5 HD, Fokus TV HD, Filmbox Arthouse HD, BBC Brit HD, Lifetime HD nadawałby się idealnie do zwolnienia. Trzy pierwsze kanały wyłączono, a trzy pozostałe można by przenieść na pozostałe MUX-y, na których powyłączano po 1 kanale. :P

Tak samo mogli spróbować przenieść Zoom TV HD, Metro HD, Nowa TV HD, WP HD i TVP Sport HD w dolne pasmo, skoro postanowili, aby Polsat 2, Super Polsat, TV 6, TTV, Superstacja, Eska TV zostały w SD. Swoją drogą ciekawe dlaczego akurat te programy zostały w SD? To już logiczniej mogli Polsat 2 dać w HD (zamiast np. Tele 5), skoro nie ma naturalnego odpowiednika w SD i muszą go sami downscalować i nadawać z logo HD. :mad:
 
 
pawlos 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-06-2019, 19:10   

Od kilku dni mam ten sam problem. Nie mogę znaleźć kilku kanałów. Wyszukiwanie pełne nic nie daje. Nie mogę znaleźć m.in. Polsatu, TV 4, TVN 7 i TVP Info. Jest jakaś możliwość dogrania ich? Mój TV to Samsung i zawsze szukałem kanałów po pełnym szukaniu bo szybkie nie działa.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2019, 19:33   

Te programy znajdują się na jednym MUX-ie. Aby je dograć musisz ręcznie przeszukać konkretną częstotliwość, którą telewizor prawdopodobnie pominął podczas automatycznego wyszukiwania. Jakbyś miał uzupełnioną pozycję "skąd", to bym tą częstotliwość podał. :P
 
 
pawlos 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-06-2019, 19:55   

Mój błąd. Zapomniałem napisać, że chodzi o Kraków.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2019, 19:57   

Spróbuj przeszukać częstotliwość 122 MHz.
 
 
pawlos 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-06-2019, 20:01   

Dziękuję :)

Działa :)

Wiedziałem gdzie zapytać ;)
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2019, 21:07   

Cieszę się, że mogłem pomóc. :) Jakby Ci jeszcze jakichś programów brakowało, to przeskanuj dodatkowo 138 MHz oraz 146 MHz. Jest jeszcze czwarty MUX w dolnym paśmie, umieszczony w Krakowie na częstotliwości 210 MHz, ale na nim zmian nie było. ;)
 
 
pawlos 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-06-2019, 23:19   

Póki co nie zauważyłem by czegoś więcej brakowało, ale jak coś to już wiem gdzie ich szukać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: