Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
kozakis01 
easy master

Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 25
Wysłany: 18-01-2021, 10:34   

wozaq napisał/a:

Także telewizor stał się używalny, nie mam chyba na co narzekać, ale sukces odtrąbie jak podziała tak przynajmniej przez miesiąc. Dobrze, że nie muszę brać jakiegoś dziadowskiego dekodera.

Obraz pojawia się u Ciebie też po ok. 2-3 s.? Z tego co widziałem Horizon jest szybszy pod tym względem. Kiedyś krótko testowałem Horizona i miał problemy z nagrywaniem, ale podstawowa funkcjonalność i Replay TV działały bez zarzutu. Zdecydowałem się na moduł, ale sam już nie wiem, czy nie lepiej spróbowac też Horizona. Replay TV jest jednak dużym plusem.
 
 
wozaq 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 23
Wysłany: 18-01-2021, 11:17   

Po włączeniu jak wyskoczy autoryzacja modułu to trzeba chwilkę poczekać. W ogóle odnoszę wrażenie, że po aktualizacji to okno pojawia się zdecydowanie częściej, praktycznie zawsze. Natomiast przełączanie kanałów najdłużej trwa jak się przełącza na kanał z innego muxa niż ten co wcześniej. Tu też trwa to tak jakby dłużej niż wcześniej, ale przynajmniej działa. Wcześniej było tak, że potrafiło w ogóle nie przełączyć, albo trwało to nawet 10s po ty jak zgubił epg. Za to dopóki nie zgubił to chyba trochę szybciej niż teraz.
 
 
kozakis01 
easy master

Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 25
Wysłany: 18-01-2021, 11:26   

wozaq napisał/a:
Po włączeniu jak wyskoczy autoryzacja modułu to trzeba chwilkę poczekać. W ogóle odnoszę wrażenie, że po aktualizacji to okno pojawia się zdecydowanie częściej, praktycznie zawsze. Natomiast przełączanie kanałów najdłużej trwa jak się przełącza na kanał z innego muxa niż ten co wcześniej. Tu też trwa to tak jakby dłużej niż wcześniej, ale przynajmniej działa. Wcześniej było tak, że potrafiło w ogóle nie przełączyć, albo trwało to nawet 10s po ty jak zgubił epg. Za to dopóki nie zgubił to chyba trochę szybciej niż teraz.

Aaa, czyli wciąż działa tak sobie? Masz może porównanie z Horizonem?
 
 
wozaq 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 23
Wysłany: 18-01-2021, 12:22   

Nie mam porównania, w zamierzchłych czasach miałem tylko Cisco. Według mnie działa teraz tak jak trzeba, nigdy nie było idealnie, nawet na tym Cisco.
 
 
kozakis01 
easy master

Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 25
Wysłany: 21-01-2021, 02:06   

wozaq napisał/a:
brtk napisał/a:
wozaq, i jak, aktualizacja naprawiła problem? U mnie jeszcze nie było aktualizacji, ale pewnie OLEDy traktują priorytetowo.


Po prawie pięciu dniach wszystko wskazuje na to, że sytuacja się poprawiła. Co prawda w notkach o tej aktualizacji nic nie napisano, że rozwiązuje te problemy, ale pomogło. Trochę dziur przy dalszych godzinach w przewodniku występuje w dalszym ciągu, ale nie było sytuacji żeby cały był pusty, albo żeby nie dało się przełączać kanałów. Czasem też, bardzo rzadko, wyskoczy brak sygnału po przełączeniu na jakiś kanał, ale wystarczy powtórzyć i nie ma problemu, ale takie rzeczy potrafiły się dziać w poprzednim Philipsie, więc traktuję to jako normę.

Także telewizor stał się używalny, nie mam chyba na co narzekać, ale sukces odtrąbie jak podziała tak przynajmniej przez miesiąc. Dobrze, że nie muszę brać jakiegoś dziadowskiego dekodera.

To chyba nie kwestia aktualizacji, bo u mnie też się poprawiło. :)
 
 
wozaq 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 23
Wysłany: 21-01-2021, 16:06   

No jak nie jak tak. Przecież masz CX-a, a on dostaje te sam firmware co GX. Zobacz czy masz firmware 03.21.16
 
 
kozakis01 
easy master

Dołączył: 09 Sty 2021
Posty: 25
Wysłany: 21-01-2021, 16:28   

wozaq napisał/a:
No jak nie jak tak. Przecież masz CX-a, a on dostaje te sam firmware co GX. Zobacz czy masz firmware 03.21.16

Niedawno sie pojawil, ale nie zaktualizowalem...
 
 
wozaq 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 23
Wysłany: 21-01-2021, 16:51   

Dobra, nieważne czy to sprawka kosmitów czy cokolwiek, ważne, że od tygodnia działa tak jak trzeba :)
 
 
grundol2 
light master

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 66
Wysłany: 21-01-2021, 18:13   

Witam jak wyczytałem na forum że przez kartę cl+ kanały Hd są odbierane w rozdzielczości 1080p tak ? Dzisiaj podłączyłem bezpośrednio kabel z Upc pod tv bo mam tuner dvb-c no i zobaczyłem jaką rozdzielczość daje np TVN czy TVP bo są nie kodowane na obu jest 1080i czy karta cl + odblokowuje tą rozdzielczość ? Tv Samsung mu 7002
 
 
wozaq 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2021
Posty: 23
Wysłany: 21-01-2021, 19:19   

Raczej wszystkie są w 1080i. Przynajmniej jak pamiętam jak jeszcze Mediabox-a miałem to max do wyboru było 1080i, czemu t przy module miałoby być inaczej?
 
 
turpentine 
Klikacz

Dołączył: 03 Lip 2014
Posty: 10
Wysłany: 21-01-2021, 19:34   

Głównym założeniem technologii 1080i jest osiągnięcie jeszcze lepszej jakości obrazu.
W przypadku nowoczesnych telewizorów mogą pojawić się rozmycia i zniekształcenia, czego nie odnotowuje się w rozdzielczości 1080p.
Obraz progresywny, czyli 1080p cechuje się wyższą stabilnością, jednak zachodzi tutaj ryzyko pojawiania się kłopotliwego migotania.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-01-2021, 09:22   

Wszystkie kanały HD są obecnie nadawane w 1080i, dekoder horizon ma możliwość usunąć przeplot z takiego sygnału i do TV wysłać już 1080p, ale w większości przypadków lepiej by zajął się tym sam telewizor.
_________________
 
 
19PG45 
easy master

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 41
Wysłany: 26-01-2021, 17:37   

zylx napisał/a:
michal2237, Jest też MR na CI+ za 4.99zł. Zaraz wrzucę regulamin.


Próbowałem skorzystać z tej promocji, ale konsultant uparcie twierdzi, ze to dotyczy jedynie abonentów z dekoderem 4K. W regulaminie nie ma o tym mowy, więc będę jeszcze próbował.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 26-01-2021, 20:02   

19PG45, spróbuj bezpośrednio z linka
_________________
  ogromny
 
19PG45 
easy master

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 41
Wysłany: 26-01-2021, 21:00   

ogromny, którego konkretnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: