Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa telefoniczna
Autor Wiadomość
Someone 
Klikacz

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 28-06-2012, 14:15   Umowa telefoniczna

Witam,

z gory przepraszam za brak polskich znakow w tekscie.

2 miesiace temu ojciec zawarl umowe telefoniczna z Pania dzwoniaca z UPC. Poprzedni zestaw to pakiet max HD z nagrywarka + internet 25Mb/s. Nowy z promocji to Pakiet z nagrywarka HD + fiber power 120Mb/s + Pakiet super HD. Mila Pani powiedziala ze koszt bedzie jedynie 3 zl wiekszy od tego ile placilismy do tej pory tj. ~170zl. Ojciec sie zgodzil. Powiadomil mnie o tym. Oferta wygladala az zbyt dobrze zeby bylo wszystko w porzadku, wiec zaproponowalem mu zeby nastepnego dnia zadzwonil i sie upewnil, czy rzeczywiscie wychodzi za to lacznie 173zl/miesiac. Dostal odpowiedz pozytywna. Pare dni pozniej przyszedl monter zainstalowal nowy modem i dal umowe do podpisania. Oczywiscie nigdzie nie pisze ile dokladnie ma wszystko kosztowac, tylko jest napisane o warunkach regulaminu promocji. Jako ze zestaw sie zgadzal to umowa zostala podpisana ze swiadomoscia ze koszta beda takie o jakich przekonywano w rozmowie telefonicznej. Co sie okazalo po miesiacu przyszedl rachunek na kwote ~20zl wyzsza. Ojciec zaproponowal rozmowcy z UPC zejscie na 60Mb/s zeby nie robic niepotrzebnego balaganu, lecz nieskutecznie. Czy w tej sytuacji umowa telefoniczna jest wiazaca i mozna na jej podstawie wymusic na UPC wywiazanie sie z owej umowy ? Ewentualnie poprostu nie robic sobie i im problemu i poprostu zejsc na 60mb/s ( tu niestety za ich zgoda, ktorej poki co nie ma )

Jeszcze jedno, jak przyszedl pierwszy rachunek od razu wiekszy o te ~20zl to zaplacilismy tyle ile bylo w umowie telefonicznej, czyli ~173zl.


Pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-06-2012, 15:13   

Someone napisał/a:
Czy w tej sytuacji umowa telefoniczna jest wiazaca i mozna na jej podstawie wymusic na UPC wywiazanie sie z owej umowy ?
Umowa jest wiążąca.
Należy płacić tyle na ile była zawarta umowa a następnie domagać się korekty źle wystawionej faktury.

Podczas zgłoszenia błędu na fakturze przypomnij też, że wystawienie faktury w sposób nierzetelny, czyli nieodzwierciedlający rzeczywistego stanu – podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych (mówi o tym Kodeks karny skarbowy, art. 62, wysokość stawki dziennej zależy od obrotu firmy, w przypadku dużej firmy jak UPC jest on dość wysoki).

Jeśli nie otrzymasz korekty (w ciągu powiedzmy 14dni od zgłoszenia) powiadomić Urzd skarbowy o tym że wystawiają faktury w sposob nieżetelny i nie chcą skorygować ze stanem faktycznym a US zrobi z nimi porządek.
  marekd@jabberpl.org
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 28-06-2012, 19:23   

Co Ty chcesz ja zgłosiłem bledną fakturę 14 Czerwca. A okazuje się, że dopiero wczoraj przyjęli zgłoszenie. I za dwa tygodnie dopiero ona będzie. Burdel na całego dwa tygodnie wystawiają korektę.
Powiedziałem tej pani, że to chyba żart na co ona, nie proszę pana jesteśmy szanującą się firmą i nie pozwalamy sobie na żarty.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-06-2012, 20:11   

brovar napisał/a:
ja zgłosiłem bledną fakturę 14 Czerwca. A okazuje się, że dopiero wczoraj przyjęli zgłoszenie. I za dwa tygodnie dopiero ona będzie. Burdel na całego dwa tygodnie wystawiają korektę.

To ja zgłosiłem błędnie naliczoną fakture już w dniu jej wystawienia...i usłyszałem, że muszę zapłacić to co na tej faktórze jest, a korekta będzie uwzględniona przy następnej fakturze.....czyli będe wiedział do 5 lipca czy faktycznie jest ta korekta kiedy to wystawią mi kolejną fakture....a jeśli tej korekty nie będzie to tak jak radzi Marek...US i zero pier......a z mojej strony w tym temacie-jak ja się pomyle w płatnościach to też mi nikt nie popuści.
A pomyślcie o tych którzy nawet nie wiedzą, że mają płatności żle naliczone a płacą przez polecenie zapłaty....odkręcić teraz cała akcje :shock:
Skoro UPC twierdzi, że są poważną firmą i nie pozwalają sobie na żarty, a tutaj mają miejsce takie numery to....no comment :? ale dla mnie to amatorka, albo świadome działanie z premedytacją, że się nikt nie połapie i będzie płacił, płacił...... :shock:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-06-2012, 22:38   

KOCUREK1970, pamiętaj, że absolutnie nie wolno się taką źle wystawioną fakturą nigdzie posługiwać bo sam zostaniesz ukarany.

W sytuacji w której wiesz, że faktura jest lewa opłacenie jej (do czego namawiała ta pani) też jest przestępstwem.
Oczywiście za usługę trzeba zapłacić ale według umowy nie faktury (nawet jak by ktoś chciał dla świętego spokoju zapłacić za dużo niech przypadkiem nie wpisuje w tytule przelewu, że to za fakturę nr... tylko że jest to przedpłata/zaliczka za usługę ... na miesiące ....).

Trzeba też uważać przy rozliczaniu odpisu za internet od podatku dochodowego (choć słyszałem że chcą go znieść od tego roku).

KOCUREK1970 napisał/a:
ale dla mnie to amatorka, albo świadome działanie z premedytacją, że się nikt nie połapie i będzie płacił, płacił...... :shock:
Z premedytacją, mi prawie co roku wycinają tego typu numer że przysyłają zawyżoną fakturę (popatrz po starych tematach na forum), to jest tak regularne działanie, że nie może być przypadkowe.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-06-2012, 01:34   

Marek napisał/a:
Trzeba też uważać przy rozliczaniu odpisu za internet od podatku dochodowego (choć słyszałem że chcą go znieść od tego roku).

Odpis podatkowy za internet już nie obowiązuje od tego roku, więc możemy sobie już odpuścić zbieranie faktur....
Od roku 2012 nie ma już ulgi internetowej!!!
_________________
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 29-06-2012, 02:39   

Doprawdy? Zmiana zasad w czasie roku podatkowego?
Już było głosowanie nad tą nowelizacją w sejmie?
W którym Dz.U. opublikowano te rewelacje?
  dyzioo
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 29-06-2012, 06:59   

KOCUREK1970 napisał/a:
Marek napisał/a:
Trzeba też uważać przy rozliczaniu odpisu za internet od podatku dochodowego (choć słyszałem że chcą go znieść od tego roku).

Odpis podatkowy za internet już nie obowiązuje od tego roku, więc możemy sobie już odpuścić zbieranie faktur....
Od roku 2012 nie ma już ulgi internetowej!!!

Od 2013 roku. Mówili o tym wczoraj w telewizji.
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 03-07-2012, 19:06   

a mnie ponownie oszukali, po raz drugi faktura zawyżona o ponad 10zł. Łącznie 20zł, jeszcze każą sobie płacić tyle na ile została wystawiona.

... a pomyśleć, że miesiąc temu zawarłem nową umowę i wysłali do mnie formularz żebym ich ocenił .. dałem wówczas 8/10.... szkoda słów, teraz dostaliby max. marne 4/10.
  misiek122
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 03-07-2012, 19:12   

misiek122 napisał/a:
a mnie ponownie oszukali,

zareklamowałeś?
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 03-07-2012, 19:28   

tak, zapewniali, że w tym miesiącu bedzie ok.
  misiek122
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 03-07-2012, 19:33   

To jeszcze raz i koniecznie powołaj się na to, że zgłaszasz problem drugi raz.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 03-07-2012, 19:45   

wiem, wiem :-) tylko czekam, aż ostatecznie wystawią tę fakturę, bo na razie sugeruję się saldem na jaki mam pogląd w moje upc. Z tym, że te saldo zawsze jest takie samo jak kwota faktury.
  misiek122
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 03-07-2012, 19:57   

No kurde, też mi coś źle wystawili bo saldo się nie zgadza-masakra z nimi jest.
_________________
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 03-07-2012, 20:22   

o co ci chodzi? dzwoniłem dla pewności do działu od faktur i powiedzieli, że właśnie na taką kwotę będzie wystawiona faktura i każą płacić tyle ile na fakturze, a to się zdarza drugi raz pod rząd, więc chyba mogę być wkurzony?! umawiałem się na inną cene (co mam również potwierdzono mailowo), a płacę inną, to chyba niedotrzymanie umowy, prawda?
  misiek122
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: